„Mamí, já chci mít plša jako ty,“ žadonila před lety každý večer moje malá dcera v koupelně, když jsem jí pomáhala s mytím, natírala ji mlíčkem, čistila ouška a dohlížela na všechny ty nutné hygienické procedury. „Hezky papej jogurty a brzy ti narostou, uvidíš.“ používala jsem bez uzardění výchovnou pragmatickou lest. Teď už je mojí holčičce šestnáct, je větší než já a postavičku, zformovanou pravidelným tréninkem, zdobí pěkná, pevná prsa.
„Ach, jo, chtěla bych mít prsa jako ty,“ mrknu na ni teď každé ráno já, když se střídáme v koupelně…
Proč jen kulaté jsou sexy? Proč ne špičaté, ne placaté, ne měkoučké a heboučké. Prý nemusí být velké, ale musí mít tvar koule, jen takové vzbuzují nejvíce touhy a obdivu. Ví někdo proč? Nedalo mi to a začala jsem pátrat. Ponořila jsem se do historie i wikipedie a dozvěděla se pár zajímavých věcí. Tady je máte, tu moudrost věků mixovanou hormony. Té optice prý podléhá každý, moderní i konzervativní, muž.
 
Proč kulaté? KOULE je symbolem dokonalosti vesmíru. To zní hezky, ano, a pokud informaci rozumíte, přidám další kalibr ve formě poučky: KOULE je energeticky nejdokonalejší forma s nejmenším zatížením povrchu. Já osobně si pod touto definicí už nic konkrétního nedokážu představit, a proto klidně věřím dalšímu tvrzení: Dokonalý kulatý tvar má magický harmonizující účinek – na všechno, tedy i na člověka.
To je jasné, to se dá pochopit. Lidé rádi vídali na obloze kulaté žhnoucí slunce a v noci lunu – to byl symbol stálosti a jistoty. Když slunce nevysvitlo, tak si toužebně přáli, aby tomu tak bylo, protože slunce znamenalo teplo a budoucí úrodu. V přírodě většina pro člověka důležitých plodin a semen má kulatý nebo oválný tvar (např. čočka, hrách, oves, mák, zelí, kapusta, dýně, jablka i brambory) –  a ty zajišťovaly výživu a budoucí úrodu. Představovaly tedy naději a budoucnost. I kapka vody má kulatý tvar, stejně jako mísa plná jídla, kulatý pecen chleba či kulatý stůl, u kterého jsou si všichni rovni. Kulatost také značí bujnost a pevnost, kulatost je příslib budoucí generace.
Naopak nepravidelná a hranatá část vesmíru a přírody, je nebezpečná a je představována agresivními tvary, např. nepravidelnými hroty meteoritů, ostrými štíty hor, kamením, ostrou zbraní v rukou válečníka – a vždy znamenala pro člověka nebezpečí, pohromy, disharmonii.
A teď považte, že žena má na svém těle hned několik harmonizujících lokací – dvě polokoule vepředu a dvě vzadu – proto má její oblé tělo pro mužské oko tak lahodný účinek. Muž má rád obliny, chce prostě své jistoty, koule, polokoule a naději, že jeho rod bude mít pokračování.
Tak dobře, přiznávám, že již nemám tak pevné polokoule, ale to už snad v mém věku není to nejdůležitější. Vždyť každému věku cos jiného sluší….a já zase dokážu být tolerantní, usměvavá, moudrá i pokorná.
Jen teď používám malou pragmatickou lest. Vybírám si podprsenky s T-švem, které i z visacích, placatých a a nebujných prsou zformují pěkně kulaťoučké harmonizující lokace – tedy alespoň to tak v triku, v topu a svetříku vypadá.
 
Za tento skvělý blog děkuji paní Lýdii Malchárkové z triola.cz
Přečtěte si také jaké jsou ideální míry ženské postavy ZDE. 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account