Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lůů
Lůů
Vloženo 30. 10. 2019
Líbí se mi

Spinner - hračka pro děti?

Lůů
Lůů
Vloženo 30. 10. 2019
Líbí se mi
Spinner - hračka pro děti?

Spinner - hračka pro děti?

Spinner kam se podíváš - jde opravdu jen o hračku pro děti?

Jeden den o něm nikdo neví a následujícího jste out, pokud ho nemáte doma. Trendy se určují rychlostí světelného skoku, takže není divu, když vás sem tam něco přeskočí. Tušíte vůbec, kde se Spinner vůbec objevil a kdo se postaral o jeho popularizaci? Na první pohled dětská hračka nenabízející více než rotující potěšení, ale podívejme se trochu hlouběji a povězme si o tomto současném hitu trochu více.

Minulým generacím vévodilo fris bee, míček “hakis”, hraní pogů nebo dokonce legendární výměna hokejových kartiček či cvrnkání do kuliček a sbírání céček . Dnes se v popředí zájmu drží fidget spinner.

 

Kde se Spinner vůbec objevil?

Z nebe nespadl, takže ho na zemi nikdo nenašel. I přes to, že se tato pomůcka či nástroj jeví jako horká novinka, vychází z antistresových hraček pro děti, které mají poruchu pozornosti. ADHD, trpí úzkostmi nebo nespavostí. Základy tedy hledejme v devadesátých letech, kdy se pod taktovkou odbornice Catherine Hettingerové rodily první náznaky dnešního spinneru.

Pokud se domníváte, že se tato žena stala přes noc milionářkou, z důvodu obrovské prodejnosti pomůcky, tak jste na omylu. Nová podoba Spinneru je od původní verze odlišná, takže k výrobě není zapotřebí licence ani oprávnění.

 

K čemu Spinner slouží a co dokáže?

Hitem se občas stane i zcela obyčejná věc a nikdo vám dopředu neřekne z jakého segmentu vyrazí na svou odvážnou pouť napříč celým světem.

Tato plastová popřípadě kovová mini vrtulka s ložiskem uprostřed má vyvolat chuť k co nejdelšímu roztočení. Lidé svádí souboje a dokazují si tak, který ze Spinnerů je ten nejlepší. Právě v jednoduchosti se mnohdy skrývá největší kouzlo a zde to platí dvojnásob.

  • Děti - ty se alespoň na chvíli odpoutají od elektronických hraček a zabaví se společně se svými kamarády v partě.
  • Dospělí - točením se zbavujete stresu a uvolňujete nahromaděné napětí. Kromě toho dokáže odbourat chuť na cigaretu a snižuje tak jejich denní přísun. Největší nadšenci dokonce vymýšlejí nejrůznější triky a sdílí své výkony prostřednictvím sociálních sítí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2020

taky se to doma někde válí...

Odpovědět
benca
benca 2. 11. 2019

mame doma,

Odpovědět
lemur
lemur 31. 10. 2019

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 750
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.