Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Markéta
Markéta
Vloženo 28. 7. 2013
Líbí se mi

Se Šimonem na dovolenou

Markéta
Markéta
Vloženo 28. 7. 2013
Líbí se mi
Se Šimonem na dovolenou

Se Šimonem na dovolenou

I nemocniční kaplani jsou lidi. I nemocniční kaplani potřebují dovolenou. A pro mě nastává čas dovolené právě v těchto dnech. A letos budu mít nejzvláštnějšího spolucestujícího ze všech, se kterými jsem kdy někam jela. Pojedu s Šimonem, tamagoči, který žije v mé ledničce – s kváskem. Od chvíle, kdy se mezi mými přáteli rozkřiklo, že peču chleba, chtějí, abych se s nimi občas podělila.

Takže když jsem se teď ptala kamarádky, ke které se na dovolenou chystám, co jí mám přivézt z velkoměsta na konec světa (do Osoblažska), tak řekla, že chleba a ať přivezu i kvásek, že budeme péct.

Takže mě čeká cesta daleká s chlebem a cesta dobrodružná s kváskem – v tomto teplém počasí ho budu muset přesvědčit, že nechce kynout a navštívit ostatní věci, které s ním budou v kufru, ale že chce zůstat způsobně ve skleničce. Pečení chleba je prostě mánie, které když podlehnete, tak vás provází stále – ve dnech horkých, kdy peče jen blázen, i ve dnech volna, kdy by se člověk mohl jen tak povalovat u vody.

Po víkendu galejí (trhání rybízu, pečení a zavařování) jdu tedy zadělat těsto na chleba a pak vám dám vědět, jestli jsem Šimona přemluvila a jestli tu dalekou cestu zvládnul bez úhony. Odpočinku zdar!

Markéta

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 6. 9. 2020

Jakpak to asi dopadlo

Odpovědět
lemur
lemur 30. 7. 2020

Super.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 6. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
konatovka
konatovka 7. 6. 2015

Dobrou chuť s domácím chlebíkem.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 135
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.