Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 14. 12. 2015
Líbí se mi

Rukavice, doplněk, bez kterého se v zimě neobejdete!

Weef
Weef
Vloženo 14. 12. 2015
Líbí se mi
Rukavice, doplněk, bez kterého se v zimě neobejdete!

Rukavice, doplněk, bez kterého se v zimě neobejdete!

Chladné zimní dny vyžadují vhodný oděv. Rukavice jsou jedním z kousků, bez kterého v tomto období nevyjdeme z tepla domova.

Rukavice slouží ženám i mužům už pěknou řádku let. Poprvé se v ženském šatníku objevily ve 13. století. Byly z plátna a sahaly až k loktům. Od té doby se využívají nejen v zimním období, ale také jako módní doplněk při různých společenských událostech nebo prostě jen k doladění celého outfitu.

My se dnes zaměříme na rukavice zimní. Vybírat můžete z různých druhů rukavic, které vám v zimě udrží ruce hezky v teplíčku. Klasikou, která se hodí nejen k elegantnímu outfitu, jsou kožené rukavice. Koupě kvalitních kožených rukavic se vám na zimu opravdu vyplatí a zaručí vám ochranu před mrazem. Důležité je volit správnou velikost. Ta se určuje dle nejširšího obvodu přes klouby. Vždy vyzkoušejte, zda můžete ruku bez problému ohnout, pracovat s ní, tedy zda jsou rukavice správně anatomicky ušité. Důležitá je také jejich prodyšnost. Klasikou je barva černá, ale seženete i jiné barvy – hnědou, červenou, cihlovou a tak dále. Oblíbené jsou rukavice s vnitřním kožíškem nebo jednoduchou ozdobou například v podobě mašličky.

Další variantou jsou rukavice pletené, které nabízejí opravdu široký výběr modelů a motivů. Palčáky, prstové nebo kombinace obou dvou – záleží na vás, kterou variantu preferujete. Pletené jsou vhodné jak ke kabátku, tak ke sportovnímu outfitu. Oblíbené se staly také návleky, pro své využití nejen venku, ale i pro zimomřivky v chladnějších místnostech. Dnes je dokonce možné sehnat rukavice se speciálním vláknem, které nemusíte sundavat při ovládání svého chytrého telefonu.

Sladění rukavic se zbytkem zimních doplňků, jako jsou rukavice či šála není nezbytné, ba naopak. Cení se kreativita a schopnost pohrát si s těmito doplňky. Pokud ale minimálně dva kousky sladíte, nic nezkazíte. Mít sladěné vše je spíše nuda, než výhra.

Tak které si vyberete?

 

1. GoGen (czc.cz), 199 Kč 2. Rip Curl (zoot.cz), 699 Kč 3. H&M, 599 Kč 4. H&M, 249 Kč 5. Lindex, 299 Kč 6. H&M, 249 Kč 7. Moon (zoot.cz), 699 Kč 8. Desigual (zoot.cz), 999 Kč 9. Baťa, 699 Kč 10. Lindex, 999 Kč 11. H&M, 799 Kč

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 1. 2. 2018

Dříve jsem rukavice nikdy moc nenosila, tento rok jsem na ně nedala dopustit

Odpovědět
Majina
Majina 12. 2. 2017

Rukavice su super,vzdy prijemne zohreju moje takmer vzdy studene ruky.

Odpovědět
avatar
Petra Schäferová 4. 1. 2017

1,2 a 4 jsou krásný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 474
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.