Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kristýna Grebík
Vloženo 30. 1. 2020
Líbí se mi

Kouzla s účesy, která zvládnete i bez kadeřníka!

avatar
Kristýna Grebík
Vloženo 30. 1. 2020
Líbí se mi
Kouzla s účesy, která zvládnete i bez kadeřníka!

Kouzla s účesy, která zvládnete i bez kadeřníka!

Ať už vás čeká novoroční párty nebo se chcete blýsknout na tanečním parketě, máme pro vás tipy, jak si vytvořit dokonalý účes a také jak i ve všední den dát své hřívě během chvilky ten správný tvar! Díky trikům s vysoušečem vlasů to zvládnete jednoduše v pohodlí domova.

Měla vlasy samou loknu...

Lokny dodávají ženský a romantický, dalo by se říci až „princeznovský“, look. Přitom jejich vytvoření nemusí být nijak složité. Záplavu vln si mohou dopřát i dámy s rovnými vlasy, a to díky styleru (např. Dyson Airwrap). Výsledek stačí zafixovat lakem. Prameny můžete sepnout na temeni do falešného culíku či malého drdůlku. Zbytek nechte rozpuštěný ve stylu „half-up/half-down“. Výsledný účes lze ozdobit výraznou sponou či mašlí.

Finty pro kudrnaté dámy

Pokud už kudrnaté vlasy máte, stačí využít jednoduchou fintu. „Na kudrnaté vlasy má Dyson Supersonic skvělý difuser, který vlasy pozvedne a udělá krásný objem. S použitím správného produktu tak docílíme požadovaného tvaru. Fígl pro kudrnaté: nejdříve použít difuser, když jsou vlasy suché, difuser sundat a krouživým pohybem foukat směrem ke kořínkům. Klientka pak bude mít takový objem, že na něj do konce dne nezapomene,“ radí přední český vlasový stylista.

Uhlazená elegance

Máte-li neposedné kadeře a chcete je zkrotit, zvolte při fénování vyhlazující kartáč. Ten s tuhými štětinami si poradí i s nezvladatelnými, kudrnatými vlasy, měkký zase vytváří uhlazený foukaný účes. Z rovných vlasů se dá čarovat nejrůznějšími způsoby – lze uplést hladký rybí cop či uzel anebo díky kadeřnické podložce vytvarovat výrazný „donut“ drdol à la primabalerína. 

Objem pro krátkovlásky

Co se týče krátkých vlasů, pokud chcete získat větší objem, je potřeba vždy použít správný přípravek, a pak bez hubice s pomocí prstů nebo kartáče udělat objem či texturu,“ radí odborník. „S fénem s motorem v rukojeti se skvěle manipuluje a nemotají se vlasy. Je lehký, a tak se snadno přenáší, díky studenému vzduchu dobře fixuje i vlny foukané přes kartáč,“ dodává vlasový mág.

Bez zničených vlasů

Obzvlášť v zimě dostávají vlasy zabrat, protože trpí nepřízní počasí – větrem, vlhkem, mrazem, ale i ostrým horským sluncem. Mohou být potom více lámavé a mít roztřepené konečky. Používejte proto kvalitní vlasovou kosmetiku, určenou pro váš typ vlasů, a dopřávejte jim pravidelně nejen péči balzámů, ale i masku. Zároveň buďte šetrní při kartáčování a fénování. Běžné vysoušeče totiž dosahují extrémních teplot, jež mohou při častém používání poškodit strukturu vlasu. Volte tedy takový, který disponuje inteligentním řízením tepla, a vlasy zbytečně nezatěžuje.

Fénové triky

·       Jak správně zvolit při fénování teplotu? Držte se těchto pravidel: 100 °C pro rychlé vysoušení a styling, 80 °C pro rovnoměrné vysoušení, 60 °C pro jemné vysoušení, studený vzduch 28 °C pro fixaci finální podoby účesu.

·       Jaké zvolit proudění vzduchu? Vysoké je určené pro rychlé vysoušení, v kombinaci s nástavci uhlazuje či tvaruje. Střední proudění vysouší rovnoměrně a nízké se využívá pro styling. 

·       Jak se dá fén využít pro krátkovlásky s rovnými vlasy? „Fén je neskutečně praktický pro lidi s krátkými i dlouhými vlasy. Na své si přijdou i muži.“ říká přední český stylista. 

·       Jaký nástavec využijí dlouhovlásky? „Dlouhlovlásky většinou použijí fén s hubicí, ideálně užší, a s použitím plochého kartáče si vlasy vyfoukají do hladka. Je třeba zvolit správný produkt před foukáním a styling po vyfoukaní,“ radí vlasový stylista.

 

·       Proč by měl být fén lehký? „Díky lehkému tělu fénu a krátkým nástavcům se dostanete blíž k hlavě, aniž by vás po pár minutách bolela ruka,“ vysvětluje přední odborník. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 30. 1. 2020

Super

Odpovědět
gustawka
gustawka 30. 1. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 614
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.