Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sun2
sun2
Vloženo 22. 5. 2019
Líbí se mi

Šnuptichel

sun2
sun2
Vloženo 22. 5. 2019
Líbí se mi
Šnuptichel

Šnuptichel

Taky jezdíte metrem nebo nějakým jiným dopravním prostředkem? A co se vám přitom honí hlavou?

Mně se tuhle honilo hlavou téma „nudle“. Pokoušel se o mne kýchanec a tak hmatám v kapsách a hledám kapesník. Mám ho napravo nebo nalevo? Být to v minulém století, tak bych vytáhla z kapsy pořádný kus zmačkaného plátna ozdobený květinami nebo slušivými proužky. Kolik jich mám v prádelníku dodnes úhledně srovnaných v krabičkách? Jenomže tam mi nejsou na nic. Namísto nich mám teď v kapse jen zmačkaný papír, který je tak vetchý, že mi asi na příval rýmy stačit nebude.

V tomhle jsme si zase všichni rovni. Chudý nebo bohatý, všichni jsme si zvykli prskat do papíru a pak ten zmačkaný kus kapesníku vyhodit a dál se jím už nezabývat. Přitom i ten kapesník býval kdysi součástí bontonu, ukázky dobrého vychování a známkou vybraného vkusu. Dáma přece nemohla utírat svůj nosík do papíru! To by bývalo faux pas. No a dnes? Běžná věc.

A tak kdyby vám došlo balení někde na cestách, vězte, jak si seženete svůj náhradní šnuptichel, vreckovku, či po našem kapesník. Le muchoir se řekne po francouzsku, handkerchief anglicky, taschentuch po německu a v Itálii roztomile fazzoletto.

Pokud sledujete filmy pro pamětníky, jistě ani vám neušlo, že se kapesníček používal i k docela jiným účelům, třeba schválně upuštěn, když šel kolem sympatický muž. Myslíte, že může i v tomhle kapesník nahradit obyčejný papír? Možná některé naše návyky a pohodlí nejsou tak docela ku prospěchu věci …

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 25. 5. 2019

Také používám doma papírové. Do bundy a saka si dávám látkové.

Odpovědět
sun2
sun2 25. 5. 2019

avatar
Anna Csanádiová 22. 5. 2019

Jedině papírové

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 5. 2019

Já nosím látkové kapesníky po kapsách (v bundě, mikině i kalhotách), ale papírové kapesníčky mám v batohu, v autě, taky všude po ruce. Někdy i nabízím lidem kolem sebe, když vidím a slyším, že popotahují nebo si utírají nos do ruky...tak hned se tasím ven s kapesníčky, aby si posloužili. Taky se mi již stalo, že mi takto někdo nabídl kapesníček

Odpovědět
sun2
sun2 22. 5. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.