Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 19. 12. 2015
Líbí se mi

5 módních kousků, které byste si měla přát od Ježíška

Weef
Weef
Vloženo 19. 12. 2015
Líbí se mi
5 módních kousků, které byste si měla přát od Ježíška

5 módních kousků, které byste si měla přát od Ježíška

Móda, tu má snad ráda každá žena, většina oblečení se ale v současné době šije horkou jehlou a s dopadem na životní prostředí. Proč si tedy pod stromeček nevybrat takový dárek, který potěší nejen vás, ale za který vám poděkují i ti, kteří ho vyráběli nebo dokonce příroda samotná?

Přinášíme vám 5 tipů na ojedinělé dárky, které jsou chytré a k tomu i krásné.

TOMS

Tyhle botky byste si měla přát od Ježíška ze dvou prostých důvodů:

  1. Jsou překrásné a neskutečně pohodlné.
  2. Při jejich pořízení uděláte radost nejen sobě, ale i prckovi na druhé straně planety, který, potřebuje nové boty.

Tento jednoduchý princip „kus za kus“ se proměnil v nejefektivnější mechanismus generování charitativní pomoci.

Na začátku všeho byla humanitární cesta do Argentiny: Blake Mycoskie, zakladatel značky, strávil několik měsíců v lokální neziskové organizaci a pomáhal s různými projekty. Jedním z nich bylo rozdávání ochozených bot dětem – v oblasti byla totiž taková chudoba, že většina dětí nikdy nevlastnila jediný pár bot a chodila celoročně bosa.

Z darovaných obnošených bot měly děti radost. Blakeovi ale došlo, že do pár měsíců z bot vyrostou a žádné další nedostanou. A tak ho napadl nový koncept – obuvnická značka, jejímž smyslem existence bude boty rozdávat. Jako mechanismus generování pomoci vymyslel obchodní model One for One: za každý prodaný pár bot značka druhý pár daruje.

Jednotná cena klasických TOMSEK je 1 620 Kč.

Matt & Nat

Kabelky, těch má každá žena nedostatek. Co si pořídit takovou, která je nadčasová a zároveň maximálně inspirovaná přírodou s minimálním vlivem na její znečištění či utrpení živých tvorů? 

Kanadská značka Matt & Nat se inspiruje přírodou a je ohleduplná v každém slova smyslu. Již od svého vzniku v roce 1995 nepoužívá kůži ani žádné jiné prvky živočišného původu. Naopak se snaží přicházet stále s novými nápady na ekologicky šetrné materiály, které podporují udržitelný rozvoj. Tašky jsou vyráběné z kvalitních, recyklovaných a plně recyklovatelných materiálů. Podšívky jsou z plastových lahví (ročně na jejich výrobu přijde až přes 1 000 000 PET lahví), svrchní materiál je odolný vinyl, který se svými vlastnostmi ze všech dostupných syntetických materiálů nejvíce podobá kůži. Některé kolekce používají také korek, který je přirozeně obnovitelný a rozložitelný.

My pro vás vybraly jednu z kabelek, která nás baví – kdo by si totiž nechtěl při jízdě na kole kabelku přidělat na řídítka. Praktická to kabelka. Cena je 3 100 Kč.

PAPERWALLET

Dalším tipem je lehká a odolná peněženka, do které se vejde všechno, co má, a přitom v kapse nezabere místo. Je tenká a odolná. Eko-friendly. Jednoduší už být nemůže. A krásnější taky ne.

Za prvotním nápadem stála parta mladých umělců; chtěli sobě a svým známým poskytnout možnost zviditelnit svoji práci. Přemýšleli, jak umění skutečně dostat do každodenního života. A chyběla jim jednoduchá peněženka. Vytvořili Paperwallet – origami z materiálu Tyvek, netkaného polyuretanového vlákna tenkého jako papír, a kolekci Art Wallet s unikátními designy od výtvarníků z celého světa.

Cena se pohybuje kolem 400 Kč.

WEMOWE

Po vánočním přejídání přijde na řadu spalování tuku ve fitku, během nebo na lekcích tance. K tomu je zapotřebí kvalitního oblečení určenému na sport. Česká značka WEMOWE se specializuje na tvorbu sportovního oblečení určeného nejen pro yogu a fitness. Zakoupit si můžete moderní a zcela ojedinělou kolekci, jejíž síla je v jednoduchosti, a přitom neotřelém designu.

Motivem vzniku nové značky byla mezera na českém trhu a nudná tvář světoznámých značek vyráběných za nepřípustných podmínek v obrovském množství v Číně a dalších rozvojových zemích. Veškeré oblečení WEMOVE je vyráběné v České republice z materiálů, které byly taktéž zakoupeny na českém trhu. A to včetně všech doplňků, nití a etiket.

HAPPY SOCKS

Jasně, ponožky – měkký a snad nejčastější dárek pod vánočním stromkem. Co si přát kvalitní a hravější verzi? HAPPY SOCKS, jak z názvu vypovídá, jsou veselé ponožky, jejichž kolekce zahrnuje nepřeberné množství modelů, designů, obrovskou škálu barevných kombinací, materiálů a textur. Jednoduše řečeno: pár kvalitních ponožek pro každou příležitost, typ člověka i životní styl. Ponožky se vyrábí s mistrovskou precizností na italských pletacích strojích Lonati, špičky se šijí ručně, takže perfektně sedí. V kolekci najdete standardní ponožky z česané bavlny, luxusní kašmírové nebo konopné, podkolenky, nadkolenky, punčochy.

Jednotná cena je 219 Kč.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
adelaidefromprague
adelaidefromprague 22. 12. 2015

Za ty Tomsky bych se vůbec nezlobila, milý Ježíšku....

Odpovědět
benca
benca 21. 12. 2015

no super hlavne bicykel

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 12. 2015

krásné nápady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.