Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 15. 12. 2020
Líbí se mi

Prestižní ocenění pro Blanku Matragi

Eva K.
Eva K.
Vloženo 15. 12. 2020
Líbí se mi
Prestižní ocenění pro Blanku Matragi

Prestižní ocenění pro Blanku Matragi

Majitelka salonu Blanka Haute Couture v Bejrútu a studia Matragi Design v Praze je držitelkou mnoha mezinárodních ocenění. K těmto patří ocenění Významná česká žena v zahraničí udělené Senátem v roce 2004 a také cena Gratias Agit od Ministerstva zahraničních věcí za šíření dobrého jména České republiky v roce 2014. Návrhářka světového formátu již více než 35 let obléká manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu i mnohé evropské celebrity.

Je známo, že kromě tvorby nádherných šatů a různých módních doplnků slavná rodačka ze Světlé nad Sázavou se pokaždé ráda vrací ke sklářské tvorbě. Její nádherné skleněné plastiky a lustry jsou též obdivuhodné.

V roce 2012 realizovala společně se skláři z ateliérů AJETO Lindava a Kolektiv Nový Bor unikátní skleněné šaty, které jsou k vidění na její výstavě s názvem Timeless v secesných prostorách kulečníkových a karetních heren pražského Obecního domu. Právě zde - ještě dva týdny předtím, než vláda kvůli zabránění šíření nákazy Covid-19 i na podzim vyhlásila nouzový stav - předali paní Blance zástupci pelhřimovské Agentury Dobrý den Luboš Rafaj a Miroslav Marek další certifikát. Ten stvrzuje, že její jedinečné skleněné šaty jsou zapsány v České knize rekordů. Na výše uvedené výstavě tak proběhlo příjemné setkání rodáků a patriotů z kraje Vysočina.

Tyto skleněné šaty jsou stále součástí výstavy Timeless. I když jsem už několikrát byla na komentovaných prohlídkách celé výstavy, v rámci níchž paní Blanka poutavě a vtipně vypráví ženám i mužům různé historky, pokaždé je to zážitek.

Bohužel, letos kvůli už zmíněným koronavirovým opatřením Blanka Matragi a její tým výstavu na jaře už jednou museli zavřít a pak znovu otevřít, od 18. prosince dojde k uzavření výstavy i podruhé.

Na Facebooku Blanka Matragi Exhibition Timeless jsou však už zveřejněny nové termíny komentovaných prohlídek výstavy.

Do té doby, než výstava bude opět otevřena, můžete si je prohlédnout v krátkém videu pod textem.

Eva

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tenderka
Tenderka 19. 12. 2020

gratulujem, krasna tvorba

Odpovědět
lemur
lemur 17. 12. 2020

Nádherné šaty. Velká gratulace Blance k úspěchům.

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 16. 12. 2020

má za sebou plno uspěchu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 12. 2020

Paní Blanka je super žena, její návrhy se mi moc líbí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 12. 2020

Blanka je úžasná žena

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.