Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 24. 2. 2018
Líbí se mi

Sir David Tang...maximalismus vs. minimalismus

Amanda
Amanda
Vloženo 24. 2. 2018
Líbí se mi
Sir David Tang...maximalismus vs. minimalismus

Sir David Tang...maximalismus vs. minimalismus

Sir David Tang, narozen v Hong Kongu v roce 1954, zemřel v Londýně v roce 2017....milionář, kterého královna Alžběta II. v roce 2008 pasovala na rytíře za jeho šlechetnost a zapojení do charitativních služeb.

Kamarád Evy Herzigové, která ho navštívila v nemocnici krátce před jeho smrtí.

Večírku, který se rozhodl uspořádat, když zjistil jako diagnózu má, se již nedožil.

 

David Tang vs. Marie Kondo a minimalismus...jako Číňan jsem Japonce nikdy nedůvěřoval.....mám rád, když jsem obklopen spoustou věcí, protože se nemusím nudit tím, že se dívám na prázdné zdi nebo kusy nábytku. Být obklopen věcmi je jako Aladdinova jeskyně a kdo by nechtěl vstoupit do Aladdinovy ​​jeskyně?

Ne, nepotřebuji uklízet. Beethoven to nikdy nedělal. Ani Brahms ani Einstein. Všichni žili mezi hromadami věcí. Pokud bylo takové maximalistické prostředí dost dobré pro ně, pak je to dost dobré i pro mě...

 

Anastázie Harris....

 

Sen Sira Tanga

Mně osobně strašně chybí jeden sprostý, prohnaný a nesmírně kulturní a vzdělaný (ano, to všechno dohromady) Číňan, který si vždycky zakládal na tom, že musí být obklopený věcmi, a nejlépe spoustou věcí (pro které jeho manželka a přátelé spíš používali slovo křápy). Sir David Tang se ve věku posedlém interiérem a designem obojímu vysmíval s tím, že mnohem důležitější je pohodlné bydlení, žádný -ismus, ale spíš pořádná, spolehlivá lampa, pod kterou se člověk může pohodlně uchýlit a číst si. (Lamp nejnemožnějších tvarů a materiálů je samozřejmě moře, ale zkuste najít takovou, u které vidíte na stránku bez toho, že byste si museli pomáhat baterkou!) 

 

Tang kupodivu nikdy nezmínil půdu. Jeho dětství bylo dobrodružné, ale půda mu chyběla. Nikdy neměl to štěstí vylézt po ručně sbitém žebříku a probírat se v přítmí a prachu neobvyklými, zapomenutými a odloženými věcmi. Snažit se hádat, k čemu slouží, obdivovat nezvyklé tvary a materiály. Stará půda je pro dítě jak jiná planeta: jak zajímavé zjistit, že to, co se vám zrovna nejvíc líbí, po čem nejvíc toužíte, je z pohledu dospělých bezcenná tretka. Bezcenná tretka – pokud přežije – se pak ještě v průběhu vašeho života mění ve vyhledávanou starožitnost. Neexistuje app, neexistuje elektronická hra, která se může vyrovnat vzrušení prodírat se půdou plnou rozmanitých křápů. 

Kašlete na pořádek, inspirujte vnuky

Babičky 21. století, vybodněte se na švédské trendy vyklízení, vybodněte se na architektonicky vyladěná podkroví! Zakládejte postaru půdy plné odložených předmětů a nechtěných, starých věcí, zapomenutých časopisů a map. Tímto předpotopním způsobem pomůžete z vnuků vychovat originální, zajímavé lidi.

Tahle těžce zkoušená planeta má už teď fůru inteligentních robotů; čeho se začíná nedostávat, jsou originální a zajímavé děti. Přitom by stačilo mít někde půdu plnou zaprášeného haraburdí...
Zdroj: https://www.flowee.cz/vize-trendy/3609-london-calling


Zdroj: https://www.flowee.cz/vize-trendy/3609-london-calling

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 25. 2. 2018

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 2. 2018

Moc hezký článek

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 2. 2018

Super článek

Odpovědět
Cocoa
Cocoa 24. 2. 2018

Souhlasím!!!! MOje dětství... půda plná pokladů.

Odpovědět
Amanda
Amanda 24. 2. 2018

Pudy jsem milovala, zejmena u babicky, na pude nemusi byt neporadek, ale i tak jsou tam poklady...a blesi trhy mam taky rada, obdoba pud...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 192
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.