Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Martina Pružná
Vloženo 9. 3. 2021
Líbí se mi

Adidas Deerupt: síťované tenisky lehoučké jako pírko

avatar
Martina Pružná
Vloženo 9. 3. 2021
Líbí se mi
Adidas Deerupt: síťované tenisky lehoučké jako pírko

Adidas Deerupt: síťované tenisky lehoučké jako pírko

Adolf „Adi“ Dassler je zakladatelem značky Adidas. Navrhoval nejrůznější obuv, přičemž poslední botou, kterou navrhnul, byla teniska Marathon. A právě adidas Deerupt vychází z tohoto modelu. Po hrubých siluetách bot Prophere nebo Kamanga se Adidas nyní vrací k lehké obuvi, která je jakoby utkaná z pavučiny: je prodyšná a téměř nic neváží. Adidas Deerupt je jakýmsi nostalgickým ohlédnutím značky do minulosti, avšak s příslibem budoucnosti.

Původ mřížky

Výrazný vzor mřížky, který se táhne přes celou siluetu boty, se nazývá „Dellinger Web“. Tuto mřížku vynalezl běžec na pět tisíc metrů a trojnásobný olympionik William Dellinger, tedy jeden z nejpovolanějších. Navíc Adidas Deerupt využívá takové technologie, jako je vyztužení mezipodešve. Nylonová síť jemně tlumí nárazové rázy a rozděluje je po celé mezipodešvi – účinně také funguje jako forma systému zpětné energie pro běžce.

Z archivu společnosti Adidas

Mřížka Dellinger Web byla poprvé použita už v roce 1980 na adidas Marathon a později si našel cestu ke známým modelům, jako je adidas Oregon, adidas Waterproof nebo několik modelů z řady ZX. Tato technologie byla velmi oblíbeným počinem, který se během 80. let 20. století na běžeckých teniskách adidas používal poměrně často. Tento materiál se tak může stát téměř stejnou legendou, jako jsou například klasická Adidas trička. I ta si prošla jistým vývojem, nicméně každý z nás vidí ta klasická, s logem společnosti vypínajícím se přes celou hruď.

Módní vzhled obuvi

U modelu Adidas Deerupt předpokládá síťovaný vzor moderní minimalistickou estetiku, která je orientována na takové inspirace, jako je urbanismus, architektura a přírodní jevy. Adidas Deerupt zveličuje racionální design mřížky pro módní vzhled, čímž navazuje na současnou obuv. Je tedy obuví, která pochází jakoby z minulosti, avšak s moderními prvky dnešní technologie.

Pohodlí především

Flexibilní struktura síťovaného vzoru splňuje požadavky nejmodernější běžecké tenisky a obepíná pletený svršek, aby zajistila superlehkou konstrukci. Vnitřní obložení Deerupt jsou tvarované kapsy z pěnové hmoty, které zajišťují podpůrnou kompresi a pohodlné zapadnutí. Díky tomu jsou tyto tenisky určeny nejen pro samotný sport, jakým je například běh, ale také pro jakékoli činnosti, které vyžadují, aby vaše nohy byly v pohodlí.

Vzhled tenisek Deerupt

Deerupt by měly být k dispozici ve čtyřech různých barevných variantách pro muže a ve dvou variantách pro ženy. Styl pánské obuvi se nazývá „Solar Bird“, který kombinuje dvě legendární barvy adidas Solar Red a Bluebird. Ve srovnání se síťovaným vzorem tenisek nabízejí všechny jednoduché barevné možnosti a různé vrstvy jedinečnou hru s perspektivou, díky níž Adidas Deerupt vynikne individuálně. A kde tyto boty a mnohé jiné zakoupit? Třeba na Footshop.cz.

Zdroj náhledového obrázku:

Vladyslav24art / Shutterstock.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 19. 3. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.