Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi

Nová kolekce a přátelství

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 18. 3. 2021
Líbí se mi
Nová kolekce a přátelství

Nová kolekce a přátelství

Jaro se blíží, a stejně jako se probouzí příroda, tak i přátelství mezi operní pěvkyní Andreou Tögel Kalivodovou a modelkou Gábinou Dvořákovou Švamberovou. Potkaly se na focení katalogu pro českou módní značku návrhářky Martiny Pipkové Loudové - a hned si padly do oka.

 

Přední česká mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová (43) je důkazem, že ženy zrají jako víno. „Před deseti lety bych si neuměla představit, že budu v roli modelky pro módní katalog. Ale v poslední době dostávám mnoho nabídek na focení,” přiznává nová tvář módní značky Fashion M&M. Právě to ji spojuje s Gábinou Dvořákovou Švamberovou (32), která je dvorní modelkou této značky již 5 let.

 

Poprvé se modelka a operní diva potkaly v porodnici v Podolí, když obě přivedly na svět své prvorozené dítě. „Měly jsme dokonce i stejného porodníka, ale to jsme zjistily až během letošního focení, protože tenkrát jsme se ještě pořádně neznaly,” vzpomíná Švamberová. Andrea Kalivodová, která v současnosti vede oddělení klasického zpěvu na Mezinárodní konzervatoři v Praze, dodává: „Jsem opravdu moc ráda, že jsme se díky Martině a její módě mohly s Gábinou konečně lépe poznat a sblížit. Je to skvělá a inspirativní žena a věřím, že se z nás stanou opravdové kamarádky.”

 

Otužování a punk

Focení jarní a letní kolekce probíhalo v nádherných prostorách kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. „Místo je to krásné, s úžasnou atmosférou a skvělou akustikou, ale bylo tam opravdu chladno,” svěřuje se Kalivodová a s úsměvem dodává: „Ale otužování je zdravé a trendy, tak jsem to překonala. Trochu mi teda pomohlo i místní punkové víno (nefiltrované víno, pozn. redakce).” Že bylo letošní focení lehce punkové, potvrzuje i fotograf Tomáš Krist, držitel několika ocenění Czech Press Photo, který zvěčnil i manžele Obamovy v Praze a pro návrhářku nafotil již několikátý katalog. „Lokaci focení jsem dopředu neznal a byla to docela výzva, ale stejně jako dámy jsem to nevzdal a popral se s tím,” vysvětluje fotograf. „Tomáš je opravdový profík a pozitivní člověk, který umí vytvořit při focení tu správnou, pohodovou atmosféru,” říká Dvořáková Švamberová a dodává: „S Andreou jsme si focení opravdu užily a byla legrace. Lézt ve vysokých lodičkách na vinné sudy a pózovat, nebo chodit po kluzkých schodech byl trochu adrenalin, ale navzájem jsme se podržely a pomohly si. A to punkové víno nás i přes tu zimu krásně zahřálo. V minulosti jsem zažila při focení rozhodně horší situace,” veselepopisuje modelka. „Už teď se těšíme na focení další kolekce,” shodují se obě tmavovlasé krásky.

 

Od spolupráce k přátelství

Andrea, Gábina a Martina, tyto tři dámy jsou si v mnohém podobné. Všechny tři jsou veselé, optimistické a úspěšné ženy a mámy. „Za ty roky, co s Martinou spolupracujeme, se z nás staly velké přítelkyně,” popisuje Dvořáková Švamberová. „Naše rodiny se spolu znají a děti se vždy na sebe těší,” dodává. „V oblečení od Martiny se cítím skvěle a pohodlně a vždy se těším na její novou kolekci,” říká spokojená maminka na mateřské dovolené, která si i po dvou dětech drží naprosto perfektní postavu. Profesionálnímu focení se věnuje již jen okrajově. „Nechala jsem si jen pár srdcových záležitostí, jako je právě třeba Fashion M&M,” přiznává někdejší playmate.

 

Ze spolupráce s návrhářkou se vyvinulo přátelství také pro Kalivodovou, která ani v době pandemie nezahálí a má hodně pracovních nabídek. Zpěv nezanedbává a pilně se připravuje na koncerty, působí v několika charitativních a osvětových projektech. „S Martinou se navzájem inspirujeme a dodáváme si optimismus a víru v lepší zítřky,” popisuje Andrea jejich vztah. „Jako umělkyni mě baví propojení módy a abstraktního umění, které značka Fashion M&M přináší,” říká Kalivodová.

 

Kolekce plná umění a energie

„Dnešní složitá doba a obava z budoucnosti mi dodává energii a sílu se do práce pořádně opřít. A doufám, že tato kolekce nadchne i mé zákaznice. Věnovala jsem jí díky koronakrizi více času než obvykle,” přiznává návrhářka a majitelka značky Fashion M&M Martina Pipková Loudová, která svou firmu založila v roce 2004. „Myslím, že tato kolekce překoná i úspěchy z minulých let, je to opět obrovský posun,” říká abstraktní umělec Jakub Ječmínek, tvůrce originálních děl, která se na oblečení Fashion M&M objevují ve formě exkluzivních potisků. „Díky dlouhodobé spolupráci, jsme se s Martinou sladili už natolik, že to umožnilo vytvořit takto harmonickou kolekci. Martina proměnila mé obrazy v úchvatné a nadčasové modely,” dodává Ječmínek. 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 19. 3. 2021

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 19. 3. 2021

Krásný článek a držím vám palce

Odpovědět
lemur
lemur 19. 3. 2021

Sluší jim to.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 3. 2021

prima děvčata

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 3. 2021

tuto upoutávku jsem již někde zahlédla

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 108
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.