Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 16. 7. 2018
Líbí se mi

K létu se hodí vůně vody, melounu, okurky, lotosu a leknínu

Michaella
Michaella
Vloženo 16. 7. 2018
Líbí se mi
K létu se hodí vůně vody, melounu, okurky, lotosu a leknínu

K létu se hodí vůně vody, melounu, okurky, lotosu a leknínu

 

Ve složení u vodních vůní najdete například prvky moře a vody, které obsahují slanost a dravost mořské vody nebo vyvolávají pocit, že cítíte vůní vodopádu, deště. Většina těchto esencí je syntetického původu, jelikož se jinak než molekulárně nedá získat mořská voda, závan studeného vzduchu, vůně deště, kostka ledu. Většina vodní vůní (kromě základu svěžesti) obsahuje ovocné, bylinné nebo květinové složky. Příkladem mohou být vůně melounové, okurkové, lotosové nebo leknínové. Také existují pleťové vody pro osvěžení, např. růžová, levandulová, olivová. Hodně svěžích vůní se doplňuje mátou a mentolovými tóny, které mají chladivý efekt.

  • MELOUNOVÉ VŮNĚ - jsou veselé, svěží, pozitivní a často bývají kombinovány s různými květy. Škoda jen, že u toaletních vod skoro vždy prvotní aroma svěžího melounu vyprchá a člověk se musí vícekrát denně navonět, ale možná i tohle je účel vodních vůní, jsou jemnější, a proto se používají častěji během dne.
  • OKURKOVÉ VŮNĚ - jsou více vodnatější a svěžejší, vůbec ne sladké. Pro někoho můžou být až neutrální a bez výrazu, avšak pro letní dny úplně ideální. Podobné svěží tóny vyvolává vůně zeleného jablka nebo zeleného čaje.  Okurka má využití také v kosmetice. Naprosto vynikající je okurkový obklad na tvář (pro uklidnění pokožky), kdy salátovou okurku nakrájíme na plátky a položíme na tvář, čelo, bradu i dekolt. Je příjemná, hydratuje pokožku, uklidňuje a dodává pletí prospěšné vitamíny skupiny B, vitamín C, draslík, fosfor, vápník a další.
  • VŮNĚ LOTOSOVÉHO KVĚTU A LEKNÍNU  - leknín bílý patřil ve starém Egyptě k důležitým rituálním rostlinám, rostlina je zřejmě mírně jedovatá, možná s halucinogenními účinky. Leknín i lotos jsou vodní rostliny, jsou to rostliny vodních nymf a rusalek. Nymfa čili latinsky Nyphea je z řecké mytologie božská bytost, žijící u vodních ploch, řeky a pramenů. Víly bývají na obrázcích zobrazené nahé, sedící na listu leknínu či lotosu, kolem nich jsou rozprostřené bílé, žluté či růžové květy, jsou úžasné, krásné, působí křehce a něžně. Některé listy jsou tak velké, že údajně udrží i váhu člověka. Před časem jsem v jednom starém herbáři četla, že odvar z celé rostliny má chladící účinek. Takže je leknín skutečně tou pravou rostlinkou, vhodnou k použití pro výrobu vodních vůní. Lotosový květ byl a je v řadě náboženství posvátnou květinou a důležitým symbolem. Hrál důležitou roli v egyptské mytologii, dodnes ctěn v hinduismu i buddhismu. Zvláštností lotosu je, že se nedá ušpinit tekutými nečistotami, na povrchu okvětních lístků jsou drobné krystaly, které pomáhají stékání tekutých látek z květu. Tuto techniku nyní využívají oděvní firmy pro produkci obleků, které se nedají ušpinit politím.  Vůně s lotosem a leknínem jsou obzvláště jemné a měkké. Jsou hebké jako vánek, který nelze uchopit. Rovněž jako vůně melounové a okurkové, i tyto se kombinují s dalšími květinami a ovocnými složkami.

Vodní vůně se dokonale hodí k horkým dnům, kdy naše pokožka a celé tělo doslova žízní po vodě a osvěžení!

 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku: pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 18. 7. 2018

Vůně melounu je prostě nejlepší

Odpovědět
Michaella
Michaella 18. 7. 2018

Souhlasím

lemur
lemur 17. 7. 2018

Já mám ráda vůni lotos. květu a leknínu.

Odpovědět
Michaella
Michaella 18. 7. 2018

Super!

janinkad
janinkad 16. 7. 2018

samé fajn vůně

Odpovědět
Michaella
Michaella 18. 7. 2018

Díky

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 442
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.