Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 4. 12. 2017
Líbí se mi

Vánoční hyacint

Amanda
Amanda
Vloženo 4. 12. 2017
Líbí se mi
Vánoční hyacint

Vánoční hyacint

Hyacint jsem kdysi považovala spiše za jarní květinu, ale vzhledem k tomu, že ve Švédsku se používá jako vánoční květina, tak jsem se přeorientovala.

Jul - Vánoce

 

 

 

 

 

Hyacint je vánoční záležitostí a je součástí vánočních dekorací. Jsou to typické vánoční rostliny, i když u nás jsou díky svěžím barvám a vůni oblíbené především na jaře.  Začínají vykvétat již v listopadu. Mohou se tak stát nádhernou dekorací, která zkrášlí jakýkoliv interiér. Jsou efektní i na vánočním stole.

 

 

 

Hyacint

...je známá a překrásně vonící jarní cibulovina, o které možná nevíte, jak praví řecká mytologie, že byla pojmenovaná po krásném spartanském princi. Spartský královský syn, který se jmenoval Hyakinthos, byl nedopatřením zabit diskem, kte­rý hodil bůh Apollo. Hyakinthos si zvolil za přítele Apollóna, čímž urazil Zephyra, boha západního větru. Jednoho dne, kdy Apollón učil mladíka házet diskem, žárlivý Zephyros disk mrštil zpět a Hyakintha zabil. Z jeho krve pak vyrostla nová květina, která byla pojmenována hyacint. Podle moderních výzkumů se však jednalo o divoký kosatec. Zephyrus za svůj čin nedošel odplaty od rozzuřeného Apolla, neboť se za něj postavil Eros, bůh lásky, který jeho čin ospravedlnil jako akt hluboké lásky a pouze mu přikázal, aby mu navěky sloužil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 5. 12. 2017

Amando, nádhera. Mám hyacinty ráda i pro jejich vůni.

Odpovědět
Clairest
Clairest 5. 12. 2017

Moc pěkná rostlinka

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 5. 12. 2017

Moc hezké

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 4. 12. 2017

Pěkné!!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 596
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.