Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jajda69
vloženo 12. 7. 2018
Líbí se mi

Zabezpečení bytu v době dovolených - jak nelákat zloděje aneb opatrnosti není nikdy dost

avatar
Jajda69
vloženo 12. 7. 2018
Líbí se mi
Zabezpečení bytu v době dovolených - jak nelákat zloděje aneb opatrnosti není nikdy dost

Zabezpečení bytu v době dovolených - jak nelákat zloděje aneb opatrnosti není nikdy dost

Doba dovolených. Celý rok se na ni těšíme a odpočíváme,abychom nabrali sílu do dalších pracovních dní. Velmi nepříjemné ale je, když se vrátíte po dovolené,a zjistíte, že váš byt je vykradený.

Talk jako se to stalo mé známé. Místo relaxace poslední dny dovolené obíhala úřady a policii, pojišťovnu a cítila se hrozně. Jak sama říká, do bytu, kde jste se cítili bezpečně najednou vniknul někdo cizí. A ona má teď pocit, že všude, za každým rohem je zhloděj, nejhorší je pro ni pocit, že se jí někdo prohrabal a probíral osobními věcmi - spodní prádlo dokonce prý vyhodila a nakoupila nové. Prostě se teď ve vlastním bytě necítí vůbec dobře a v bezpečí. Vykradení nelze nikdy asi zabránit úplně, lze mu ale alespoň trochu předcházet a také znesnadnit zlodějům přístup do bytu. Podle statistik většina zlodějů, pokud se do bytu nedostane do pěti minut, pokus vzdá a jde jinam.

Podle údajů pojišťoven až třetina bytů vůbec neřeší jakékoliv zabezpečení proti zlodějům.

- nejzákladnějším zabezpečením bytů a rodinných domů by měly být bezpečnostní dveře ) nejlépe 3. nebo 4. bezpečnostní třídy) s kvalitním bezpečnostním zámkem. Možná se vám to zdá jako zbytečná investice - dveře vám ale budou sloužit dlouho a věřte, že málokterý zloděj se pustí do bezpečnostních dveří - většinou vědí, že tady prostě nepořídí

- jedním z nejčastějších způsobů vykrádání je přes okno - nenechávejte tedy otevřená okna. Nenechávejte ani zatažené závěsy a žaluzie - tím vlastně zlodějům napovídáte, že nejste doma

- snažte se vzbudit zdání, že v bytě stále někdo je. Dnes už lze rozsvěcet světla elektronickým spínačem, lepší ale je domluva se sousedem. Stačí když v bytě občas otevře okno,a hlavně vybírá schránku. Schránka plná letáků je prozloděje jasný signál. Nikdy také nenechávejte klíče pod rohožkou, nebo v květináči a podobných místech. Svěřte je vždy sousedovi.

-v poslední době je časté i chlubení se dovolenou na sociálních sítích. Vy, nebo vaše děti sdělujete veřejně, že odjíždíte, vkládáte fotky od moře, píšete statusy o pobytech. Tyhle informace je lépe nesdělovat, nebo je sdílet pouze se svými přáteli, nikolv veřejně. Veřejné sdílení fotek z dovolené je signál pro zloděje.

Teď už jen zbývá popřát všem krásnou dovolenou a příjemné prázdniny se šťastným návratem domů.

www.janavpohode.cz

ilustrační foto: PROFIMEDIA.CZ

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 13. 7. 2018

odpovědět
avatar
Tamara 12. 7. 2018

Když jsme ještě bydleli na bytovce, měli jsme velmi ostražité sousedy, těm nic neuniklo. Teď si pomáháme navzájem - s vybíráním schránky, větráním přes den a pod. A hlídáme si baráky, nejsme lhostejní k tomu, co se děje kolem nás.

odpovědět
avatar
sipeji 12. 7. 2018

tohle právě řešíme, děkuji

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 063
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.