Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zdenka28
Zdenka28
Vloženo 23. 12. 2015
Líbí se mi

Jak si jednoduše vyrobit dámské šaty

Zdenka28
Zdenka28
Vloženo 23. 12. 2015
Líbí se mi
Jak si jednoduše vyrobit dámské šaty

Jak si jednoduše vyrobit dámské šaty

Dvě pravdy o mně: nosím ráda šaty; jako studentka nemám moc peněz.

Nosím šaty tak 6 dní v týdnu. Není to tak, že bych se jednoho dne rozhodla, že nosit šaty je roztomilé a holčičí. Pravda je daleko od toho. Trávím dost času doma pletením a malováním. Také trávím docela dost času v autě, nebo v autobuse ať už dojížděním do školy, nebo cestováním po celé zemi. Absolutně nesnáším ten pocit džín kolem kolen. Fuj. Šaty jsou pohodlné, takže se mi v nich doře sedí jak doma, tak i v autě a přitom si můžu připadat roztomile. To je na nich to nejlepší.

Jediným problémem pro mě je, že jsou drahé. Sice se dají sehnat i za docela dobré ceny, ale pro mě je to pořád většinou docela dost, takže jsem začala šít své vlastní šaty.

Tady je návod, jak vyrobit šaty s vysokým pasem za pár korun:

Krok 1: Co potřebujete

Nejprve budete potřebovat tílko. Já volím jednobarevnou, žebrovanou, spíše upnutou variantu, ale není to podmínka. Dále pak jakoukoliv zajímavou barevnou látku na sukni - já volím spíše pestrobarevné materiály ze silnějšího materiálu, který lépe drží tvar.

Krok 2: Seřízněte tílko a sešijte se sukní

Seřízněte tílko téměř na polovinu. Je to na Vašich preferencích. V závislosti na velikosti poprsí a jak dlouhé chcete, aby byly Vaše šaty. Čím kratší horní část, tím kratší budou i celé šaty. Dále pak vezměte látku určenou pro sukni a obalte ji kolem pasu asi 1,5 krát. Tkaninu koupíte již složenou - nerozkládejte ji úplně, ale nechce ji v několika vrstvách. Počet vrstev závisí opět na Vás - já dávám většinou 3 vrstvy. Nikdy jsem nic přesně neměřila, ani nepoužívala vzory.

Následně zašijte krátké strany sukně. Horní část sukně pak sešijte dohromady, ale změňte nastavení šicího stroje tak, že vytvoří největší možné stehy. Tímto způsobem vytvoříte na sukni volánky. Ujistěte se, že jsou tyto volánky rovnoměrně rozložené a spíše volnější. Nastavte šicí stroj zpátky do klasické polohy a tílko všijte do vnitřní strany sukně.

Celé šaty se dají ještě vylepšit tím, že na spodní část tílka v oblasti spojení se sukní našijete hladký pás látky v barvě sukně široký asi 3 cm, čímž vzhledově lépe propojíte horní a spodní část.

Krok 3: Máme hotovo

Teď mám troje takové šaty. Chodím v nich moc ráda jak v létě jen tak, nebo v chladnějších dnech ve spojení se svetrem, punčochami, nebo legínami.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 21. 12. 2016

Šikovná

Odpovědět
benca
benca 23. 12. 2015

dobry napad

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.