Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 12. 2. 2021
Líbí se mi

Jak svojí nedokonalost proměnit v přednost?

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 12. 2. 2021
Líbí se mi
Jak svojí nedokonalost proměnit v přednost?

Jak svojí nedokonalost proměnit v přednost?

V dnešní době díky televizi, časopisům a sociálním sítím chceme být všichni dokonalí a žít v dokonalém světě. Všude je nám tzv. "dokonalý svět" předkládaný jako ten nejlepší.

Kdy naposledy jste viděli na soc. sítí modelku, které by byly vidět vrásky nebo nějaký ten faldík na břiše? V reklamě na plenky nebo dětské oblečení uvidíte jenom krásné, čisté a usměvavé dítě. Realita je ale úplně jiná, vše je dnes hodně retušované a upravované...

Občas už se někde pár vlaštovek objeví, jako např. v reklamě na Dove, kde jsou ukázané ženy opravdu takové, jaké jsou, se vším a bez retuší.

Mnoho lidí, zejména mladých dívek se ženou za dokonalostí, protože mají pocit, že šťastný život může být jenom ten "dokonalý". Ale kdo vlastně určil, co je dokonalé a proč by vše dokonalé mělo být?

Proto si zvláště v této době velmi cením lidí, kteří ze své nedokonalosti (ona to ale není nedokonalost, to jsou jenom oni) udělají přednost a nebojí se ukázat. 

Např. 26-letá kanadská modelka Winnie Harlow, která se nyní zapojila do kampaně na tenisky Puma Cruise Rider. Tato modelka od svého narození trpí vzácným onemocněním kůže, kdy kvůli ztráty pigmentu má velké skvrny po celém těle. 

Nebo např. brazilská modelka Paola Antonini França Costa, která při autonehodě přišla o nohu. S protetickou nohou se nevzdala, nadále cestuje, aktivně sportuje a také se účastní mnoha modelingových soutěží. To že už není "dokonalá" vůbec ničemu nevadí...

Tito lidé to museli mít velmi těžké, posměchy ostatních dětí i dospělých a urážky na sebevědomí jistě nepřidají. Přesto se dokázali zvednout a svůj handicap obrátit v přednost. 

Moc těmto lidem fandím a věřím, že jich bude čím dál víc, aby se ta naše dnešní "dokonalost" změnila v přirozenost.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 28. 2. 2021

je to tak...a já jsem ráda takvoá, jaká jsem...

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

super článek

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 2. 2021

máte pravdu, té retuše a falše je všude už víc jak dost, takže hurá za každý takový počin

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 473
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.