Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 7. 1. 2019
Líbí se mi

Barevná typologie pro ženy typu léto: Vsaďte na jednoduché líčení, které podtrhne vaši ženskost

CathB
CathB
Vloženo 7. 1. 2019
Líbí se mi
Barevná typologie pro ženy typu léto: Vsaďte na jednoduché líčení, které podtrhne vaši ženskost

Barevná typologie pro ženy typu léto: Vsaďte na jednoduché líčení, které podtrhne vaši ženskost

Léto je obdobím plným barev, zážitků a večírků. Podobné je to i se ženami, které souhrnně označujeme jako “letní typ”. Řadíte se mezi tyto výjimečné ženy i vy? To se dozvíte v následujícím článku. 

V létě si život užíváte naplno. Těšíte se na zaslouženou dovolenou u moře, nosíte barevné šatičky a velkou část dne trávíte venku s přáteli. Co se týče nálady, ta je v tomto období značně uvolněná. Kdo by se také bral nepřiměřeně vážně, když je venku tak nádherně? 

Ženy, které spadají do kategorie letního typu si života užívají naplno a když na to přijde, nebojí se ani divokých experimentů. Jsou to zkrátka ženy, které nepokazí žádnou legraci. 

Jste i vy letní ženou? A víte, co vám bude nejvíce slušet? Pak čtěte následující řádky. 

Letní vzhled 

Pokud jste žena letního typu, pak máte světlejší pleť s růžovým až modrým podtónem. V některých případech může být vaše kůže jemně nazlátlá. Zároveň ale nevypadáte nemocně, protože vaše tváře zdobí zdravá červeň 

Co se týče odstínu vlasů, jste nejspíše majitelka šedavých a popelavých tónů vlasů, které se netěší zrovna velké popularitě. Vaše vlasy mají buď odstín popelavé blond, popelavě hnědé, tmavší hnědé nebo stříbřité blond. 

Vaše oči pak budou nejspíše modré se světlejším prokreslením duhovky, oči ale můžete mít i modrozelené, zelené, šedé či oříškové. 

Jaké barvy vám budou slušet? 

Pokud nevíte, které barvy vám budou slušet, zaměřte se především na odstíny světle modré a modrozelené, tlumené odstíny fialové s nádechem do šeda, krvavě červenou, vanilkově žlutou, námořnickou modř, středně hnědou s nádechem do šeda či na mauve odstíny růžové a fialové. (Pozn. Mauve jsou odstíny fialové, růžové a šedé, které mají zastřenou barvu do šeda a mohou se částečně skládat ze dalších mauve odstínů, jako je např. šedorůžová s nádechem do fialova atd.)  

Úplně se vyhněte barvám, jakou je láhvově zelená, bordó, inkoustová, teplá hnědá, teplá žlutá či cihlově červená. Opatrně byste měla zacházet i s neonově zářivými odstíny barev. 

Co se týče šperků, volte spíše menší s nádechem do šeda a růžova. Nejlépe se pak vyvarujte šperkům z mědi a žlutého zlata. 

Letní líčení 

Základem pro váš obličej by měl být správně zvolený make-up a krycí pudr. Vzhledem k tomu, že je vaše pleť spíše bledá (či je někde na pomezí olivové pleti), je potřeba si dát s výběrem vhodného odstínu dostatečně záležet. 

Co se týče tvářenky, tou spíše šetřete. Díky vašim přirozeně růžolícím tvářím byste mohla vypadat příliš namalovaná. 

Co se týče očních stínů, volte spíše zastřené odstíny růžové, fialové či zelené. Dovolit si ale můžete i zastřenou modrou s nádechem do šeda. Chybu neuděláte ani se stříbrnými a šedými stíny. Řasenku můžete nosit černou. 

Co se týče rtěnek, ty raději přenechte jiným barevným typům. Vhodné jsou pro vás zabarvené balzámy a lesky na rty. Pokud to ale situace vyžaduje, sáhněte po rtěnce v odstínech do fialova, nude a mauve. 

A co vy? Jste také letní typ? 

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com, Chelsea fern, Ilya Pavlov & rawpixel/Unsplash.com

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 12. 1. 2019

Super tipy

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 1. 2019

zajímavé, já jsem prý podzimní typ

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 8. 1. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 607
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.