Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Hanka a Jinový svět
Hanka a Jinový svět
Vloženo 12. 12. 2016
Líbí se mi

Ta mě zas "voštucovala"!

Hanka a Jinový svět
Hanka a Jinový svět
Vloženo 12. 12. 2016
Líbí se mi
Ta mě zas "voštucovala"!

Ta mě zas "voštucovala"!

Řekla moje maminka, když jsem já byla daleko a ona šla k jiné kadeřnici. Moc tedy nevím odkud pochází tohle slovo a kde ho vzala, ale výraz „voštucovala“ znamená něco jako pro mnohé další „voškubala“ čili moc ostříhala. Taky se vám to stalo? Myslím, že každé z nás. Ano, dokonce i mě. A to ať už jako klientce, tak jako kadeřnici. Jo, byla jsem ostříhaná víc, než jsem si přála a zrovna tak jsem ostříhala víc, než si přála zákaznice. Proč? Znáte větu: „Kde nic není ani smrt nebere?“ No, u mojí maminky to zrovna neplatilo, ale často je to tak.

Občas se stane, že už dopředu vím, že když klientka vysloví podobnou větu, výraz, či slova, bude mít i ona pocit ztráty. Hlavně tehdy, když má dlouhé vlasy, které jsou v délkách hodně ztenčené a ona použije tu zázračnou větu: „Potřebuju asi zastřihnout konečky“.

Neeeeeeeeeeeeee. Vím, že bude smutná a zároveň vím, že opravdu potřebuje ty „konečky“ zastřihnout. Co teď? Často se mi chce v tu chvíli zmiznout  Jak se rozhodnout? „Konečky“ pro ni znamená 1 cm a pro mě tak nejméně 5 cm. Proč? Protože ona často nevidí (nebo spíš nechce vidět), že v posledních 10 cm její hřívy zůstává tak 10 vlasů z původních 100 a to není, jak jistě uznáte, žádná hitparáda. Co s tím? 

natulique-styling-package

Někdy pomůže péče a produkty, které si k ní vybereme (ano, výběr vhodné značky kosmetiky a taky kadeřníka, který s ní pracuje je velmi důležitá součást péče o naši korunu krásy, dalo by se říct, že je to vlastně naprostý ZÁKLAD), ale často se nevyhneme nůžkám.

Nicméně když vidím, jak je klientka nešťastná, raději řeknu: „Víte co, nechme to na příště“, usměju se a dopřeju jí pro tentokrát ten pocit, že zůstalo to „něco“, co prostě momentálně potřebuje a nedokáže se toho vzdát. Jindy se však rozhodnu jít do akce a věřím, že „to“ jak já, tak i klientka zvládneme. Často se pak dějí věci.

Vidím v jejích očích buď úlevu nebo totální paniku. Rozumím jí, nejsem jedna z těch, které mají touhu všechny ostříhat, na druhou stranu už vím, že vlasy rostou a i ony potřebují refresh. Úplně stejně jako my! Víte, co jsem zjistila? Že žena, která lpí na zničených konečcích, má často problém s pouštěním věcí, přílišnou kontrolou, vracením se do minulosti, opakovaným trestáním (se) za chyby a odpouštěním. Je to tak a to i tehdy, jestli se teď kroutíš a nesouhlasíš. Pokud se nedokážeš vzdát něčeho, co ti už neslouží, často to sebou nese bolest. Indiáni na toto téma říkají: „Sesedněte, když zjistíte, že jedete na mrtvém koni.“ A že je to téma široké a obsáhlé! Proč se nechceme vzdát toho, co nám už neslouží?

Jo a nezapomínejme, vlasy jsou korunou naší krásy a korunu nosí na hlavě královna 

My kadeřnice jsme tak trošku psycholožky, terapeutky, koučky a zároveň i intimní přítelkyně. No schválně, komu dovolíte, aby vám sahal na hlavu? A komu sdělujete intimnosti ze svého života? S kým strávíte 1 až 3 hodiny svého času bez jakékoli jiné náplně? Nám, kadeřnicím, ano. A jak poznáte, že je kadeřnice pro vás tou pravou?

Stačí následovat svoje oči a srdce.

Jak následovat oči? Podívejte se! Na co? V první řadě na práci té dané kadeřnice a to nejlépe na někom, kdo ji nosí na hlavě. Takže ať už jsou to obrázky klientek nebo kamarádka, která u ní byla. Podívejte se taky na ni. Neříkám, že já mám vlasy vždy perfektní, ale kadeřnice s velkým odrostem, totálně zničenými vlasy a nebo stále umaštěným culíkem vám asi moc krásy na vaší hlavě nevytvoří. I když tady často platí, že kovářova kobyla… no, však to znáte.

Jak následovat srdce? Nalaďte se na svou kadeřnici, na to, jak se prezentuje, co říká, jak na vás působí. Domluvte si konzultaci a nechte si třeba „jen“ umýt vlasy. I podle toho se dá už hodně poznat! Ponořte se na chvíli do krásy relaxu, i tak může návštěva u kadeřnice vypadat.

b

Jaké by to bylo zavřít oči, uvolnit se a nechat si udělat pomalou a příjemnou masáž hlavy u každé návštěvy tvé kadeřnice? Neznáš to? Máš pocit, že ti kadeřnice ti u mytí hlavy chce vymýt i mozek?

No, je asi na čase si dopřát něco lepšího…

Pokud máš chuť a touhu mít návštěvu kadeřnice spojenou s rituálem, relaxem, holistickým přístupem, BIO péčí a profesionalitou, stačí kliknout a objednat se!

Těším se na tebe i tvé vlásky. S láskou Hanka.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 1. 2017

Jojo

Odpovědět
Glady
Glady 13. 12. 2016

Odpovědět
Hanka a Jinový svět
Hanka a Jinový svět 20. 12. 2016

Díky!

moravačka aja
moravačka aja 13. 12. 2016

Super.

Odpovědět
Hanka a Jinový svět
Hanka a Jinový svět 20. 12. 2016

Děkujeme!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 880
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.