Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi

Zimní krása a přípravy na Vánoce v květinářství Silvie Petrášové

Michaella
Michaella
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi
Zimní krása a přípravy na Vánoce v květinářství Silvie Petrášové

Zimní krása a přípravy na Vánoce v květinářství Silvie Petrášové

Silvie je majitelkou květinářství v Českém Těšíně, najdete ji na Hlavní třídě. Nádherně váže kytice k různým příležitostem, tvoří úžasné dekorace, miluje květiny a přírodu. Je neustále v pohybu, zastihnete ji většinou jen v jejím obchůdku nebo na cestě z práce domů. A i když toho má opravdu hodně, na vlídné slovo nebo úsměv si udělá vždy čas. 

 
Jak se Ti změnil život za poslední roky? Prožila jsi rozvod a problémy v rodině, dalo se to zvládnout? 

V posledních třech letech se mi opravdu změnil celý můj život. Neberu to ale dnes už ve zlém, ba naopak jsem ráda za to, že i když jsem přišla téměř o vše, tak mi zůstalo pro dnešní dobu velice důležité, a to je má práce. Začala jsem ještě více tvořit, věnovat se prodejně a zákazníkům.

Co pěkného tvoříš a chystáš na Vánoce? Jaké barvy a ozdoby budou v zimě trendy? Děláš věci i na přání, třeba adventní věnce na stůl a jiné dekorace?

Vánoce již druhý týden frčí v plném tempu. Kdo mě zná, tak ví, že preferuji přírodní dekorace. Tento rok jsem se rozhodla prodejnu naladit do klasických vánočních barev, a to je červená, zelena a zlatá a také do mé oblíbené bílo stříbrné barvy. Samozřejmě mají přednost mí zákazníci a jejich přání. Takže se nebráním také šedo pudrové kombinaci tyrkysu s bílou aj. Připravuji adventní věnce, vánoční dekorace, girlandy a také mě čeká spousta výzdob firem a úřadů.

Jak na Tebe působí celý tento rok, myslím z pohledu podnikatelky?

Celý tento rok je určitě nejen pro mě velice chaotický. Prodejnu jsem nemusela mít zavřenou, proto jsem byla v práci a tvořila různé dekorace, což pro mě bylo super. Čelila jsem nebezpečí nemoci a čelím stále. Snažím se ale nepřemýšlet nad celosvětovou situací, zprávy nesleduji, radši si pustím nějakou pěknou hudbu.

Jsi v jednom pracovním kole. Jak trávíš volný čas? Kde hledáš inspiraci? Máš nějaké přání a sny, které si chceš splnit?

Zbytek času se snažím věnovat rodině a mému příteli. Letos máme úplně pohádkový podzim, takže se snažím aspoň v neděli vystřelit někam do přírody, kterou miluji a nikdy jsem na ni neměla čas.

Kde čerpám inspiraci? Sama ani nevím... Matička příroda mi dala jakýsi dar. Dar tvořivosti. Mám spoustu přátel floristů v zahraničí. Koukám na jejich stránky a oni na mé, hodně si voláme, doplňujeme poznatky a pak ve výsledku sdílíme radost nad spokojeným zákazníkem.

Ano, mám jeden obrovský sen. Chtěla bych vytvořit u nás v Těšíně nádherný pohádkový obchod, kde by lidé mohli přijít třeba jen tak kouknout, zlepšit si náladu, prostě se odreagovat. Myslím si, že vymizela láska člověka k člověku, láska k přírodě a konec konců i láska k samému sobě. To už jsme ale úplně někde jinde.

Letos budou vánoční svátky zřejmě poněkud jiné. Chtěla bych všem popřát krásné a pohodové sváteční dny v kruhu těch nejbližších a věřte mi, že Vánoce opravdu nejsou jen o dárcích.  

Květinářka Silvie Petrášová

Silvo, moc děkuji za inspirativní rozhovor a přeji ať se Ti daří jak v práci, tak v osobním životě. A ať se ti splní Tvůj velký sen s pohádkovým obchůdkem. Hlavně hodně lásky, sil a zdraví a v prosinci krásné prožij svátky v kruhu svých nejbližších! Michaela

https://www.facebook.com/kvetinarkasilviepetrasova 

Blogerka Michaella ve spolupráci s květinářkou Silvii Petrášovou ze dne 15. 11. 2020 pro onlinepokec.cz

Obrázky jsou originální, ukázka ruční tvorby. Použity jsou se svolením autorky. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 16. 11. 2020

Krasa

Odpovědět
Michaella
Michaella 16. 11. 2020

Děkuji

lemur
lemur 16. 11. 2020

Moc pěkné.

Odpovědět
Michaella
Michaella 16. 11. 2020

Děkuji

hudlenka
hudlenka 15. 11. 2020

hezké dekorace

Odpovědět
Michaella
Michaella 15. 11. 2020

děkuji

Kahomar
Kahomar 15. 11. 2020

je to nádhera

Odpovědět
Michaella
Michaella 15. 11. 2020

děkuji

Tamara
Tamara 15. 11. 2020

Odpovědět
Michaella
Michaella 15. 11. 2020

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 432
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.