Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Stěhování je zážitek

Líbí se mi
Stěhování je zážitek

Stěhování je zážitek

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Do letošního roku jsem s tím neměla žádnou zkušenost, ale letošek se pro mě stal rokem změn. Kromě změny  účesu, auta a zaměstnání, jsem se rozhodla prodat byt. Dcera se odstěhovala a velký byl pro mě zbytečný. Uvažovala jsem o tom dlouho, ale stále nebyla ta vhodná chvíle nebo vhodný kupující. Sladit prodej a nákup nového bytu není žádný med, ale konečně to klaplo.

Kupující se našel a nový byt byl vyhlédnutý. Bohužel mé nadšení opadlo, když jsem zjistila, že nový byt už má jiného majitele. Co teď ? Starý prodaný, připravují se smlouvy, peníze u notáře a  nový byt je fuč a já nemám kde bydlet? Strašná představa! Napnula jsem síly a začala hledat podnájem. Jaké bylo mé překvapení, když žádný neodpovídal mým představám. Chodila jsem, volala jsem, těch inzerátů co jsem pročetla a stále nic.

Konečně se na mě usmálo štěstí. Kamarádka se stěhovala jinam a pouštěla, úplně malinkatý a s přivřenýma očima i celkem ucházející byteček. Už jsem se těšila, jak si přenesu pár věcí, nakoupím nějaké nezbytnosti a bude to. První zádrhele nastaly, když jsem zjistila, že se má úžasná a nová pračka nevejde do koupelny a podlaha v pokojíčku je tak atypická a vlnitá, že jediné, čím to mohu přikrýt je koberec. Sbohem můj sne o plovoucí podlaze. Asi jsem moc náročná, ale trochu mě také vyvedlo z míry, že v kuchyni jedna skřínka nejde otevírat, protože nějaký koumák si nevšiml jak je blízko okna a udělal parapet tak široký, že jí brání v otevření. Při bližším ohledání jsem našla plíseň kolem plastových oken (zřejmě se moc nevětralo) a dvířka od kuchyňské linky i předsíňové skříně vypadávají. Hlavními dveřmi táhne (je pod nimi několikacentimetrová díra) a v zámku zadrhává klíč. Rozhodla jsem se však změnit život, tak mě přece takovéhle maličkosti nezastaví .

Přišel den D.

Ráno si jeden ze stěhováků hnul se zády, takže se na rychlo hledala náhrada. Místo v 9 hodin se začalo po obědě. V té době však bylo volné pouze menší auto (než bylo objednáno), takže jsem ještě „pár maličkostí“  otočila  6 x  se svým vlastním vozem. Skončila jsem s navážením až druhý den a další dva dny jsem třídila a vyhazovala, protože třípokojový byt se nějak nevejde do jednopokojáku, ale  HURÁ, konečně bydlím .

Mé nadšení sice  trochu kalí představa, že až si konečně koupím vlastní byt, tohle martýrium mě čeká znovu, ale pozitivní na tom je, že už jsem zkušenější .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 28. 2. 2020

U nás sice stěhování bylo komplikované, ale čekala jsem to mnohem horší. Nejdříve jsme totiž museli prodat náš starý byt a teprve potom se naštěhovat do nového. To naštěstí nebylo tak náročné, protože jsme byt dokázali prodat přes https://www.maxima.cz/nabidnout-nemovitost-prodej-srovnani/ během několika málo dní.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 11. 10. 2019

Stěhování je opravdu velký zážitek. My jsme se s manželem stěhovali vloni v létě a jsem ráda, že to už máme za sebou. Na starý byt nemáme dobré vzpomínky, proto jsme si z něj nic neponechali a vše jsme prodali. Ozývali se nám lidé i s daleka, tak jsem museli objednávat přepravu pro odvoz gauče nebo skříně. Vybrali jsme si společnost https://www.emons.cz/spedice-pusobnost/preprava-zasilek-a-zbozi/ a přeprava zásilek proběhla v pořádku.

Odpovědět
Ema777
Ema777 7. 3. 2019

Dobrý den my mame skvelou zkusenost s touto firmou http://stehovani-profigroup.cz/ kde nam vse potrebne vcetne krabic pujcili zdarma

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 12. 2. 2018

Stěhovala jsem se za celý život dvakrát, ale vždy jsem byla ráda, jak jsem měla všechno na svém místě a konečně pokoj a pořádek

Odpovědět
TerMa
TerMa 15. 3. 2017

Jsem spíš ten člověk, co věci nerad vyhazuje, ale když mě to pak chytí, lítá skoro všechno. Před stěhováním jsme vyházeli a vytřídili toho spoustu, jinak by jsme se snad ani z toho bytu nehnuli A i tak si myslím, že šlo spolu s námi i dost zbytečností. Musí to být masakr jít z velkého do malého. My šli z poměrně stejně velkého bytu do velkého domu. A i tak je dost věcí "schovaných" v budoucí druhé koupelně. Ještě že byli ty stěhováci připravení a i krabice a bedýnky jsme si od nich půjčili - http://ctvrtecka.cz/stehovani/ Pak by to bylo úplně na palici. 2 děti a stěhovat se sami, to nejde dohromady. Jediná nevýhoda momentálního bydlení v domečku, je naše malá popelnice. Až mě to zase chytne, bude rychle plná. A naložit to do auto a u prvního kontejneru to vyklopit je skoro tak "otravné", jako se odstěhovat sám.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 818
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.