Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

BlackDesign
BlackDesign
Vloženo 14. 9. 2020
Líbí se mi

Proč miluji vaření na černé kuchyňské desce

BlackDesign
BlackDesign
Vloženo 14. 9. 2020
Líbí se mi
Proč miluji vaření na černé kuchyňské desce

Proč miluji vaření na černé kuchyňské desce

Jak jsem vám psala, za hranice jsem se v letošním roce nakonec nepodívala a rozhodla jsem se vychutnat si Itálii u nás v Česku. I když mě to chvíli mrzelo, v konečném důsledku toho nelituji. Prožila jsem totiž krásné léto v Česku, které bylo plné slunce, smíchu, mých oblíbených lidí a skvělého jídla. Místo toho, abych si vychutnávala špagety na zahrádce italské restaurace, pustila jsem se do jejich přípravy sama. Protože italskou kuchyni zkrátka a jednoduše nadevše miluji. A výsledek? Moc mě to bavilo a posunula jsem své kulinářské dovednosti na úplně novou úroveň. 

Většinu léta jsem strávila u přítele a vařila jsem tedy pro nás dva. Mám výhodu, že moje drahá polovička není v jídlech vybíravá a že mu typická italská jídla stejně jako mně moc chutnají. Vaření u mého milovaného však mělo i jednu další obrovskou výhodu. Mohla jsem si užívat jeho prostornou kuchyni, které vévodí nádherná kuchyňská deska. A hádejte co. Je celá černá. Pokud už mě trochu znáte, víte, jak moc černou barvu u bytového designu miluji. Ale nemyslete si. Černá kuchyňská deska nebyla důvodem, proč jsem si přítele vybrala. Spíše jen příjemným bonusem.

Ale zpět k vaření. Chtěla jsem toho letos z italské kuchyně vyzkoušet a ochutnat co nejvíce. V prvé řadě jsem zapracovala na svých domácích těstovinách. Koupila jsem si nový strojek na těstoviny a vařila jsem nám špagety na všechny způsoby. Musím říct, že příteli hodně chutnaly carbonara. Ale musí to být ty pravé, italské - s pancettou a bez zbytečné smetany. 

Musím se přiznat, že do pizzy jsem se nepouštěla. Přece jen je hodně znát, pokud je taková pizza pečená v klasické troubě, nebo v pravé peci. Na druhou stranu jsme si ale často pochutnávali na rizotu. Mám na mysli to nezaměnitelné, krémové. Přidávala jsem do něj kvalitní bílé víno, vývar a parmazán a výsledek mě skoro přenesl do rozpálených italských uliček.

A nebyla bych to já, kdybych nevyzkoušela i ten pravděpodobně nejtypičtější italský dezert. Tiramisu. Stál mě hodně úsilí. Nejprve byl piškot hodně rozmáčený, podruhé zase příliš suchý. Nakonec jsem to však vyladila a od přítele i jeho kamarádů jsem sklidila velkou pochvalu. Byl jemný, vláčný a jeho chuť nádherně prostoupila čerstvá káva a pravé italské amaretto. 

Toto moje letní vaření typických italských jídel mě moc bavilo. Když jsem byla v kuchyni, cítila jsem se, jako by všechny starosti zmizely a já se soustředila jen na to, aby výsledek byl co nejlepší. Musím přiznat, že velký podíl na tom však mělo i již zmiňované prostředí. Jestli se někdy pustím do rekonstrukce nebo celkové stavby kuchyně, stoprocentně si vyberu černou kuchyňskou pracovní desku. V tom mám jasno. 

Důvodů pro to mám hned několik. V prvé řadě je prostě krásná a já černé doplňky miluji. U černé kuchyně platí skoro to stejné jako u černého oblečení. Případné fleky na ní nejsou tak moc vidět. To se mi v létě několikrát osvědčilo - přece jen je italská kuchyně plná rajčat, která dovedou nadělat neplechu. 

Na černé desce se také lépe ztratí případné škrábance. Přítel mi vyprávěl, že jeho kuchyňská deska je vyrobená z umělého kamene, který například oproti dřevu lépe snáší vysokou teplotu a má i antibakteriální úpravu. A co si budeme povídat - v takové moderní kuchyni se člověk hned cítí jako mnohem větší kuchařský profík. Skoro jako bych vařila někde v televizi. Ale k tomu mám samozřejmě daleko.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 9. 2020

krásná kuchyn

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 18. 9. 2020

nádherná kuchyň

Odpovědět
lemur
lemur 15. 9. 2020

Moc pěkná kuchyň.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 9. 2020

pěkný článek

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 9. 2020

kuchyň je opravdu krásná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 070
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.