Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jajda69
Jajda69
Vloženo 6. 3. 2019
Líbí se mi

S keramickými noži je krájení mnohem příjemnější. Určitě stojí za vyzkoušení.

Jajda69
Jajda69
Vloženo 6. 3. 2019
Líbí se mi
S keramickými noži je krájení mnohem příjemnější. Určitě stojí za vyzkoušení.

S keramickými noži je krájení mnohem příjemnější. Určitě stojí za vyzkoušení.

Nože jsou nejčastěji používaným nástrojem v kuchyni. Každý, kdo vaří, ví, že krájení je činnost, které si v kuchyni užijete asi nejvíc. Je proto fajn mít dobré a kvalitní nože, aby vás z krájení nebolely prsty a dlaň. Správný nůž by vám měl padnout dobře do ruky – pokud krájíte s nožem, který vám nevyhovuje, budete hodně rychle unavení, budou vás bolet ruce až k rameni, a s nimi pak i záda. Při krájení totiž zapojujeme velkou spoustu svalů. Správný nůž vám do ruky vklouzne, a krájení téměř nevnímáte. Nůž musí být také ostrý. To jsou věci, která každá kuchařka (a kuchař) dobře zná. Dnes už si můžete vybírat ze spousty kvalitních nožů různých tvarů, velikostí, a materiálů. Jiný nůž používáme na krájení zeleniny, jiný na maso, ryby, sýry, na filetování, nebo na krájení ovoce, chleba…

Já jsem si vybrala k recenzi pro vás nože keramické. Nože jsou z internetové galerie Lunzo, a je to sada keramických nožů Vista. Sada se skládá ze čtyř keramických nožů různých velikostí a keramické škrabky na zeleninu. Vybrala jsem si nože v černé barvě, jsou krásné, elegantní a hodí se mi  do kuchyně – a hlavně se mi moc líbí. Kdo nemá rád černou barvu, může si vybrat nože v barvě zelené, červené nebo šedé – na výběr je tedy ze čtyř barevných variant.

Keramické nože jsou velmi kvalitní, skvěle se s nimi krájí, a hlavně zůstávají dlouho ostré i bez broušení. Krájela jsem opravdu dlouho, a různé potraviny – maso, cibuli, zeleninu, brambory –nože jsou stále stejně ostré. Stačí je po práci omýt a jsou znovu připravené na další použití. Jediné, na co je třeba si při krájení s keramickými noži dávat pozor je krájení tvrdých nebo zmrzlých potravin. Dávejte tedy pozor, a nekrájejte s noži kosti, nebo třeba zmražený špenát a podobně. Při krájení těchto věcí se nože poškodí, a to by byla škoda. Doplněk k nožům je keramická škrabka na ovoce a zeleninu. Je poměrně ostrá, a krájí krásně slabé šlupky – nevzniká tedy žádný zbytečný odpad. Je prima i na krájení slabých plátků zeleniny na ozdobení, zvládne i tvrdý sýr typu eidam nebo ementál. Každý z nožů má o praktické umělohmotné pouzdro na ostří, takže nehrozí pořezání, když saháte pro nůž do zásuvky.

Tahle sada nožů zvládne v kuchyni pomoct s přípravou každého jídla. Je moc hezká, nože mají rukojeť zpracovanou tak, že se opravdu moc dobře drží, nože zůstávají dlouho ostré. Jsem s touhle sadou moc spokojená.

Nože můžete koupit v internetové galerii Lunzo, při nákupu v této internetové galerii neplatíte nikdy poštovné. Lunzo není klasický eshop, je to internetová galerie, počítejte tedy s trochu delší dobou doručení – obvykle 14 – 30 pracovních dní. Já mám ale zatím zkušenost, že mi zboží přišlo vždycky dříve. Internetová galerie Lunzo garantuje doručení – pokud vám zboží nepřijde, vrátí vám peníze. Příjemným bonusem k nákupu je i spousta slev a akcí (některé na stránkách lunzo.cz, některé na facebooku), nákupem se také účastníte soutěží o zajímavé ceny.

Pokud si chcete koupit sadu nožů, klikněte zde: sada keramických nožů Vista

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, klikněte zde: internetová galerie Lunzo.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

není nad dobé nože

Odpovědět
Majina
Majina 7. 3. 2019

máme doma zopár keramických nožov,krája sa s nimi veľmi dobre.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 7. 3. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 7. 3. 2019

Keramické nože jsou super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.