Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

No fuj, ty nakupuješ v sekáči? 4 tipy jak na to, aby to nebylo fuj

Líbí se mi
No fuj, ty nakupuješ v sekáči? 4 tipy jak na to, aby to nebylo fuj

No fuj, ty nakupuješ v sekáči? 4 tipy jak na to, aby to nebylo fuj

Klidně se tady přiznám, že je to věc, která mě nikdy moc netrápila. V sekáči si kupuju všechno, kromě spodního prádla a bot (které se špatně čistí a navíc – boty vyšlapané někým jiným není zdravé nosit), pokud tedy nejsou úplně nové. O zbytku mě nenapadlo přemýšlet, nicméně už od několika lidí jsem při sekáčové diskuzi slyšela názor, že se nemají kupovat kousky, které se příliš dotýkají těla – tílka, trička, těsné kalhoty...

Všechny tyhle věci kupuju a nikdy mi nic nebylo (ne jako když jsem si před pár lety koupila v jednom z módních řetězců tričko a na měsíc mi zůstala na zádech taková alergická reakce, že bych směle mohla hrát v katastrofickém filmu). Je ale pravda, že vždycky dodržuju pár věcí, o které se teď s vámi chci podělit:

1.)    Nikdy si v sekáči nic nezkouším

Po celoživotním nakupování z druhé ruky už se mám „ve voku“ (stejně jako maminku, přítele apod.). Už dobrých pár let se mi nestalo, že bych se netrefila. Pokud to ještě tak nemáte, doporučuju nosit krejčovský metr a přeměřovat. Občas potkávám v hrabárnách i lidi, kteří oblečení probírají v gumových rukavicích na jedno použití. I to je cesta, já ale vybírám oblečení hlavně podle materiálu a tedy pohmatem, proto rukavice nenosím.

2.)    Praní až na prvním místě

Věci zakoupené v sekáči vždycky naházím do jedné tašky a pokud možno hned ten samý den, co jsem je přinesla, je roztřídím na bílé, barevné a případně další (delikátní materiály, ruční praní apod.) a vyperu na 30 (proč stačí 30 viz další bod). Dělám to co nejdřív proto, abych je pak nenechala válet někde v igelitce po bytě a taky proto, že oděvy ze sekáče mají charakteristickou „vůni“, kterou zrovna nemusím.

3.)    Žehlení

Jak už jsem psala, v poslední době peru všechno na 30, ale žehlím – a nové úlovky ze sekáče úplně pokaždé. A i kdyby byl člověk mega úzkostlivý, žehlení zbaví oděv naprosto všeho.

4.)    Speciální kategorie - věci, které nejdou prát a žehlit

Mluvím hlavně o kabelkách a kabátech. Vždycky zvažuju, zda mi stojí za to platit čistírnu. Pokud najdu kabát z vlny a kašmíru nebo italskou koženou kabelku, ráda si dvě stovky připlatím, ale vždycky je potřeba s tím dopředu počítat.

A teď už jen vyrazit dělat parádu do ulic. Jak to máte vy? Znáte nějaké další triky? Budu moc ráda, když se se mnou o ně podělíte.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 24. 7. 2017

ja v sekaci kupujem vzdy len pekne nove veci bez zmoliek a to som teta velmi dobre veci tam nasla, krasny clanok

Odpovědět
avatar
Jolana Fišerová 24. 7. 2017

Momentálně jsem oděvně skvěle vybavená (šťastná to žena!) , ale jinak ze sekáče (čistého a se značkovým zbožím) mám spoustu úlovků, které jsou krásné a navíc "držáky". Vypadají krásně i po mnoha nošeních a praních, na rozdíl od okamžitě se rozpadajících předražených kousků z řetězců. Halenky, tílka, šaty, šátky, pásky a originální kabelky, jo a krásné závěsy do obýváku. Nešla bych do bot a plavek či spodního prádla, fujky

Odpovědět
avatar
Veronika Povová 24. 7. 2017

Nevadi mi tam nakupovat,maji pekne kousky jak pro dospele tak pro deti

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 23. 7. 2017

Sekace mám ráda dají se tam najít poklady

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 7. 2017

chodím do sekáče, paní u nás má zboží z Anglie. Někdy úplně nové kousky. Kupuji si tam hlavně halenky a nadělám s nimi hodně parády. Pro jejich původ a též pro ten pach, to hned doma přeperu a upravím do nositelné podoby. většinou přežehlím, jak radíte.... Kdysi po revoluci jsem já sama také provozovala sekáč a všechno oblečení jsem doma prala a žehlila, pak nosila do krámku a moje stále zákaznice věděly, že si to mohou hned obléci, což i dělaly ... Ale to je už moře let...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 957
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.