Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Hedvika Přibová
Vloženo 22. 7. 2021
Líbí se mi

Ulehčete si přípravu večírku na minimum!

avatar
Hedvika Přibová
Vloženo 22. 7. 2021
Líbí se mi
Ulehčete si přípravu večírku na minimum!

Ulehčete si přípravu večírku na minimum!

Letos více něž kdy jindy oslavujeme příchod léta, a tak s radostí plánujeme rodinná setkání, oslavy a večírky , které se neobejdou bez dobrého jídla a pití.  A protože víme, kolik času zaberou přípravy a následný úklid, mám pro vás skvělý tip, jak si to výrazně  zjednodušit aspoň s nápojovým menu.

 

Malá změna, velký efekt

Představte si, že plánujete večírek pro více lidí a  chcete vyhovět chuti každého. Někdo to rád perlivé, jiný míchané, další bez cukru a někdo zase v ověřených „recepturách“. Za běžných okolností tak nakoupíte desítky těžkých  PET lahví s balenou vodou a nápoji, se kterými se obtížně dostanete domů. Po oslavě je zase musíte  také zlikvidovat – „pomačkat“ a odnést do sběrné nádoby na plasty. Malá změna v tomto postupu přitom může odlehčit vás i planetu, která si už nyní neumí poradit s množstvím plastového odpadu, který produkujeme.

 

Méně je více

Vsaďte na výrobníky perlivé vody SodaStream, s kterými si připravíte čerstvou perlivou vodu v pohodlí vašeho domova. Místo  sycené vody v jednorázových PET lahvích, u které nikdy nevíte, jak dlouhou cestu a čas v nich strávila , máte pokaždé k dispozici čerstvou a naperlenou vodu podle vašeho gusta. Namísto množství jednorázových  lahví si nyní vystačíte s pár opakovaně použitelnými kusy, které vám budou sloužit doma i na cestách. Mimochodem, věděli jste, že jen takovouto malou změnou můžete ochránit přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami? A teď si představte, že to tak udělají všichni vaši známi…

 

Stačí přidat bublinky

Letní večírek se neobejde bez slazených nápojů, které jsou oblíbené napříč všemi generacemi. Ale ani to už dnes nemusí znamenat, že si  v supermarketu nutně naložíte vozík  plastovými „sixpackami“. Oblíbené chutě, které byly donedávna dostupné jen ve formě tzv. ready-to-drink nápojů, si nyní můžete připravit a dopřát také přímo v pohodlí domova. Například, ikonické chutě nápojů PepsiCo dnes už koupíte i  v podobě originálních koncertovaných příchutí od SodaStream, ke kterým stačí přidat čerstvě naperlenou vodu. V nabídce je šest příchutí – od klasické Pepsi 7UP a Mirindy až po jejich varianty bez cukru – Pepsi Max, 7UP Free a Mirinda Light. Z jedné 440 ml příchutě pak nachystáte až 9 litrů nápoje, to odpovídá zmíněnému sixpacku 1,5 litrových PET lahví. Dávkovaní  můžete upravit podle vlastních preferencí, jedno je však jisté - za každých okolností si budete vychutnávat čerstvě naperlený nápoj s oblíbenou chutí.

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 23. 7. 2021

Jistě se hodí.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 7. 2021

Večírky nepořádáme

Odpovědět
kosanka
kosanka 22. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 7. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 091
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.