Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LOVEDESIGN
LOVEDESIGN
Vloženo 27. 11. 2015
Líbí se mi

Trendy v interiéru na nadcházející rok 2016

LOVEDESIGN
LOVEDESIGN
Vloženo 27. 11. 2015
Líbí se mi
Trendy v interiéru na nadcházející rok 2016

Trendy v interiéru na nadcházející rok 2016

Tak jak se každoročně dle sezóny mění trendy v módním průmyslu, tak i interiéry podléhají módním vlivům. Jaké barvy budou  letos “in”? Jaké materiály a jaké styly se budou nosit v roce 2016? Budou stále žádané  neutrální barvy či to v tomto roce bude hýřit barvama?  Na tyto a další odpovědi Vám odpoví designérka Markéta Aniolová ze studia Urban Sphere Interior

Jedním ze směrů  bude v tomto roce návrat výrazných a hravých  barev. Dalším, velmi zajímavým trendem, bude zaměření se na přírodu a použití přírodních materiálů na neočekávaných místech jako například koupelny či kuchyně. Designéři  budou  i letos sahat po netradičních materiálech jako měď, mosaz či  po ušlechtilém  a nestárnoucím mramoru, dodává designérka Markéta Aniolová. 

Pojďme se blíže podívat na některé trendy v interiérovém designu pro rok 2016. 

Barvy a materiály

Osloví Vás barevná paleta v odstínu růžové, červené či meruňkové? Letos jsou právě tyto hravé barvy v kurzu a jejich zajímavé kombinace na pozadí bílé vytváří velmi zajímavé interiéry.

I letos bude pokračovat trend v oblíbenosti používání mosazi a měďi. Tyto krásné, příjemné  a zajímavé materiály budou mít široké využití v interiéru – osvětlení, nábytky  či povrchy stěn v těchto metalických odstínech obzvláštní každý interiér.

Pro někoho spíše klasický mramor bude v 2016 zažívat velký comeback. Je libo mramorovou koupelnu či si vystačíte jen s menší plochou tohoto nádherného ušlechtilého  kamene?

Příroda a zeleň v interiéru

Přenesení zeleně či jiné formy přírody do interiéru, zakládání městských zahrad či interiérových zelených stěn je dalším trendem, který můžeme pozorovat i v letošním roce. Kromě dekorativního účelu rostliny zvlhčují vzduch a zbavují naše prostředí nežádoucích škodlivých látek.  Samotný pohled na rostliny v nás vyvolává pozitivní emoce, pocit uvolnění a zdraví.

Dispoziční řešení interiéru

Hlavním myšlenkovým směrem řešení interiéru je zaměření se na jeho dobře promyšlenou funkci, kdy každý kus nábytku či pouze dekorační předmět má mít svou opodstatněnou roli. Trendem je “skrývat” prostory, které nejsou právě používané a vytvářet harmonicky působící prostory.

Do nového roku všem ŽENÁM s.r.o.  krásné a stylové bydlení!

 

Markéta Aniolová

Bytový architekt/Interiérový designér

Urban Sphere Interior

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Věra3
Věra3 5. 12. 2015

Hezké

Odpovědět
LenkaPenka
LenkaPenka 3. 12. 2015

Pekne foto

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 11. 2015

krásné a ispirativní ...díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 475
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.