Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vánoční cukroví není hřích, ovšem pouze pro dvounožce

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 23. 12. 2020
Líbí se mi
Vánoční cukroví není hřích, ovšem pouze pro dvounožce

Vánoční cukroví není hřích, ovšem pouze pro dvounožce

Dočkali jsme se, ať se děje, co se děje, ať je PES červený či fialový... Po roce jsou tu opět Vánoce, ke kterým patří také vánoční hodování. Něco dobrého si na Vánoce dopřávají i ti, kteří se jinak celý rok krotí. Vánoční cukroví již jistě zdobí většinu stolů, ač je teprve předvečer Štědrého dne.

Ovšem pozor, vánoční cukroví sice láká, rozhodně však není dobré pro psy a kočky. Přestože nejspíš budou i naši domácí mazlíčci o svátcích vyžadovat nějakou tu dobrotu navíc, přestože budou slintat i nad vánočním cukrovím, tahle laskomina pro ně není. Už jenom kakao a čokoláda, kterou vánoční cukroví hojně obsahuje, je pro psy a kočky kvůli obsahu theobrominu přímo jedovatá. Neprospívají jim ani další typické ingredience užívané při pečení.

 

Vánoční cukroví pro psy (a kočky)

Zatímco klasické vánoční cukroví pro domácí mazlíčky není, existuje i speciální vánoční cukroví pro psy a kočky. Dá se zakoupit ve specializovaných psích pekárnách (když tedy mají zrovna otevřeno), ovšem také se dá upéct doma. Recepty nemusejí být vůbec složité. Jako skvělé vánoční cukroví poslouží i jednoduché psí sušenky.

 

Recept na psí sušenky

V základní variantě si vystačíte s moukou, nejlépe kukuřičnou, rýžovou, případně pšeničnou, vejcem a masovou konzervou. Z mouky, vejce a konzervy, případně vody, pokud je směs moc hustá, vypracujete těsto, které vyválíte jako to klasické. Stejně tak pak vykrajujete tvary, abyste je nechaly upéct v troubě. Stačí čtvrthodinka a psí sušenky jsou hotové. Čtyřnožci se jistě budou olizovat až za ušima!

Pokud chcete svým zvířecím miláčkům skutečně dopřát něco dobrého, vybírejte pečlivě, z čeho jim vánoční cukroví pečete. Masová konzerva paradoxně nemusí vůbec obsahovat maso! Na druhé straně se dají pořídit i 100% masové konzervy. Najdete je pod českou značkou Nativia.

Masové konzervy Nativia se vyrábí z čerstvé svaloviny. Hovězí, vepřové, králičí i kuřecí maso pochází z kvalitních chovů z Orlických hor. Taková kvalitní masová konzerva se doma bude hodit nejenom při vánočním pečení, ale skvěle poslouží také jako chutný dárek pro zvířata. Jistě udělá radost, nejenom o Vánocích, ale po celý rok.

Masové konzervy Nativia můžete pro své nejlepší přátele obstarat tady...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 24. 12. 2020

Je to tak, zvířátkům by tolik cukru mohlo ublížit

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 12. 2020

Ano, cukroví není pro zvířátka, to učím mojí dcerku od malička.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 12. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.