Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vodní dráček

janinkad
janinkad
Vloženo 9. 1. 2019
Líbí se mi
Vodní dráček

Vodní dráček

Nebvyklý obojživelník s mimořádnou schopností

Nebvyklý obojživelník s velmi výraznými žábrami vypadá v akváriu spíš jako výstřední módní doplněk. Většinou je barvy šedé nebo krémové, žábry má růžové, v dospělosti dorůstá až 35 centimetrů a dožívá se až dvaceti let.

Vodní dráček se vyznačuje mimořádnou schopostí - dokáže obnovovat ztracené části těla. To ale rozhodně neznamená, že s ním můžeme zacházet nešetrně. Je totiž zapsán v listině chráněných živočišných druhů, takže bychom se podle toho k němu měli také chovat.

Co potřebuje k životu?

Neobvyklý mazlíček potřebuje k pohodlnému životu alespoň padesátilitrové akvárium, v němž by měla být udržována teplota vody na 20 stupních Celsia. Dno akvária posypte jemným štěrkem. Dráčci si potrpí na velmi pestrou stravu. Je třeba krmit masitou potravou, jako jsou žížaly, nitěnky, libové kousky syrového masa a jakákoliv další živočišná potrava, na kterou svou silou stačí. Bohužel i akvarijní rybky, takže pokoušet se o společný chov je předem odsouzeno k nezdaru.

Zbytky takové hostiny by mohly vodu v akváriu velmi brzy znečistit, proto je nezbytný výkonný filtr a jeho častá výměna.  

Dráčka pořídíte za pár korun

Pokud pomineme pořizovací náklady nového akvária, je vodní dráček velmi malá investice. Zhruba sedmicentimetrové mládě pořídíme zpravidla za pouhých pár korun. Pohlaví poznáme podle kloaky, která je u samců zduřená. Pokud budeme chtít dráčky množit, budeme jim muset snížit teplotu vody na 12 stupňů Celsia.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 9. 1. 2019

krásný

Odpovědět
gustawka
gustawka 9. 1. 2019

hezký

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 615
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.