Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 27. 7. 2020
Líbí se mi

Elegantní a přitažlivá, taková je francouzská manikúra

evabel
evabel
Vloženo 27. 7. 2020
Líbí se mi
Elegantní a přitažlivá, taková je francouzská manikúra

Elegantní a přitažlivá, taková je francouzská manikúra

Francouzská manikúra patří k nejoblíbenějším způsobům úpravy nehtů. Je elegantní, přitažlivá a hodí se pro ženu každého věku. Zajít si na ni můžete do nehtového studia nebo si ji udělat doma. Není to zas tak složité a s trochou trpělivosti a cviku budou vaše nehty dokonalé. Francouzskou manikúru můžete aplikovat na dlouhé i kratší nehty.

Co k francouzské manikúře potřebujete? Důležité jsou správné laky. Ve většině drogerií se prodávají přímo sady na francouzskou manikúru – měly by obsahovat bílý lak pro nalakování špičky nehtů, krycí lak v tělovém nebo narůžovělém odstínu a bezbarvý ochranný lak. Prodávají se také šablony pro namalování bílé špičky nebo bílý lak v tubičce podobné fixu, s nímž je nakreslení bílé špičky hračkou.

1. Krok – úprava nehtů

Předtím, než se pustíte do francouzského lakování, upravte si nehty. Pilníkem je zarovnejte do požadovaného tvaru (pro francouzskou manikúru se hodí především hranatá špička nehtu). Kůžičku kolem nehtu zatlačte. Samozřejmostí je odstranění veškerého starého laku, a to i toho, který se rád drží na stranách nehtu.

2. Krok - nalepení šablony

Na odlakované a suché nehty nalepte šablonu. Má tvar jako písmeno C. Šablonu nalepte pod bílý konec nehtu a uhlaďte. Je důležité, aby šablona dobře držela, jinak by pod ni mohl stéct lak. Pokud jste zručná, pak šablonu používat nemusíte a namalujte špičky nehtů bílým lakem v tubičce.

3. Krok - bílý lak

Po nalepení šablony přetřete bílé konce nehtů bílým lakem. Poté pomalu sloupněte šablonu, dříve než lak zaschne. Pokud byste ji odstraňovala až po jeho zaschnutí, mohl by se vám lak odloupnout nebo popraskat. Pokud nebyla šablona pevně přilepena, může se stát, že se lak dostal pod ni a špičky nejsou rovné. Pak použijte speciální odlakovač v tužce, kterým všechny nerovnosti jednoduše vyzmizíkujete. Pokud ho nemáte, stejnou službu vám prokáže vatová tyčinka namočená v odlakovači. Tu můžete použít i v případě, kdy se vám lak dostane na kůži kolem nehtů.

4. Krok – tělový nebo narůžovělý lak

Bílé špičky nehtů nechte několik minut zaschnout a až poté aplikujte svrchní tělový nebo narůžovělý lak. Používejte speciální laky na francouzskou manikúru (hledejte na lahvičce označení french manicure), protože jsou průsvitné a bílé špičky nepřekryjí. Lak naneste po celé délce nehtů i přes bílé konce ve dvou vrstvách. Nechte lak opět dobře zaschnout.

5. Krok - bezbarvý lak

Nakonec nehty přetřete bezbarvým lakem. Ten napomáhá tomu, že francouzská manikúra déle vydrží, dodá nehtům lesk a vyrovná jejich povrch.

Tipy na závěr:

•    Pokud vás nebaví čekat, až lak zaschne, pořiďte si speciální sušič laku. Většinou bývá ve formě spreje a po přestříkání nehty obalí vrstvou, která je chrání před poškozením.
•    Pokud je váš lak už staršího data a tak trochu se „táhne“, nalijte do lahvičky s lakem trochu odlakovače a protřepejte, ale lepší je samozřejmě koupit si lak nový.
•    Přijde-li vám francouzská manikúra příliš obyčejná nebo chystáte-li se na večírek či ples, můžete si ji ozvláštnit. Kupte si kamínky na nehty a umístěte je kdekoliv na nehtu pomocí kapičky bezbarvého laku, (než lak zatvrdne, můžete s kamínky ještě pohybovat). Nakonec celý nehet (včetně kamínků) přetřete bezbarvým lakem. Druhou možností, jak ozvláštnit francouzskou manikúru, je použití zdobícího laku. Ten má velmi tenký štěteček a lze jím například nakreslit linku pod bílým koncem nehtu. Velmi dobře působí například tenoučká stříbrná linka.
•    Francouzská manikúra vypadá dobře také na nehtech na nohou.

Dopřejte si pocit krásných a upravených rukou s francouzskou manikúrou, určitě nebudete litovat!!!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 11. 8. 2020

Tak to jsem vůbec nevěděla, že jsou speciální laky na francouzskou manikúru. Já si objednávám klasické laky na nehty z https://www.rajnehtu.cz/laky-na-nehty/ a lakuji si s nimi celé nehty, nebo si dělám francouzskou manikúru a drží pěkně, takže mi přijde investice do speciálních laků na francouzskou manikúru zbytečná.

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 6. 8. 2020

dělala jsem si ji jednou doma, dopadlo to hrozne, takze zase jsem pouzila bezbarvy lak a bylo hotovo.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 7. 2020

hezké

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 7. 2020

krása - čistá elegance, která se hodí ke všemu, to se mi moc líbí

Odpovědět
lemur
lemur 29. 7. 2020

Pěkné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 125
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.