Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

jitkakytka
jitkakytka
Vloženo 30. 12. 2015
Líbí se mi

Taška: Obyčejná všední věc

jitkakytka
jitkakytka
Vloženo 30. 12. 2015
Líbí se mi
Taška: Obyčejná všední věc

Taška: Obyčejná všední věc

Pět písmen vedle sebe a tolik různých významů.

TAŠKA může být: nákupní (pomíjím tašku igelitovou), školní, cestovní, malá - spíše kabelka, taška na notebook, papírová ozdobná, látková, papírová reklamní, skládací na zip, neopomenutelná taška na kolečkách.

V drobnějším vydání pak: TAŠTIČKA - kosmetiská, na mobil, na různé kreativní tvorby, na cokoli.

Jako červená niť se mým životem už od samého dětství i mou rodinou promítá v různých podobách TAŠKA.

Určitě jsem na něco zapomněla, nechť mně laskavý čtenář promine - děkuji. Od školy mám zážitek, jak jsme v hodině Ručních prací šili jakousi taštičku - chlebník z khaki pevné látky. Vzpomínám na dobu, kdy se používaly na mytí nádobí silonové drátěnky, ty jsme pak s babičkou páraly a háčkovaly tašku - síťovku, která se pak dala složit do jakési kapsičky na knoflíček.

Pak ve svých 16 letech jsem si háčkovala kabelku z černé sutašky - byla to velká móda a dost pracně jsem sháněla materiál. Nadělala jsem s ní velkou parádu.

Později, když jsem byla na mateřské se synem, jsem si přivydělávala a šila tašky - kabely ze šusťákoviny, byly na zip, s podšívkou, kapsy uvnitř i zvenku na ozdobné přezky. Tenkrát jsem jich ušila 15 kusů po 130,- kč. Dále i moje dcera začala šít tašky, batůžky. Na fotce je hnědá taška s překlopem s aplikací kůže. Látkový černobílý batůžek jsem často vozila do lázní...

Vnučky mají háčkovaného méďu, který bydlí v háčkované tašce. Batikovanou sluníčkovou tašku mám od své známé.

Svého času jsem dělala Avon lady a svůj "byznys" jsem založila na prodeji tašky, která se složila do čtverce cca 12x12cm, na zip, vešla se do každé kabelky a co všechno se do ní vešlo. Ještě dnes ji má plno mých kamarádek a známých.

Nemohu opomenut tašku na kolečkách, jež má důvěrný název "trakař", ta dokáže přemístit dost velký nákup a někdy si myslím, že kdyby byla 3x větší, tak ji stejně naplním. Je to moje kamarádka a nahrazuje mi hůlky NW.

Zvláštní kapitolou by byly kabelky, ale na to jsou zde jiné odbornice. Já mám ráda kabelky, co mají hodně kapes, jsou přehlednější.

Moje dcera se věnuje šití různých tašek, od malých kosmetických, přes nákupní, piknikové - recykluje látky a otevřela si svůj e-shop.

Moji poslední a velmi oblíbenou tašku jsem dostala nedávno, když jsem si objednala medailonek na krk, v balíčku byla navíc a ten nápis se mi moc líbí: Narodila jsem se, abych byla šťastná ne dokonalá! Viz fotka.

A jak to máte Vy, milé ženy? Co pro Vás znamená slovo t a š k a ?

Mějte vždy tu správnou tašku, to Vám přeje

Jitkakytka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 28. 2. 2020

My jsme se před nedávnem rozhlodli, že každému zákazníkovi, který nakoupí v našem obchodě dáme moc pěknou reklamní tašku, kterou jsme si nechali vyrobit u https://www.vangillern.cz/produkty/reklamni-tasky Mělo to celkem pozitivní odezvu, takže myslím, že to určitě někdy zopakujeme.

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 1. 2016

Miluju kabelky, kosmetické taštičky, nesnáším igelitky. Nakupujeme do klasických nákupních tašek. Článek se mi moc líbí. Dceři v jejím snažení držím palce.

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 1. 1. 2016

Tašek není nikdy dost

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.