Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 30. 1. 2021
Líbí se mi

Vnitroblok: zvláštní mikrosvět zasazený přímo do centra města

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 30. 1. 2021
Líbí se mi
Vnitroblok: zvláštní mikrosvět zasazený přímo do centra města

Vnitroblok: zvláštní mikrosvět zasazený přímo do centra města

Bydlení v centru Prahy je specifické, rozhodně není pro každého. Docení ho ti, kterým vyhovuje ruch města, jsou rádi ve středu všeho dění, chtějí mít na dosah maximum možností z hlediska pracovního života, businessu, zábavy i trávení volného času. Na druhé straně i fanouškům bydlení v samém centru samého centra Česka, i Evropy, přijde vhod vnitroblok jako oáza klidu uprostřed pulzujícího velkoměsta.

Co bylo, už není

Zatímco dříve sloužily vnitrobloky spíše praktickým účelům, například k sušení prádla nebo vyklepávání koberců, dnes zde obyvatelé domu hledají především relax. Prostor ovšem nezřídka zabírají parkoviště, protože i ty jsou v centru žádaným – a nedostatkovým zbožím.

Nově rekonstruovaný Palác Dlážděná je ukázkou toho, že důmyslný projektant dokáže vnitroblok využít ke dvěma různým účelům současně – může fungovat jako relaxační zahrada i parkování.

Foto: PSN

Vnitroblok Paláce Dlážděná

V podzemí se nachází moderní garáže, které prostřednictvím automatického parkovacího systému zajišťují maximální využití prostoru i bezpečnost. Protože systém sám zakládá vozidla do volných plošin nehrozí, že by vozidlo utrpělo během manipulace. Parkovací systém šetří nervy řidiče i čas, stačí vozidlo odstavit. V tu chvíli si ho přebere automat využívající umělou inteligenci. Najít volné místo je systém něho hračka, na minimální plochu dokáže koncentrovat maximální počet automobilů.

V podzemních útrobách historického domu na Dlážděné ulici vládnou moderní technologie, dům samotný si přitom ponechává i své historické genius loci. Uliční fasáda prezentuje krásu novorenesance, ta dvorní zrcadlí kouzlo nadčasové elegance. Nabízí modernímu člověku to, co nejvíc v rušném velkoměstě a životě plném stresu potřebuje – příležitost pro relaxaci. Na střeše podzemních garáží je právě takový prostor v podobě elegantní klidové zahrady s odpočívadly a zelení. Jde však pouze o jeden z mnoha benefitů, které svým obyvatelům nabízí Palác Dlážděná z portfolia společnosti PSN.

Jaké jsou ty další výhody? Jak se bydlí v paláci?

To se dozvíte přímo na webových stránkách Paláce Dlážděná…

Zajímá vás, jak vypadalo budování unikátního podzemního parkoviště, resp. odpočinkové zahrady? Celou rekonstrukci přibližuje video:

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 729
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.