Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

Líbí se mi
Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

Jak na nový šatník bez koruny? Máme pro vás 3 konkrétní tipy

V předchozím článku jsme psala o tom, jak moc se mi hnusí kupování nových věcí. I přesto mě ale občas (rozuměj hodně často) přepadne touha po změně. Jsem jenom ženská – a jsem prostě náladová. A stejně to mám i s oblečením. Kromě klasického šatníku, který mě nikdy neomrzí – bílá košile, velbloudí kabát, roztrhaný džíny, jezdecké boty – mám občas náladu na nějakou šílenost. A velkou touhu po tom vlézt HNED do háemka a koupit si tam tričko s vtipným nápisem nebo třpytkami. Ale překonám se. A místo toho zvolím jeden z těchto způsobů:

1.)    Projedu mámě/babičce/kamarádce skříň. Samozřejmě s jejich dovolením.

A často najdu poklady. Navíc mi stačí si je jen vypůjčit na pár týdnů, což ukojí mou touhu po novém kousku, a když mě omrzí, zase ho vrátím. Tak to totiž s výraznými kousky našeho šatníku bývá – rychle omrzí. A nakonec nám zůstanou ty džíny a bílé bavlněné tričko, které nosíme pořád!

2.)    Uspořádám výměnou party

Pozvu kamarádku nebo kamarádky a vyměňujeme. Teď mám třeba na sobě džíny a tričko, které jsem si přivezla v říjnu od Evičky, když jsem za ní byla na návštěve v Itálii, kde teď bydlí. Na oplátku jsem jí tam nechala kašmírový svetřík a bílou letní košili, kterou už v těhle teplotách nevyužiju, zato ona ve slunné Itálii ano. Investice nula, radost milion.

3.)    Navštívím swap bazar

Možná jste o tom ještě neslyšela, ale swap bazar je výměna oblečení, která většinou funguje tak, že přinesete něco, co už nevyužijete a odnesete si za to něco jiného, co přinesl někdo jiný. Nestojí to ani kačku a zbytky, které si nikdo neodnese, navíc ještě poslouží dobré věci. Já chodím pravidelně na swap bazárek do creative gate, který bývá jednou za čtvrt roku, a na výměnný bazar oblečení do Baby Office, který se koná příští pondělí a kde budu vypomáhat, takže pokud budete mít cestu okolo, stavte se, něco přineste, něco odneste a jako bonus mě tam můžete potkat.

Co děláte vy, když cítíte že váš šatník potřebuje nový vítr?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 24. 3. 2020

To mně se osvědčilo nakupovat oblečení z druhé ruky přes https://obleceni.biginzerce.cz/ Většinou se tam dají najít opravdu moc pěkné kousky. Když mi něco nesedí, zkusím to i přešít a díky tomu tak vznikne originální nevšední kousek, který jen tak v šatníku někdo nemá.

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 28. 2. 2020

To jsou super nápady. Musím se přiznat, že já si v poslední době hodně oblíbila nakupování přes second hand. Třeba tento je dobrý https://www.onlinesekac.cz/ Je sice pravda, že to něco málo stojí, ale ta částka je většinou úplně zanedbatelná.

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 20. 7. 2017

příští týden máme dámskou párty s šatníkama

Odpovědět
Salamandr
Salamandr 20. 7. 2017

Taky o něm slyším poprvé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 344
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.