avatar
Zdenka28
vloženo 26. 12. 2015
Líbí se mi
image

Vyrobte si strom z ovoce a překvapte své blízké

Zima je těžké období pro všechny milovníky ovoce. Já jsem jedním z nich, takže vím, jak je těžké najít dobré a přitom nepředražené ovoce. Faktem je, že musíme jíst vitamíny, abychom přežili chladné, zasněžené dny. Zároveň vyrábíme s dětmi nejrůznější vánoční dekorace. Proč toto všechno nespojit a nevyrobit si vánoční stromek jako stylovou a zároveň zdravou dekoraci. Tento strom samozřejmě nemusí být jen z ovoce, ale svou alternativu této vánoční dekorace si zajisté domyslí i vegetariáni, milovníci sušeného ovoce a podobně.

Náš strom je velmi snadné vytvořit, jednotlivé kousky se z něj dají ujídat postupně podle vaší momentální chuti, takže se nic nezkazí. S dětmi jsme vyráběli tento strom založený převážně na hroznech, ale ty můžete nahradit téměř jakýmkoliv ovocem včetně různých exotických druhů. Samozřejmě, že zelené plody jsou nejpodobnější větvičkám, ale klidně můžete využít fantazii a tuto jedlou dekoraci stvořit zcela barevně šílenou- kdo řekl, že Vánoce musí být o zelené a červené?!

Výroba stromu z ovoce

Základ pro výrobu stromu může být různý, ale nám se nejlépe pracovalo s kuželem z polystyrenu, který jsme sehnali v místním obchůdku s potřebami pro domácnost. Volte tvar a velikost kuželu dle vašeho vkusu. Pokud by se Vám nepodařilo takový kužel sehnat, je možné ho vyříznout z kusu polystyrenu ostrým nožem- nemusí mít ideální tvar, protože přes ovoce nebude vidět. Navíc doporučuji polystyren v prvním kroku omotat několika ubrousky, aby s ním ovoce nepřišlo do styku.

Vyberte ovoce: Můžu doporučit vybrat širokou škálu barev ovoce tak, aby byl strom co nejzajímavější. Ovoce lze použít jak čerstvé, tak i konzervované. Pokud půjde o vánoční dekoraci na Štědrovečerní stůl, pak doporučuji snažit se sladit s barvami stolu samotného. Pokud budete kupovat čerstvé ovoce, pak doporučuji vybírat spíše méně zralé kusy, které na stromě déle vydrží a postupně je z něj uždibovat, až dostanou tu správnou barvu a chuť. K vytvoření hvězdy na vrchol stromečku pak doporučuji kolečko ananasu, ze kterého ji vyříznete. Volte spíše menší ovoce, které nebudete muset krájet.

Pokud máte vše přichystané, už jen stačí pomocí párátek uchytit jednotlivé kousky ovoce k polystyrenovému kuželu a máte hotovo. Do spodní části této krásné dekorace můžete umístit například kuličky vykrájené z melounu, červené jahody, lístky máty, které strom hezky barevně doplní.

TIP: mezi ovoce můžete sem tam schovat nějakou tu drobnou sladkost....překvapení pro děti je na světě  

Inspirace:

Stromky můžete vyrábět dokonce i ze zeleniny .

vanocni stromek jedly

vanocni strom ovocny

ovocny a zeleninovy

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
kure 9. 12. 2017

Dobrý nápad.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivankaaaaa 7. 12. 2017

Skvělá inspirace

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Amanda 6. 12. 2017

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 6. 12. 2017

Krásné.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tamara 5. 12. 2017

Krásné, skvělý nápad.

odpovědět
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
66 008
registrovaných inspirativních žen
2 856
testovaných produktů
107 392
vložených hodnocení