Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 3. 6. 2019
Líbí se mi

Krása a odpočinek v pohodlí domova. Dopřejte si domácí wellness!

CathB
CathB
Vloženo 3. 6. 2019
Líbí se mi
Krása a odpočinek v pohodlí domova. Dopřejte si domácí wellness!

Krása a odpočinek v pohodlí domova. Dopřejte si domácí wellness!

Konec s ježděním do lázní? Tyhle zkrášlující procedury zvládnete i doma 

Domácí wellness vám pomůže navodit klid a prospěje i vaší kráse 

Kdo si chtěl v dřívějších časech odpočinout, jel na několik týdnů do některých z vyhlášených lázní. V dnešní době je však takto dlouhý odjezd naprosto nemyslitelný. Na krásu a odpočinek ale nemusíte zanevřít úplně. Pojďte se společně s námi podívat na to, jak si lázeňské procedury vychutnáte i v pohodlí vaší koupelny. 

Ruku na srdce. Výlet s kamarádkami, sestrou či partnerem do hotelu se službami wellness je jedna z chvil, pro kterou stojí za to žít. Nejen, že si konečně odpočinete od práce i od dětí, ale také si konečně dopřejete chvíle určené jen a jen pro sebe. Máte čas. Proto za několik hodin stihnete vířivku, manikúru, pedikúru, saunu a dost možná i nějakou tu masáž. 

Pokud byste chtěla takto odpočinkový víkend absolvovat pravidelně, rozhodně se to odrazí na vaší psychice. (Samozřejmě, jen v tom pozitivním slova smyslu.) Bohužel, vaše rozmazlování pocítí i vaše peněženka, která bývá na tyto výlety poněkud citlivá.  

To ale neznamená, že byste si péči o sebe musela nutně odpírat. Podobné, nebo dokonce stejné procedury ze světa lázeňství si totiž můžete dopřát i u vás doma. 

Krása ze srdce přírody 

Lidé jezdí do lázní hlavně proto, že je daná destinace bohatá na tělu prospěšné látky. Může se jednat o město s termálními prameny, ozdravnou vodou (třeba s obsahem síry, mořské soli...) nebo o místo s výskytem léčivého bahna 

Nikdo ale neříká, že musíte hned k termálním pramenům na Slovensko nebo do vzdálenějšího Maďarska. Pokud nemáte čas nebo peníze, nemusíte se trápit ani tím, že se letos nepodíváte na břehy Mrtvého moře. Místo toho se rozhlédněte po nabídce produktů kvalitní lázeňské péče. 

Mezi nimi nejčastěji najdete: 

 Bahenní koupele 

 Bylinné koupele 

 Kostky bahenního mýdla 

 Kostky mýdla se sírou 

 Kostky mýdla s minerály (z mořských řas...) 

 Koupelové soli z mrtvého moře 

 Jílové a bahenní zábaly 

To, co vám bude vyhovovat nejvíce zjistíte především z účinků hlavní účinné látky. Sůl z mrtvého moře je dobrá pro všechny, kteří trpí kožními problémy a nejrůznějšími ekzémy. Produkty obsahující síru jsou vhodné pro léčbu lupénky a akné. Síra dokáže paradoxně i zklidnit problematickou pleť. Bahenní zábaly a koupele vám naopak pomohou s hloubkovým čištěním kůže. Bahno absorbuje přebytečný kožní maz a pokožka získá důležité minerální látky. 

Kneippův chodník 

Pokud jste byla alespoň jednou ve větším wellness hotelu, možná jste na vlastní kůži vyzkoušela Kneippův chodník. Jedná se o bazénky, které jsou naplněné teplou a studenou vodou, kterými postupně procházíte. Střídání teploty působí na váš oběhový systém. Nemluvě o tom, že se mnohonásobně vylepší i vaše přirozená imunita. Pro ještě lepší účinek se na dno bazénků dávají kamínky, které masírují akupresurní body na vašich chodidlech. 

Jak ale udělat Kneippův chodník v domácích podmínkách? 

Je to velmi jednoduché. Stačí, když vezmete dva až čtyři větší lavory či kýble. Do poloviny z nich nalijte studenou vodu, která bude mít maximálně 12 °C. Do druhé poloviny nádob nalije vodu, která má cca 40 °C. Pokud vám to materiál nádob dovolí, na dno dejte několik menších oblázků, po kterých budete chodit. (Pozor, do měkkého plastu by mohl tlak kamene udělat díru.) 

Úplně poprvé vstupte do nádoby s teplou vodou. V té setrvejte asi minutu. Poté překročte do nádoby se studenou vodou, ve které buďte jen několik málo vteřin (doporučuje se maximálně 5). Takto přecházejte z teplé do studené vody tak dlouho, dokud vám to bude příjemné. Ze začátku to pro vás bude možná teplotní šok. Za chvíli ale zjistíte, že je toto střídání teplot docela zábavné. 

Dokonalá péče o ruce 

Pokud na něco během týdne jako ženy zapomínáme, pak je to jednoznačně péče o ruce. Proto rozhodně nešlápnete vedle, když si během vašeho wellness víkendu dopřejete i zkrášlující parafínový zábal. 

Jediné, co budete potřebovat je parafín (lze ho koupit ve formě svíčky či kostky), který rozpustíte v k tomu určené nádobě. Je jen na vás, zda investujete do speciálního ohřívače, nebo na jeho roztopení použijete obyčejný kuchyňský hrnec. Jakmile se parafín zkapalní, jeho teplota dosáhne asi 40 °C 

V tento moment do něj ponořte obě ruce (pokaždé asi na 10 vteřin) a nechte ho trochu zatuhnout. Poté ruce ponořte do lázně ještě dvakrát a nechte parafín, aby vám na rukou vytvořil tužší a jasně patrnou krustu. Každou ruku pak zabalte do igelitového sáčku. Na ruce natáhněte ještě pár měkoučkých froté rukavic. Zábal nechte na rukách působit asi 20 minut, které můžete využít třeba k rychlé meditaci.  

Po uplynutí časové lhůty sejměte froté rukavice a pomocí sáčku stáhněte vrstvu parafínu z obou dlaní. (Může to být trochu složité. Nebojte se poprosit o pomoc maminku, sestru či kamarádku.) Uvidíte, že vaše ruce budou po působení parafínu dokonale vyživené a jemné. 

Harmonizujte tělo i duši 

Během víkendového rozmazlování nezapomeňte ani na dostatečný příjem tekutin. V rámci “dovolenkového” pitného režimu se určitě hodí pít čistou minerální vodu, ovocné a zeleninové šťávy a bylinkové čaje, které vás zregenerují a zbaví tělo usazených nečistot (bylinky si natrhejte sama, nebo si kupte speciální detoxikační čaj).  

Samozřejmostí by pro vás měl být i poslech uklidňující hudby, která je volně dostupná i online na internetu. Atmosféru vylepšíte i zapálenými svíčkami a inhalací éterických olejů. (Pro uklidnění se výborně hodí třeba levandule, nebo růže.)  

Abyste se cítila opravdu dobře, vyrazte si na dlouhou procházku (či na jógu) a nepodceňte ani sílu kvalitního spánku. 

Dopřáváte si pravidelný víkendový relax? Podělte se s námi do komentářů.  

Zdroj obrázků: Pexels.com

   

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 18. 12. 2019

U nás máme Denní lázně a jsou super. Vzpruha pro tělo i duši.

Odpovědět
lenin
lenin 18. 12. 2019

Jak to na mě přijde, nemusí být ani víkend a dopřeju si.

Odpovědět
Svata
Svata 18. 12. 2019

Skvělé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 979
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.