Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Marie Komínková
Vloženo 6. 3. 2020
Líbí se mi

Vánoční osvětlení na dům i zahradu. Dostupné typy a jak jej dekorovat

avatar
Marie Komínková
Vloženo 6. 3. 2020
Líbí se mi
Vánoční osvětlení na dům i zahradu. Dostupné typy a jak jej dekorovat

Vánoční osvětlení na dům i zahradu. Dostupné typy a jak jej dekorovat

Sice už jsou Vánoce za námi, ale musím přiznat, že já jsem dávala pryč vánoční výzdobu teprve nedávno, protože se mi moc líbila a říkala jsem si, proč si občas aspoň kousek rozsvíceného domu, nebo zahrady nedopřát v těchto tmavých zimních dnech. Minulý rok jsme se přestěhovali do nového a já jsem pořizovala většinu vánoční výzdoby- musím říct, že jsem byla sama překvapená, co všechno se dá koupit, když člověk trochu hledá a také bych chtěla jako bytová designérka trochu poradit, jak vánoční osvětlení zdobit a kombinovat.

Jaké vánoční osvětlení využít na dům a zahradu

Pryč jsou doby, kdy osvětlení tvořily víceméně jen světelné LED řetězy- dnes se dají koupit nejrůznější sítě, světelné závěsy, světelné deště, svítící krápníky, figurky, ale i celé osvětlené umělé stromy apod. Pokud budete vánoční osvětlení využívat venku, pak je důležité vybírat takové, které splňuje požadavky krytí IP 44, nebo vyšší (čím vyšší číslo, tím lépe). Osvětlení s nižšími hodnotami IP jsou určeny pouze do interiéru (většinou je vyráběno IP 22). Pokud si nejste jistá, jestli nebude osvětlení příliš zářit, pak už dnes můžete relativně běžně sehnat i osvětlení s nastavitelným jasnem (jedná se především o LED řetězy, světelné závěsy a deště)- u nich můžete po krůčcích nastavit intenzitu osvětlení. Podobně praktická funkce je také časovač, který bývá ve většině případů nastavený tak, že vánoční osvětlení 8 hodin svítí a pak zůstává 16 hodin vypnuté. Po uplynutí 16 hodin se opět zapne. Osobně mám nastaveno, aby se mi osvětlení rozsvítilo ve 4 hodiny odpoledne s tím, že svítí vždy do 10 hodin, což mi přijde naprosto ideál. Samozřejmostí jsou pak různé typy blikání, ale třeba i dálkové ovládání.

Jak dekorovat vánoční osvětlení?

Pokud si nejste jistá v kramflících, pak se určitě nepouštějte do nějakých extra barevných variací- aspoň ne venku, pokud tady nechcete dosáhnout přeplácaného vzhledu ála americká ulice. Raději si zvolte jednu barvu (teple bílá, nebo studeně bílá) a tu použijte na celé venkovní vánoční osvětlení. Pokud chcete dosáhnut jemného a elegantního vzhledu, pak je vhodnější se držet podobného rázu osvětlení všude- lze kombinovat vánoční LED řetězy, světelné řetězy, světlené deště z podobně velkých LED diod s tím, že diody by od sebe měly mít také podobně velké rozestupy. Takové osvětlení už není ideální kombinovat například se světlenými řetězy, nebo krápníky, které přeci jen působí jiným dojmem a celkový elegantní pocit by narušovaly.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 6. 3. 2020

tak využijem tieto rady zase o rok

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 6. 3. 2020

miluji vánoční osvětlení

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 614
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.