Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 3. 1. 2021
Líbí se mi

Vypadá jako tygr, jenom je menší. To je toyger, tygr na hraní

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 3. 1. 2021
Líbí se mi
Vypadá jako tygr, jenom je menší. To je toyger, tygr na hraní

Vypadá jako tygr, jenom je menší. To je toyger, tygr na hraní

Nová plemena koček se v současnosti ve velkém podobají divokým šelmám ve volné přírodě. Nezřídka se také divoké kočky využívají při šlechtění kočičích plemen, která se pak označují jako hybridní. Typicky je to například bengálská kočka, která byla vyšlechtěna z bengálské kočky, druhu kočky žijící v divoké přírodě. Jednou z takových hybridních koček je také toyger, malý domácí tygr, takový roztomilý tygřík.

Jak se zrodil toyger?

I přes svůj obdivuhodný vzhled s výraznou tygří kresbou je toyger vlastně přirozené kočičí plemeno. Na začátku chovu byla koťata, která se nenásilně narodila s tmavými pruhy po celém těle... Chovatelka Judy Sudgen, dcera slavné chovatelky Jean Mill, zakladatelky plemene bengálská kočka, byla z kotěte vzhledu tygra tak nadšená, že začala podobná koťata hledat po celém světě. Asi čtyřicet koček s tygří kresbou, spolu s kočkou bengálskou, která má přímé divoké příbuzné, dalo vznik zvláštnímu plemeni. V USA oficiálně uznáno od roku 2007 jako Californian Toyger.

Malý tygr v obýváku

Stejně jako další hybridní kočky je i toyger aktivní kočka, která potřebuje pohyb a zábavu. Na rozdíl od divokých šelem však uvítá i zábavu v přítomnosti člověka. Má společenskou a hravou povahu. Je to také inteligentní kočka, která zvládne i tréning a výcvik podobně jako pes. V USA se chovatelé s toygerem dokonce věnují agility, které u nás náleží výhradně k psům.

Toyger je kočka mazel, avšak představuje také velmi vzácné a tím i drahé kočičí plemeno, ostatně jako všechny hybridní kočky.

Kočičí šelma, ryzí masožravec

Jako všechny kočky je i toyger ryzí masožravec, a tak potřebuje krmení s vysokým obsahem živočišných bílkovin. Mnohé granule pro kočky i přes chvalozpěvy výrobců nemusejí bohužel nabízet to, co kočičí organismus potřebuje...

Právě na základě přirozených kočičích potřeb byly sestaveny prvotřídní české granule značky Nativia. Pro ty nejvzácnější domácí mazlíčky představují nejhodnotnější zdroj živin. Obsahují až 94 % bílkovin živočišného původu, řadí se tak mezi špičku na trhu pet-food.

Granule pro kočky Nativia se  vyhýbají bílkovinným náhražkám a potenciálním alergenům, například v podobě pšenice. Kočka přece není slepice! Kočičí stravu Nativia naopak obohacuje o cenná probiotika, prebiotika nebo bylinky. Speciální složku představuje sušený arktický kril, který zaručuje mimořádnou chutnost, ale i stravitelnost granulí, navíc slouží jako zdroj omega 3 nenasycených mastných kyselin nebo přírodního antioxidantu astaxantinu.

Granule pro kočky najdete na webu Nativia tady…

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 3. 4. 2021

Krásná

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 1. 2021

Tohle je krásná kočka.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.