Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

listickalisticka
listickalisticka
Vloženo 27. 10. 2016
Líbí se mi

Testovala jsem nový mop od Viledy. S tímhle zázrakem je úklid brnkačka!

listickalisticka
listickalisticka
Vloženo 27. 10. 2016
Líbí se mi
Testovala jsem nový mop od Viledy. S tímhle zázrakem je úklid brnkačka!

Testovala jsem nový mop od Viledy. S tímhle zázrakem je úklid brnkačka!

Nejprve je potřeba říct, že úklid je pro mě totálním utrpením. Mám ráda pořádek, ale čas věnovaný úklidu se snažím omezit na minimum. Právě proto ráda zkouším pomocníky, kteří úklid usnadní a zkrátí. Jedním z nich je i mop od Viledy Easy wring and clean TURBO, u kterého jsem dostala možnost ho otestovat.

První dojmy – dorazil v poměrně velké krabici. Někam se ta tyč, která ušetří moje záda, nacpat musí, že ano. Mop je v krabici na díly a první výzva – složení – proběhla bez problémů. Tak hurá do práce!

Doma máme dva povrchy – dlažbu v kuchyni a chodbě a dřevo všude jinde. Nejprve se vrhám na dlaždičky a do horké vody si dávám přípravek na ně určený. Manipulace s mopem je snadná, je lehounký. Příjemná je teleskopická tyč (kterou si nastavíte jak potřebujete), díky které se ani dlouháni, jako jsem já, nemusí ohýbat.

Co mě překvapuje hodně příjemně je první zkouška „šlapátka“ na vysušení mopu. Dosud jsem s ním neměla zkušenost – dříve jsem měla mop „vymačkávací“ a teď mám obdélníkový, který se vysouší zatažením tyče „o sebe“.  Myslela jsem si, jak budu zběsile došlapovat na stupátko několikrát za sebou, ale stačí jednou nebo dvakrát.

Zatímco se svým starým mopem, který se vysoušel vymačkáváním v násadě kýble jsem měla mop vždycky až moc mokrý a trvalo dlouho, než podlaha uschne, s mopem vymačkávacím o sebe, který používám teď, mám někdy problém, že je zase moc suchý a nechává za sebou suché, nevytřené čáry. Tento od Viledy mi přijde tak akorát, takže ideální.

Vyměňuji vodu, přidávám jiný prostředek a vytírám dřevo. Tyč se dá sklopit až úplně dolů, není tedy problém zajet mopem pod stůl, křeslo nebo gauč bez přílišné námahy. Podlaha se mi vytírá dobře, skrvny mizí bez větší námahy. Jistě, hodně záleží na volbě čistícího prostředku, ale nemusím při odstraňování skvrn tolik tlačit. Dva největší pokoje mám hotové do 10 minut, takže časová úspora je oproti hadru nebo mopu, ze kterého se musí voda náročně vymačkávat, velká. 

Jediná výtka je, že za mě by látková násada nemusela obsahovat bílou barvu. Vytírám hodně prostory, kde se chodí v botách, máme doma kočky a psa, takže bílá násada je hned jako čuně…  Ano, sice se dá vyprat, ale lepší než zašedlou bílou z ní po pár použitích stejně nevykouzlím.

Zas takový průšvih to ale není – na e-shopu Vileda se dá objednat opravdu jakýkoliv náhradní díl včetně hlavice, teleskopické tyče… Když se mi na mopu něco rozbije, můžu si to za zlomek ceny nového mopu dokoupit.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Svata
Svata 2. 11. 2016

Pracuji jako pokojská a vytírání je můj denní chléb, myslím si, že tento mop, je výborný pomocník

Odpovědět
Glady
Glady 31. 10. 2016

super

Odpovědět
lemur
lemur 31. 10. 2016

Je výborný.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.