Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 19. 10. 2015
Líbí se mi

Hřejivá a dokonale zvoucí. Vaše postel nejen v době nečasu!

Mibiko (Miroslava Pešková)
Mibiko (Miroslava Pešková)
Vloženo 19. 10. 2015
Líbí se mi
Hřejivá a dokonale zvoucí. Vaše postel nejen v době nečasu!

Hřejivá a dokonale zvoucí. Vaše postel nejen v době nečasu!

Nevlídné počasí dokonale nahrává tomu zůstat doma a pořádně si to užít. Co může být lepšího než se zachumlat a doslova zapelíškovat v nejoblíbenějším kusu nábytku ve vašem domově - v posteli. Přiznejme si to, v době, kdy by ani psa nevyhnal, je možnost válet se v posteli natolik lákavá, že stojí za to zamyslet se nad tím, jak ten pocit přivést k dokonalosti. Zvlášť pokud plánujete, že v posteli nebudete pouze sama nebo se svým kocourem. 

Měkkoučké, teploučké, přirozené 

Výběr vhodného materiálu je pro naše účely klíčový. Zkuste pracovat s přírodními materiály, jako je len, přiřaďte flanely a doplňte hebkými dekami, které mohou doplnit i obvyklé prostěradlo. Vítané jsou pleteniny, plédy, umělé kožešiny dokonale imitující pravé, ovšem se snadnou údržbou. Zatímco ve strukturách je vítané se vyřádit, barevnost volte klidnější, vaši mysl pohladí a uklidní barvy země, odstíny šedé a samozřejmě čistota bílé. Při volbě barev nespoléhejte jen na to, jaké barvy se líbí vám, ale především, jak vám daná barva sluší. Přehoďte si materiál přes ruku, přiložte k obličeji a zkoumejte, zda vás rozzáří a podtrhne nebo utlumí. Cílem je nejen si postel užít, ale také v ní vypadat neodolatelně. S lesky to moc nepřehánějte, ale pokud je použijete jako doplňující efekt u polštářů, docílite pěkného zdůraznění jednotlivých materiálů a struktur. Hra lesku a matu si pak pěkně povídá s jinými drobnými detaily - jako je tepaný tác, broušená sklenice, svícen...

Vrstvit, vrstvit, vrstvit

Nic není pro naše účely tak důležité, jako dostatek polštářů a přikrývek. Polštáře slouží nejen ke spaní, ale také k pohodlnému podepření těla při čtení, hudbě nebo realaxu. Mějte jich proto opravdu dostatek a nebojte se je obléci do potahů s různými texturami pro docílení optického kontrastu i pro specifické použití. Klasickou pokrývku je příjemné doplnit i třeba letní verzí pokrývky, kterou povlečete do teplejšího kabátku a tím získáte namísto obvyklého přehozu s dekoračním účelem skutečně využitelnou deku na rychlé zahřátí. Efekt pohodlnosti podtrhnete, pokud deky skládáte z různých úhlů a vrchní spouštíte ledabyle přes jeden roh na zem, nebo je překládáte a vrstvíte v nohách postele.

Zapomeňte na usedlé noční košile a obří pyžama se zvířátky

Kdo říká, že i v zimě se nenosí letní saténové košilky. Právě naopak. Čím lépe si zateplíte svou postel, tím lehčeji se můžete oblékat. Pokud potřebujete postel opustit, stačí mít po ruce opravdu pěkný pár sexy pletených ponožek a pohodlný ovšem slušivý svetřík. V kontrastu s košilkou budete neodolatelná. Pokud se ještě nechystáte spát, ale chcete si v posteli zpříjemnit podvečer nebo víkendové dopoledne, zkuste třeba partnerův svetr v kombinaci se slušivými nadkolenkami. Mimochodem, fotku v podkolenkách jsem testovala na několika mužích a zatímco na pyžamo se soby reagovali neutrálně, tak tato fotografie způsobila nadšení. 

Útulného a zvoucího dojmu docílíte, pokud již při stlaní postele budete myslet na dekorování. Chystejte svou postel do podoby, ve které ji chcete spatřit, když se vrátíte domů. Zapojte stolečky a pokud nemáte, přistavte si židli, hezkou krabici, bedýnku. Nachystejte si mix knih nebo časopisů, nachystejte tác se sklenicemi na vodu a třeba víno, přidejte čokoládku nebo nějakou dobrůtku, kterou se odměníte. Pamatujte na svíčky, aromalampy, kapesníčky, čtecí lampičku, hudbu. Ze správně nachystané postele se totiž neodchází, pokud skutečně není nutné.

 

Ať už si plánujete číst, snít, hrát nebo spát, věřím, že nevlídné počasí ve vás vyvolá jediné - chuť být co nejdříve ve své posteli.

Vaše Mibiko

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Mibiko (Miroslava Pešková)

ano, inspirace skandinávií je zřejmá. Složitější je shánět u nás ty materiály za slušné ceny. Naštěstí se dá dost věcí sehnat přes internetové obchody - zahraniční, ale dnes i naše. Takže chvíli se na to čeká, ale zase to vyjde dobře cenově. Ovšem nešáhnete si na to, než to přijde.

Odpovědět
Mišel
Mišel 25. 10. 2015

Fotky nádherné, vrstvení na nich se mi líbí, ale já jsem žena velmi praktická a stačí mi jen jedna teplá deka v příjemném povlečení a 1 polštář. Mít více polštářků, budou dobré tak na polštářovou bitvu s mým synem, ale bohužel už ne k relaxu, ten od jeho narození neznám

Odpovědět
Mibiko (Miroslava Pešková)

tak bitvy svádím pořád - ovšem o množství plyšáků mých dcer, které si je nosí v noci ke mě do postele.. Ovšem útulnost sebou polštářky prostě nese. Nebo pořádně naducané polštáře. Doplňuji to ještě zdravotníma typu Magniflex s podporou šíje, ale na to "válení" se bez polštářů neobejdeme. o))

benca
benca 23. 10. 2015

to sa mi velmi ale velmi paci

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 177
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.