Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

Líbí se mi
Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

V předchozím článku jsme psala o tom, jak moc se mi hnusí kupování nových věcí. I přesto mě ale občas (rozuměj hodně často) přepadne touha po změně. Jsem jenom ženská – a jsem prostě náladová. A stejně to mám i s oblečením. Kromě klasického šatníku, který mě nikdy neomrzí – bílá košile, velbloudí kabát, roztrhaný džíny, jezdecké boty – mám občas náladu na nějakou šílenost. A velkou touhu po tom vlézt HNED do háemka a koupit si tam tričko s vtipným nápisem nebo třpytkami. Ale překonám se. A místo toho zvolím jeden z těchto způsobů:

1.)    Projedu mámě/babičce/kamarádce skříň. Samozřejmě s jejich dovolením.

A často najdu poklady. Navíc mi stačí si je jen vypůjčit na pár týdnů, což ukojí mou touhu po novém kousku, a když mě omrzí, zase ho vrátím. Tak to totiž s výraznými kousky našeho šatníku bývá – rychle omrzí. A nakonec nám zůstanou ty džíny a bílé bavlněné tričko, které nosíme pořád!

2.)    Uspořádám výměnou party

Pozvu kamarádku nebo kamarádky a vyměňujeme. Teď mám třeba na sobě džíny a tričko, které jsem si přivezla v říjnu od Evičky, když jsem za ní byla na návštěve v Itálii, kde teď bydlí. Na oplátku jsem jí tam nechala kašmírový svetřík a bílou letní košili, kterou už v těhle teplotách nevyužiju, zato ona ve slunné Itálii ano. Investice nula, radost milion.

3.)    Navštívím swap bazar

Možná jste o tom ještě neslyšela, ale swap bazar je výměna oblečení, která většinou funguje tak, že přinesete něco, co už nevyužijete a odnesete si za to něco jiného, co přinesl někdo jiný. Nestojí to ani kačku a zbytky, které si nikdo neodnese, navíc ještě poslouží dobré věci. Já chodím pravidelně na swap bazárek do creative gate, který bývá jednou za čtvrt roku, a na výměnný bazar oblečení do Baby Office, který se koná příští pondělí a kde budu vypomáhat, takže pokud budete mít cestu okolo, stavte se, něco přineste, něco odneste a jako bonus mě tam můžete potkat.

Co děláte vy, když cítíte že váš šatník potřebuje nový vítr?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 24. 3. 2020

To mně se osvědčilo nakupovat oblečení z druhé ruky přes https://obleceni.biginzerce.cz/ Většinou se tam dají najít opravdu moc pěkné kousky. Když mi něco nesedí, zkusím to i přešít a díky tomu tak vznikne originální nevšední kousek, který jen tak v šatníku někdo nemá.

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 28. 2. 2020

To jsou super nápady. Musím se přiznat, že já si v poslední době hodně oblíbila nakupování přes second hand. Třeba tento je dobrý https://www.onlinesekac.cz/ Je sice pravda, že to něco málo stojí, ale ta částka je většinou úplně zanedbatelná.

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 20. 7. 2017

příští týden máme dámskou párty s šatníkama

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 291
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.