Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana101
Jana101
Vloženo 18. 11. 2018
Líbí se mi

Jak na pohodlné „shoppování“? (Fejeton)

Jana101
Jana101
Vloženo 18. 11. 2018
Líbí se mi
Jak na pohodlné „shoppování“? (Fejeton)

Jak na pohodlné „shoppování“? (Fejeton)

Miluji pohodlné a volné oblečení, ve kterém se cítím svá. Oblečení, které toto kritérium splňuje, jsou zejména tepláky a volné džíny. No, ale chodit po městě v teplácích? Přeci nejsem blázen! To jsem si myslela do chvíle, než jsem se ocitla v Los Angeles.

    Nezapomenu na moment, kdy jsem poprvé vstoupila do obřího obchodního centra (anglicky „mall“) v Americe. První věc, která mě okamžitě praštila do očí, byly „pochodující tepláky“. Ano, doslova a do písmene téměř všechny Američanky chodily po nákupech v pohodlných teplákových soupravách a utrácely stovky dolarů. Úžasné! Přesně podle mého gusta. Jako bonus jsem brala to, že byly jen mírně nalíčené, bez make-upu a nevznášely se v obláčcích parfémů. Prostě si svou zábavnou činnost (nakupování) chtěly dopřát v co největším pohodlí.

    Američanky (nebo přinejmenším ženy z Los Angeles) evidentně milují pohodlí. Proč ne? Proč se na nákupy do města kdovíjak fintit a líčit, jako bychom chtěly být filmové hvězdy? Proč se rvát do úzkých kalhot (nedej Bože aby si někdo pomyslel, že máme velký zadek!), navlékat na sebe halenky a cupitat v lodičkách?

    Představovala jsem si, jak by se asi cítila jedna z těch Američanek, kdyby se ocitla v nákupním centru někde v Praze? Určitě by si musela připadat jako chudá příbuzná.

   Poté, co mi kamarád hlásil, že v jiné čtvrti Los Angeles viděl Pamelu Anderson, jak si šla do kavárny Starbucks koupit kafe ve vytahaných teplácích, měla jsem jasno. To by bylo, aby se „tepláková móda“ neujala v Česku. Jsme národ, který docela rád „kopíruje“, tak proč ne?

   Ze slunné části Kalifornie k nám už přeci kdysi dorazila móda „holých pupíků“. Není důvod neprorazit. Co se jednou ujme, to tady už většinou zahnízdí. Odhalené pupíky lze u nás dokonce spatřovat celoročně (slečny vyznávající tuto módu asi neví, že v Los Angeles je stále teplo a tudíž holý pupík tam nepředstavuje žádné zdravotní riziko). Tepláková móda se dá provozovat po celý rok, a to bez zdravotních rizik. Jakmile české ženy přijdou na to, jak je to nesmírně pohodlné, určitě se to ujme.

    Během jednoho z mých pokusů prosazování nové módy po Praze mě překvapila žena (snad stoletá) s koženou lékařskou brašnou, v módních kalhotách a elegantním saku. Hned za ní se vynořila stařenka (asi stejného věku) – v módních šatech a s kabelkou s výrazným květinovým vzorem. Vypadala jako ze žurnálu. Nenápadně jsem si začala sundávat teplákovou bundu (zakoupenou v losangeleském „mallu“).

    A už žádné tepláky, řekla jsem si. Sice jsou pohodlné, ale připadám si, jako kdybych utekla z nějakých běžeckých závodů. Tady to prostě nefunguje. Kašlu na pohodlí. I když… stejně těm Američankám závidím.

    Přesto máme jedno společné: Američanky v teplácích si každý víkend pohodlně utrácejí dolary, zatímco české ženy se v pohodlných teplácích o víkendech rýpou na zahrádkách a tráví čas v kuchyni.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 516
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.