Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kornélie
Kornélie
Vloženo 14. 11. 2016
Líbí se mi

Dají se vůně ochutnat? Gurmánský zážitek, který si užije hlavně váš nos

Kornélie
Kornélie
Vloženo 14. 11. 2016
Líbí se mi
Dají se vůně ochutnat? Gurmánský zážitek, který si užije hlavně váš nos

Dají se vůně ochutnat? Gurmánský zážitek, který si užije hlavně váš nos

Ochutnávky neboli degustace míváme více či méně spojeny také s nějakým gurmánským zážitkem. Ať už jde o degustaci vína, dobrého jídla, čokolády nebo šampaňského, kdy si přijdou na své nejen naše chuťové buňky, ale i čich.

Takto unikátní je i ochutnávka vůní. Abyste si ji mohli užít, vznikl krásný projekt Degustace parfémů. Při degustaci můžete poznat výběr krásných a ikonických vůní, dozvědět se více o historii i výrobě parfémů, o jejich původu a složení  a navíc zjistit i nějakou tu zajímavost. Degustace parfémů je také výbornou příležitostí pro příjemné setkání se stejně dobře naladěnými lidmi.

Pojďte se podívat, jak taková ochutnávka vůní neboli degustace parfémů vypadá:

Vše začíná krátkou „exkurzí“ do historie výroby vůní a parfémů. Přírodní vonné látky totiž pocházejí již ze 4. tisíciletí před naším letopočtem. Už staří Číňané či Egypťané věděli, jak z rostlinného materiálu získávat vůně. Dále se dozvíte, jaká tradice panovala ve starověku a jaká pak ve středověku. Společně projdeme jednotlivé etapy historie parfémů od kouře až k samotné vůni.

V další části degustace Vás čekají ukázky vonných látek a výklad toho, jaké vonné látky používali lidé v historii a jaké v současnosti. Součástí ochutnávky vůní je i poznání, jak voní kardamom, geránium, galbanum, rozmarýn, pelyněk, bazalka, badyán, vavřín, davana, zázvor, benzoin, opoponax, kadidklo, tonka, vanilka, cedr, pačuli, kozlík, labdanum, santal, vetiver, mimóza, jasmín, růže, ylang-ylang, hořký pomeranč, grapefruit, limetka, bergamot, mandarinka, yuzu, citron apod.

Na degustaci parfémů otestujete, resp. ovoníte ty největší klasické, legendární a ikonické vůně. Vždyť počátky nejstarších francouzských parfumářských firem sahají až do doby vlády Ludvíka XVI. Zkrátka si „osaháte“ vůně od roku 1792 až do současnosti. Během ochutnávky vůní společně ovoníme (očicháme) zhruba 30–40 vůní, proto je velice důležité, abyste na ni přijeli odpočatí a bez naneseného parfému.

Závěrečnou částí ochutnávky vůní je „výroba parfémů“. Každý, kdo se zúčastní Degustace parfémů, dostane možnost vyrobit si vlastní vůni – parfém. Smíchat si vůni pro sebe je velice zábavné a zároveň praktické. Získáte přitom jasnou představu, jak se vlastně tvoří vůně.

Pravá elegance vůní často spočívá v jednoduchosti jejich kompozice. Stejně jako v módě, i ve světě parfémů záleží na fantazii a vkusu. Vkusné a dobře padnoucí oblečení či doplňky potřebují závěrečnou tečku v podobě diskrétní vůně – to vše totiž podporuje pocit sebevědomí a jistoty a v neposlední řadě i přitažlivosti pro opačné pohlaví.

Přijďte proto na ochutnávku vůní. Zažijete skvělou atmosféru, dobijete si energii a poznáte stejně dobře naladěné lidi.

Těším se na Vás.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 11. 2016

určitě hezká akce, ale já ze své zkušenosti vím, že ochutnat se dají tři vůně a pak už nic....

Odpovědět
Kornélie
Kornélie 17. 11. 2016

Souhlasím, pokud je člověk unavený a bez energie. Proto je velice důležité aby účastníky na akci přijeli odpočatí a bez naneseného parfému!!

Siraellen
Siraellen 15. 11. 2016

Krásné

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 11. 2016

miluji parfémy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 597
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.