Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 15. 11. 2015
Líbí se mi

Zimní kozačky. Jak je správně vybrat?

Weef
Weef
Vloženo 15. 11. 2015
Líbí se mi
Zimní kozačky. Jak je správně vybrat?

Zimní kozačky. Jak je správně vybrat?

Zima udeřila a s ní přišel také čas sáhnout nejen po teplém svetru či kabátu, ale i po vhodných zimních botách. Nadčasovým kouskem jsou kozačky, poskytnou ochranu před sněhem, chladem, deštěm a dodají potřebnou eleganci. Jejich výběr je velmi důležitý, protože kozačky nosíte většinu podzimu i zimy, a je tedy potřeba cítit se v nich pohodlně. Jak nejlépe vybrat podle funkčnosti i stylu?

Nohy v teple

Máte-li kozačky jako hlavní zimní obuv, je důležité vybrat takové, ve kterých vám bude teplo po celou zimu. Samozřejmostí by měl být vnitřní kožíšek. Kontrolujte také výšku podrážky (nezaměňujte s podpatkem), čím vyšší podrážka, tím lepší izolace od studené země – a to přeci chceme, ne? Ideální je podrážka minimálně centimetr vysoká. Ve velkých mrazech si do bot můžete dát ještě speciální termální vložky. Vybavte se také kvalitními ponožkami ze 100% bavlny, vlny bambusu, froté nebo konopí, které jsou antibakteriální, což určitě u ponožek oceníte. I v zimě se díky střídání venkovních a vnitřních teplot nohy potí. Ani sebeteplejší ponožky vás před chladem neochrání, když budete mít nohy v nekvalitních ponožkách z umělých materiálů, které nesají pot.

Důležitý je samozřejmě i materiál obuvi, nejvíce vás od zimy ochrání kvalitní kožené kozačky. Kůže se nejlépe adaptuje v mrazivém počasí a nepopraská. „Vhodné je také volit modely, které mají podpatek jako součást podrážky. Pokud je podpatek pouze na podrážku připevněný, může ve velkých mrazech dojít k ulomení. Velikost boty u kozaček volte malinko větší, protože v těsné botě je noha více náchylná k prochladnutí,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Výběr podle postavy

Při pořizování kozaček se musíte kromě funkčnosti řídit také vaší postavou a stylem oblékání, každé postavě sluší jiný tip. Na velmi drobných dámách nevyniknou příliš vysoké kozačky sahající až ke kolenům, postava se v nich může opticky zkrátit. Vhodné jsou úzké kozačky do půle lýtek na vyšším podpatku. Pokud máte vysokou štíhlou postavu tak máte výhodu a můžete si dovolit jakýkoliv tvar. Vysoké dámy krásně vyniknou v letos velmi moderních extra vysokých kozačkách nad kolena.

Pokud často nosíte kalhoty, pořiďte si širší kozačky. Módním faux-pas jsou kalhoty nošené přes kozačky, takže na to pozor. Pro každodenní nošení jsou nejpraktičtější a nejlépe kombinovatelné hnědé nebo černé kozačky z hladké kůže bez zbytečných cvoček a zipů navíc. Jako vždy platí, v jednoduchosti je krása. Inspirujte se některými typy kozaček a pak vyražte na zimní nákupy!

 

1. CCC 2. Lazzarni 3. Funky Shoes 4. Tamaris

5. CCC  6. CCC 7. Tommy Hilfiger

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 10. 6. 2020

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

Jsou parádní Jen škoda, že málo které dopnu

Odpovědět
javomark
javomark 14. 10. 2017

Na vysoké kazočky mám asi , ,závislost´´

Odpovědět
Jana7
Jana7 12. 10. 2017

mám kozačky vysoké i nízké a dobrý

Odpovědět
kubinda
kubinda 12. 10. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.