Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JANE H.
JANE H.
Vloženo 7. 11. 2015
Líbí se mi

SOUTĚŽ fotoblog: Dekorace přímo k zakousnutí

JANE H.
JANE H.
Vloženo 7. 11. 2015
Líbí se mi
SOUTĚŽ fotoblog: Dekorace  přímo k zakousnutí

SOUTĚŽ fotoblog: Dekorace přímo k zakousnutí

Milé ženy, dekorace nemusí být jen v podobě vyřezávaných dýní, listí, kytiček či věnečků, ale letošní Halloween mě inspiroval k tomu, že jsem své výtvory z kurzu použila jako veselou dekoraci na stůl a pár dní byla stopka ji sníst.

Postup je jednoduchý, nejdříve si upečeme cupcaky podle chuti, jaké máte rádi. Když už je máme na stole, připravíme fondán, ideálně pokud si koupíme barevný, dále mističku s vodou, štěteček (stačí obyčejný z papírnictví), vykrajovátka a další nástroje. Fajn je tvořící sada, případně zvládnete i se lžičkou, jehlou na ražniči, zkrátka s čímkoliv se dá modelovat, děrovat atd.

Vybereme si základní barvu jako kabátek cupcaku. Fondán vezmeme do ruky, projmeme a vytvoříme kuličku, kterou pak vyválíme. Vezmeme skleničku nebo formičku ve tvaru kolečka a vykrojímě z fondánu tento tvar, na nejž kvůli lepšímu přilnutí dáme štětečkem kapičku vody a položíme na cupcake. Hurá - základna hotová!!! A ted´další. Máme už představu, co chceme modelovat - dýně, pavouk, duch, nebo něco jiného.

Postupujeme opět tak, že si v ruce vymodelujeme fondán. V podstatě bychom si s ním měli "pohrát" dokud nebude hladký. Pokud budeme tvořit pavoučka, uděláme si větší váleček jako tělíčko, pak si vyválíme dvě "špagetky" a nakrájímě z každé 4 dílky- to jsou nožičky. Opatrně bereme do ruky. Strana nožky, kterou budeme lepit k tělu pavoučka, musí být opět navlhčena vodou. Nedoporučuji tlačit prsty, ale použít nějaké to dekorativní náčiníčko, abychom tam neměli otisk rukou. Hlavička- malá kulička. Z bílého fondánu můžeme udělat mini kuličky jako očička nebo si je nožem vykrojit, ale to je pidi práce. Opět vše co dáváme k tělíčku vlhčímě, lépe to přilne.

Pavouček už vesele leze na cupcaku a my můžeme modelovat další postavičky, fantazii se meze nekladou. Každý má určitě nějakou představu.

Cupcaky můžete využít skvěle jako dekoraci na stole. Doporučuji použít skleněnou dózu, aby déle vydržely a také moc netopit. Pokud odoláte této jedlé dekoraci je to prima. Moje návštěvy pár dní odolávaly, bylo jim to líto jíst, ale nakonec po pár dnech, kdy jsem si říkala, že už je čas se do dekorace zakousnout, tyhle "potvůrky" rychle zmizely. Stůl jsem navíc dodekorovala listím a moc se mi to líbilo.

Řekněte mi, jak dlouho byste takovéto sladké dekoraci odolávali?

 

Kafíčko a... to je konec...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
smolda3
smolda3 10. 11. 2015

to je škoda snízt

Odpovědět
Milki
Milki 9. 11. 2015

Odpovědět
Jíťa
Jíťa 9. 11. 2015

Já bych asi moc dlouho neodolala. Krásné a slaďoučké, to je kombinace.

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 9. 11. 2015

nejen modeloani dalo praci,ale i to odolavani

Petra H.
Petra H. 9. 11. 2015

Nadhera, Jani!

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 9. 11. 2015

...jen ten konec je pro cupcaky smutny a rychly...

Petra H.
Petra H. 9. 11. 2015

No, tohle je aspoň užitečná "dekorace". Kromě ozdoby i chutná Ony ty nádherné věnce a vazby bohužel taky zvadnou.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 703
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.