Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 10. 6. 2019
Líbí se mi

Tipy pro krásu pleti, když je vám 30

CathB
CathB
Vloženo 10. 6. 2019
Líbí se mi
Tipy pro krásu pleti, když je vám 30

Tipy pro krásu pleti, když je vám 30

Když je vám 30, už toho máte ledacos za sebou. Pravděpodobně máte vlastní rodinu (či o ní alespoň začínáte uvažovat) a máte v rukávu i pár pracovních úspěchů. Co se ale týče péče o pleť, v té nejspíš stále ještě tápete. Víte, jak se starat o kůži v období třicetin, tak, aby byla stále mladistvá a krásná?

Říká se, že třicítka je nová dvacítka. Jste stále ještě mladá, ale už máte dostatek životních zkušeností. Víte, co od života chcete a vše ve vašem životě se zdá být relativně stabilní (dům, práce, vztahy a podobně). Zdá se, že i zub času vám dá na dalších pár let pokoj, jelikož první známky stárnutí přichází jen velmi pozvolna. Jenže, ne všechno je na první pohled zcela ideální. Bývají to právě ženy ve třetí dekádě života, které mohou zaskočit některé nešvary, o kterých si myslely, že se jich samotných už nikdy týkat nebudou (například pubertální akné). Není ale nutné hned vyvolávat paniku. Díky našim tipům odstraníte drobné vady na kráse, doslova jako mávnutím kouzelného proutku.

Jaká je vaše pleť, když je vám 30? 

Když je vám 20, vaše pleť je svěží, nadýchaná a bez jakéhokoliv náznaku stárnutí. To se však poměrně brzy změní. Už ve 25 letech je na tváři znatelný úbytek kolagenu a elastinu a začínají se tvořit první vrásky (nejčastěji mimické). Právě tyto dvě látky jsou zodpovědné za plnost tváře a také za to, že se kůže rychle vrátí do svého původního tvaru (když se zamračíte, usmějete, zvednete obočí...). 

S věkem ale přichází i další problémy, kterými jsou kruhy pod očima, sušší a zašedlá kůže či vznik červených žilek. A protože jsme jako ženy neustále pod nadvládou hormonů, některým se s postupujícím věkem objeví urputné a rozvleklé akné. 

Je potřeba říct, že s hormony a stárnutím nenaděláme nic. Na druhou stranu, při správně zvolené péči se nemusí jednat o problémy, které by nebylo možné řešit.

TOP 3 tipy a triky pro vaši krásu a spokojenost

Peeling 

Kožní buňky se okolo 30. roku života začnou měnit mnohem pomaleji, než tomu bylo v období mládí a dospívání. Proto je nutné přistupovat k pravidelnému peelingu, který odstraní odumřelé kožní šupinky. Peelingem zároveň zvýšíte cirkulaci krve v horních vrstvách pokožky. Docílíte tedy příjemně svěžího vzhledu a vaše pleť bude doslova zářit. 

Také je dobré nezapomínat na to, že pravidelný peeling pomůže odstranit nánosy usazenin z líčitel a z venkovního prostředí (typicky třeba prach). Stačí, aby se tyto nežádoucí látky dostaly dovnitř vašich pórů a máme tu skvělé podhoubí pro vznik pupínků (ve špíně si mikrobi přímo hoví). V horším případě se může dostavit i zánět. Pravidelné čištění, které spojíte s kvalitním (ale zároveň šetrným) peelingem těmto komplikacím předejde.

Hydratace 

Aby kůži nic nechybělo, myslete na to, abyste dostatečně pila. Ideálně čistou vodu a bylinkové čaje. Dbejte ale i na používání hydratačních krémů (pozor, i mastná pleť potřebuje vodu). Pokud to jde, vždy vybírejte takové, které jsou určené pro pleť ve věku 30+. Ty bývají obohacené o další cenné složky, jakými jsou kyselina hyaluronová, urea či koenzym Q10. Tyto látky chrání pleť před negativními vlivy životního prostředí a zabraňují vzniku dalších vrásek. (Případně zpomalí prohlubování těch stávajících.) 

Abyste pleť dále nevysušovala, je vhodné používat přípravky s ochranným faktorem (SPF 20+). Ty byste měla nosit nejen v létě, ale také v průběhu celého roku. Sluneční paprsky jsou v tomto ohledu velmi ošidné. Proto jejich vliv na vaši krásu raději nepodceňujte. 

Pro co nejlepší výsledek je dobré, když se pomalu naučíte používat kvalitní noční krém a opatříte si i dobré obličejové sérum. Látky, které séra obsahují jsou mnohem více koncentrované. Proto stačí jen několik málo kapek a vaše pleť získá extra porci hydratace a potřebných živin (třeba vitamín C, vitamín E, arganový olej...). Myslete ale na to, že aby vše fungovalo bezchybně, mělo by se jednat o produkty z jedné kosmetické řady. Ty jsou vyrobené tak, aby se jejich účinky navzájem podpořily.

STOP pupínkům 

Ráno se probudíte a najednou zjistíte, že se vaše kůže nejspíš úplně zbláznila. Tam, kde ještě večer nic nebylo se objevil hotový roj pupínků a akné. Což je přesně ta poslední věc, o kterou byste jako sofistikovaná a dospělá žena stála.

I když by se to mohlo jevit jako správné řešení, zcela se vyhněte přípravkům, které jsou určené pro mladou aknózní pleť (obsahují kyselinu salicylovou). Místo toho navštivte dermatologa a investujte do kvalitní dermokosmetiky. Ve vašem arzenálu by neměl chybět ani kvalitní přípravek na čištění pleti, který zabrání ucpávání pórů. Dobrým řešením je i pravidelná aplikace pleťové masky. Výborné čistící a zklidňující účinky mají masky s obsahem bílého, červeného a zeleného jílu

Pro akutní případy si opatřete olejíček z tea tree, kterým potřete každý nový pupínek. Tea tree kůži dezinfikuje a pupínky se jeho působením mírně vysuší. Aplikovat ho můžete prakticky kdykoliv během dne do doby, dokud nezvaní hosté definitivně nezmití.

Máte vlastní tipy a triky v péči o pleť v období třicítky? Podělte se s námi do komentářů.

Zdroj obrázků: Pexels.com

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 23. 4. 2021

To se mi zrovna hodí

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.