Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 22. 7. 2020
Líbí se mi

Radana Dungelová - Čim, Čára a zahrada

Kahomar
Kahomar
Vloženo 22. 7. 2020
Líbí se mi
Radana Dungelová - Čim, Čára a zahrada

Radana Dungelová - Čim, Čára a zahrada

Čim a Čára jsou dva malí vrabčí sourozenci. Děti Anička a Honzík jsou také dva sourozenci a všichni čtyři se sejdou na jedné zahradě jednoho domu.

Dětským čtenářům se prostřednictvím příběhů z knížky Radany Dungelové podaří nahlédnout do životů a hnízd vrabčáků a dalších opeřenců jedné zahrady. Poznají jejich starosti, ale i radosti a zjistí, že to, co nám lidem připadá všední a bezpečné, může být pro ptáky osudné.

Dědeček ukazuje vnoučatům, jak zahradu přizpůsobit ptáčkům, jak zajistit, aby měli malí zpěváčci dost potravy a bezpečné úkryty, jaké plody jim chutnají a jaké keře a stromy je schovají třeba před kočkou. Vrabčí mamka a taťka pro změnu učí svá mláďata Čima a Čáru létat, schovat se do bezpečí, vyprávějí jim o lidech, o ptačí migraci nebo o sousedech z okolních hnízd a připravují je na život venku. Varují je před zrádnými velkými skly oken, do kterých mohou narazit.

Kniha Čim, Čára a zahrada děti nenásilnou formou vzdělává, naučí je vnímat přírodu a prostřednictvím krásných ilustrací Jana Dungela je seznámí s ptáky z našich zahrad. Knížka je určená pro děti mladšího školního a předškolního věku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 3. 8. 2020

Pěkný tip pro děti.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 8. 2020

prima tip na knihu pro dětičky

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 8. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 461
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.