Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michala MĚŘÍNSKÁ
Michala MĚŘÍNSKÁ
Vloženo 22. 12. 2015
Líbí se mi

Průhledná mastná pomocnice nebo zákeřná potvora?

Michala MĚŘÍNSKÁ
Michala MĚŘÍNSKÁ
Vloženo 22. 12. 2015
Líbí se mi
Průhledná mastná pomocnice nebo zákeřná potvora?

Průhledná mastná pomocnice nebo zákeřná potvora?

Tento článek vznikl asi jen proto, že jsem lajdák. A ještě k tomu zapomínám.

O víkendu jsme se vydali na procházku s kočárkem vybrat si vánoční stromeček. Miluju předvánoční čas a při této procházce rozhodně nesměla chybět ani zastávka na malých vánočních trzích na náměstí. Pečená kýta voněla stovky metrů daleko a z dálky byl slyšet cimbál a housličky. Parádní adventní víkend.

Venku už je sychravo a dávno se období studených koktejlů přehouplo do období, kterému vládnou svařáky ve velkém.

MFYblog

No a jak to tak bývá, ne každý den je posvícení.

A tak jsem i já, hlava děravá, zapomněla na jeden nesmírně důležitý doplněk svého outfitu.

Na rukavice!

No, co vám budu povídat. Moje ruce dostaly zabrat a po návratu domů jsem cítila, jak je jejich kůže podrážděná od studeného větru a jak nutně potřebuje okamžitě nějakou rychlou péči. Volala doslova S.O.S., i když jsem se snažila všemožně si ruce schovávat do kapes a do rukávů.

A tak po návratu domů přišla okamžitě na řadu průhledná, mastná pomocnice. Nebo vlastně potvora?

O kom je řeč? Mluvím o VAZELÍNĚ.

Možná ji znáte a možná používáte. Proč potvora nebo pomocnice? Vzbuzuje vlny emocí a diskutuje se o jejím používání široko daleko.

Ještě donedávna byla pro mnohé zázračným všelékem na neduhy naší pokožky, a protože byla z lékárny, nikdo o ní nepochyboval. Byla to taková rychlá pomoc na všechno. Jenže. Najednou se ale jako mávnutím kouzelného proutku stává z tohoto všeléku nepřítel číslo jedna. Proč? Je totiž vyrobený z ropy.

O tom, proč se vedou velké debaty o používání ropy v kosmetice, ale tento článek není. Chci vás tímto článkem poprosit o jedno (než vám dám tipy, jak potvoru používám já sama…)

Sundejme si už konečně ty černo-bílé brýle.

Ne, že bych na brýlích a oblečení neměla černobílou kombinaci ráda, to spíš naopak! ALE dívat se pouze těmito barvami na svět je hodně zákeřná kombinace. Protože černo-bílá kombinace funguje dobře opravdu jen v oblékání.

NIC v životě, v oblékání ani v líčení nefunguje JEN černobíle.

BLACK OR WHITE-

Život má spoustu jiných barev a co člověk, to jinak barevný názor.Někdo blíž k bílé, někdo blíž k černé, ale pokud má každý tu svoji barvu rád, tak proč ne? Neberme mu ji, když my máme tu svoji.

Je škoda, že se ještě často setkávám s názory, které tak trochu černo-bíle jsou. Začíná to u toho, jestli je nebo není vazelína prospěšná, přes debaty, která značka kosmetiky je nejlepší a končí u extrémních tvrzení, že rudá rtěnka ženám prostě nesluší a vypadají v ní jak laciné holky.

Ani jeden z extrému není dobře. Respektujme a budeme respektovány.Vyjádřeme svůj názor, ale nenuťme ho ostatním. Stejně tak si extrémní názory na cokoli – na náš vzhled, na naše líčení, na náš životní styl, neberme až tak moc k srdci.

Protože NIC NENÍ ČERNOBÍLÉ!

A jak to souvisí s potvorou, která pomáhá?

Vazelína rozhodně není žádný nadpozemský produkt, ale jako ochranná mast je skvělá.

Má podobné vlastnosti jako sádlo a od dávných dob se využívá pro výrobu mastí.  Proto vám tu chci dát pár tipů, jak vazelínu používám já (ano, i když vím, že je z ropy). Stále je pro mě v určitých situacích skvělou pomocnicí. Jako třeba právě v sobotu, kdy moje ruce zoufale potřebovaly rychlou akci.

Vazelínové tipy pro vaši krásu

Suché ruce, nohy nebo snad kolena?

Kdekoli máte suchou nebo podrážděnou pokožku, tam vám tato mazlavá pomocnice udělá dobrou službu. Pokud trpíte na suché ruce jako já, zkuste si v případě extrémního zatížení pokožky udělat pořádný zábal. Natřete ruce nebo chodidla vrstvou vazelíny a vklouzněte do rukavic nebo ponožek. Po takto strávené noci budou vaše ruce i nohy mlaskat jako po čokoládovém dortu.

Je libo vláčné rty?

V tomto zimním období trpí nejen ruce (zvlášť, když si chytře zapomenete rukavice), ale velké zátěži jsou vystavené i vaše rty. A jak vám popraskají, to je pak nadělení při líčení červené rtěnky. Popraskaná kůže na rtech rozhodně pod rtěnkou nevypadá zrovna vzhledně.

V tomto případě je vazelína skvělou volbou, jak vaše rty rychle zvláčnit. Vazelína na rtech vytvoří ochrannou vrstvu a nebudou se dál vysušovat.  Nejen, že si ji na rty můžete přímo natřít, ale skvělá je i pro výrobu rychlého domácího peelingu na rty.

Jak na něj? Jednoduše.

Smíchejte trochu vazelíny s cukrem a pomocí zubního kartáčku touto směsí jemně masírujte vaše rty. Suchá pokožka ze rtů se jemně odstraní a vaše rty dostanou opět vláčný hebký kabátek. Vrstva vazelíny pak bude bránit ztrátě vlhkosti a dalšímu vysychání a odlupování.

vazelina rty

Červená rtěnka pak na vašich rtech bude vypadat skvěle a budete k nakousnutí <span title='Mrk' class='smile blink'></span>

A co lesklé obočí?

Potřebujete se aspoň trochu nalíčit, ale máte na to maximálně pět minut?

Nevadí, nejdůležitější je pěkná pleť a dopřát očím pěkný rám. Pak už stačí výrazná rtěnka nebo lesk na rty. A právě pro úpravu rámu očí – na obočí, se hodí lehce použít vazelínu. Jakmile si obočí upravíte tužkou nebo stínem na obočí, je super mu dodat ještě finální zářivý lesk. Nejen, aby vypadalo zdravě, ale aby nám pěkně drželo tvar po celý den. Stačí jemně nanést vazelínu na ukazováček, rozetřít ji mezi ukazováčkem a palcem (aby na prstu nebyla velká vrstva a obočí vám jen neslepila) a pak přejet obočí. Výsledek je vidět okamžitě.

Je jen na vás, který z triků vyzkoušíte.  Dejte mi vědět <span title='Úsměv' class='smile happy'></span> A jestli máte sama triky, jak vazelínu používáte hlavně v zimě, napište je do komentářů pod článkem. Ráda se inspiruji!

A nezapomeňme se na svět dívat barevným pohledem a neodsuzujme na první pohled věci, které se nám možná zdají černé. Třeba se z nich vyloupne i trochu jiná barvička.

A jestli vás zajímají další tipy ke kráse, stáhněte si ZDARMA eBook 13 nestárnoucích zásad ženské krásy, které znala i Coco Chanel.

Ať je pro vás péče o sebe i líčení radostí!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

na kvalitní rukavice nemohu narazit

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 12. 2015

Kožené prodávají i Vietnamci a pěkné, v různých barvách

Odpovědět
Katka Pavlíčková
Katka Pavlíčková 23. 12. 2015

Mě by spíš zajímal tip, kde koupit kvalitní rukavice, které nebudou vypadat jako že mi je 16? Nesnáším pletené rukavice, potí se mi v nich ruce a to nesnáším. Koženkové jsou ještě horší peklo a když jsem chodila kolem výloh, tak jsem akorát viděla rukavice jako na bábinku. Za každý tip budu moc vděčná dámy

Odpovědět
Věra3
Věra3 23. 12. 2015

Rukavice jen v zimě

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.