Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 12. 2. 2020
Líbí se mi

Když je káva prostě vášeň

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 12. 2. 2020
Líbí se mi
Když je káva prostě vášeň

Když je káva prostě vášeň

Taky máte rádi kávu? Káva se pro mě stala příjemným ranním rituálem, ale ráda si ji dopřeju nejen ráno, ale v podstatě kdykoli v průběhu dne.

Káva je takový malý zázrak. Teď nemyslím tu rozpustnou, kterou si koupíte slisovanou v pixli v obchodě. Ideální je si kávu spařit. Kdo nemá rád klasického turka, pro toho je tu skvělý vynález - překapávač kávy. A dle mého názoru dokonalost sama je presso-vaná káva. Prostě spařená pod tlakem, kdy krásně vynikne její vynikající chuť, vůně a aroma.

Nejznámější jsou dva druhy kávy. Robusta a arabica, přitom 100% arabica je docela drsná a silná, a proto si lidé oblíbili varianty míchané, např. 10% robusta a 90% arabica

Ať už si do své kávy přidáváte cukr, med, sladidlo, stévii nebo nesladíte, černá káva se těší veliké oblibě po celém světě. Já mám ráda cappuccino, nebo kávu se smetanou, zato cukr do ní fakt nemusím.

A v poslední době se s kávovými specialitami hodně experimentuje. Dělá se kafe ze zelené, nepražené kávy, kdy je zachován vysoký podíl antioxidantů a je zdraví snad prospěšnější a napomáhá štíhlé linii.

Když už jsme u toho hubnutí, jsou i speciální druhy káv, které podporují spalování tuků, přitom nemusíte ani výrazněji cvičit nebo upravovat svůj jídelníček. Zajímavé, že?

Pro všechny milovníky kávy, a pro všechny, koho zajímá právě poslední zmiňovaná káva, jsem vytvořila facebookovou skupinku, kde se těmto věcem a hubnutí a hlavně kávě věnuji. Bývají zde i zajímavé, kávové soutěže, recepty a rady. Ráda vás v ní přivítám

Skupinku "Milujeme kávu" můžete navštívit ZDE v odkazu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Macina Nováková 19. 12. 2020

Já na dobré kafe nedám dopustit. Dřív jsme pili rozpustné a fakt nechápu, jak jsem ho mohla pozřít. Když si uděláte kafe z kvalitních, čersvě pomletých zrn, je to něco úplně jiného. Už si potrpím i na pěkném servírování, proto jsem si před nedávnem objednala i sklenice na kávu, a sice odtud: https://www.penepex.cz/kategorie/kava-/sklenice-na-kavu/ Hrozně se mi líbí, že v nich vydíte barvu kávy i to, jak vysokou má pěnu.

Odpovědět
světlanna
světlanna 4. 6. 2020

bez ranní kávy nevstanu!.....oblíbila jsem si džezvu, káva z ní je silná, bez logru a hezky voní....Ráda si také do kávy přidávám špetku skořice...

Odpovědět
Kateřina Hanáková

Super, ano u nás je také překapávaná nebo presso

Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Kávu piť nemôžem

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 26. 5. 2020

Je možnost i čokoládu nebo čaje Přijďte se podívat do kávové skupinky, budete překvapena.

lemur
lemur 13. 2. 2020

Máme rádi kávu. Pijeme jí 2x denně.

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 19. 2. 2020

Já taky, hned několikrát

Kahomar
Kahomar 12. 2. 2020

káva mi sice voní, ale jinak mi nic moc neříká

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 895
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.