Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 8. 10. 2019
Líbí se mi

Velká kniha o malém dortíku právě v prodeji

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 8. 10. 2019
Líbí se mi
Velká kniha o malém dortíku právě v prodeji

Velká kniha o malém dortíku právě v prodeji

Není cukrářka, přesto v Čechách dokázala prorazit s původně americkým konceptem malých dortíků, které budete znát pod názvem cupcakes. Podnikání se Lence Hnidákové rozjelo raketovým tempem, během budování úspěšné značky Lelí's Cupcakes a prvního pražského cupcake obchůdku navíc stihla porodit dvě děti. Svůj příběh zveřejnila v knize, která právě vychází a kromě osobní linky obsahuje i recepty na stovky cupcakes.

Knížka je primárně určená všem, kteří mají touhu sami něco dělat, tvořit, péct, vymýšlet vlastní recepty a kombinace, nebo třeba podnikat. Dvě třetiny obsahu tvoří samotná dortíková část, nečekejte však klasickou kuchařku. Kniha je pojatá velice kreativně. Cupcakes jsou o hravosti a tak Lelí recepty rozdělila na samostatné kapitoly korpusů a krémů. Pomocí doporučení nás učí, jak je vzájemně kombinovat, dochutit různými náplněmi, krásně nazdobit krémem nebo dekoracemi z potahové hmoty. 

 “Mým cílem bylo, aby knížka motivovala k vytvoření vlastního receptu, ale samozřejmě vím, jak velkou roli v tomhle procesu hraje inspirace, takže v knize nechybí ani kapitola věnovaná hotových dortíkům v ověřených a oblíbených kombinacích od nás z krámku. Co je určitě fér říct, že jediné co v knize nenajdete, je recept na náš deluxe čokoládový korpus, ten si střežíme jako výrobní tajemství. Tenhle recept se u nás bude dědit po generace,” dodává s úsměvem, Lelí. Že byste byly o něco ochuzeni se bát, ale nemusíte, kniha je plná receptů, postupů, tipů a doporučení jak na nejvláčnější těsto nebo jak nazdobit ten nejlehčí krém. 

Ale není to jen o dortíkách, první dvě části jsou zaměřené na příběh a najdete v nich kromě jiného také návod na to jak upéct dobrou crowdfundingovou kampaň. “I když už je to více jak tři roky, co se nám podařilo úspěšně dokončit projekt na portálu HitHit, stále se na mě obrací někdo s žádostí o pomoc a radu, jak správně kampaň nastavit,” vysvětluje Lelí své pohnutky proč se rozhodla do knihy zařadit i tuto část. Určená je především pro snílky, ale i pro odvážné podnikavce toužící po vlastním malém businessu. 

 Celou knihu nafotil Honza Martinec a Lelí ji se svým mužem Jakubem vydávají na vlastní náklady. “Je to další splněný sen, mám neustálé nutkání posouvat si hranice, o knize jsem začala snít už před třemi roky, ale jsem moc ráda, že jsem tomu dala potřebný čas a dostatek práce. Jsem si teď mnohem jistější, že za to opravdu stojí. Velké díky patří samozřejmě i našim partnerům, díky kterým jsme si mohli dovolit udělat ji v mnoha ohledech ještě krásnější,” říká Lenka Hnidáková, majitelka sladkého obchodu a autorka knížky Velký sen o malém dortíku.

…………………………………………………………………………………………………………

CUPCAKE Velký sen o malém dortíku

1. vydání, 304 stran, velký formát A4, celobarevný tisk, pevná vazba

partneři: Hoover, Nominal, Sencor a Dortisimo.cz

cena: 690,-

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
MajkaM
MajkaM 12. 10. 2019

vyzerá skvelo

Odpovědět
Vlasty
Vlasty 10. 10. 2019

To vypadá perfektně <3

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 9. 10. 2019

Paráda.

Odpovědět
lemur
lemur 8. 10. 2019

Nádherné dortíky.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 8. 10. 2019

Dobrá práce. Mám radost.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 405
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.