Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jajda69
Jajda69
Vloženo 19. 2. 2019
Líbí se mi

Postřikovač - skvělý pomocník pro zahrádkáře, pro kutily i do domácnosti

Jajda69
Jajda69
Vloženo 19. 2. 2019
Líbí se mi
Postřikovač - skvělý pomocník pro zahrádkáře, pro kutily i do domácnosti

Postřikovač - skvělý pomocník pro zahrádkáře, pro kutily i do domácnosti

Postřikovač – věc, bez které se neobejde žádný zahrádkář, široké využití si ale najdou postřikovače i v každé domácnosti. A protože se pomalu blíží jaro, brzy začneme nakupovat vybavení na zahrádky, ale i do dílen a domácností na jarní úklid. A tady všude se postřikovače využívají. Ať už ruční, nebo tlakové – ty jsou tedy mnohem pohodlnější.

Já bych vám dnes chtěla představit a doporučit čtyři typy a druhy postřikovačů – dva menší, a dva větší.

Postřikovač Marolex Mini – skvělý pomocník, vždy připravený být po ruce. Je velmi praktický, a má poměrně široké využití. Objem nádobky na vodu je 500 ml, postřik provádíme mechanicky. Tenhle postřikovač si najde určitě využití v každé domácnosti. Já ho využívám například při rosení pokojových rostlin, nebo bylinek za oknem. Díky jemné mlze se z lístků opláchne prach, a voda rovnoměrně zavlaží i hlínu.  Praktický je i při žehlení – pokud je prádlo příliš polámané ždímáním, anebo přeschlé, stačí ho lehce „nakropit“ postřikovačem.  Tenhle malý postřikovač ocení jistě i chovatelé některých druhů zvířat- hlavně těch terarijních – například u nás syn používá rozprašovač, když se jeho mazlíček krajta svléká z kůže – i tady je třeba rosit, jen je třeba dávat pozor, aby před rosením nebyla v postřikovači nějaká chemikálie nebo hnojivo na rostliny. Také utírání prachu je rázem snažší – buď stříknete vodní mlhu na nábytek, nebo na hadřík – a snadno setřete.

Druhý postřikovač, který má perfektní využití i v domácnosti je Marolex Master Plus Viton 1500.

Tenhle postřikovač je odolný díky vylepšenému vitonovému těsnění – odolá i přípravkům na olejové bázi.  Výhodou postřikovačů Marolex je velký sortiment příslušenství a náhradních dílů.

Tenhle tlakový postřikovač s pumpičkou využíváme doma opravdu často. Je to první postřikovač tohoto typu, co jsem vyzkoušela, byla jsem tedy na něj velmi zvědavá. Často je třeba postřikovat větší plochu, a s tlakovým postřikovačem vás pak nebolí prsty. Já mám poměrně malou ruku, u větších postřikovačů (s větší nádržkou) mi dělalo problémy je držet, natož stříkat. Tady je ovládání skvělé, lehce mačkáte ovládání na rukojeti a stříkání „jde samo“. Nádržka 1500 ml je tak akorát na domácí použití, a lehce ji udrží jednou rukou i ženy. Využití je super například do skleníků a fóliovníků, ale to asi skoro všichni zahrádkáři už vědí. Pokud tedy potřebujeme stříkat a rosit delší dobu a větší plochu, je zbytečné ničit si ruce postřikovačem mechanickým – tlakový pracuje za vás, a bez námahy. Vyzkoušela jsem ho i na mytí oken. Jednoduše jsem postříkala sklo vodou s trochou octa a pak setřela aku stěrkou – pokud jsou okna více špinavá, zopakujte ještě jednou a máte bez námahy krásně čistá okna. Pokud na jaře máte problém s hmyzem – myslím tím například pavouky – stačí do postřikovače nakapat trochu tea tree olejíčku, nebo pár kapek mentolové silice (používají se do aromalampiček), a postříkat parapety, nebo rohy místností, kam tyto potvůrky rády zalézají. Mentolová silice jim totiž vůbec nevoní, a vy budete mít byt bez pavouků, a krásně mentolově vonící.

A pak jsou tu dva větší postřikovače – a to Marolex Profession 5 postřikovač a Marolex Axel 2000 - pěnový postřikovač.

Marolex Profession 5 postřikovač najde určitě široké uplatnění na každé zahradě, i v dílně.

Nádržka má objem 5 litrů, nastavitelná tryska pomáhá k přesnější aplikaci, tyč u postřikovače je teleskopická – nastavit si ji tedy lze podle potřeby. K tomuto postřikovači lze dokoupit i tří metrová teleskopická tyč. Postřikovač má bezpečnostní ventil, takže nádobu nelze přetlakovat. Díky praktickému popruhu můžete nosit postřikovač na rameni. Objem 5 litrů je dostačující na běžnou potřebu například postřiku proti škůdcům. Připravíte si jen tolik roztoku, kolik spotřebujete. A pokud potřebujete provádět postřik třeba na vyšším stromě, popruh oceníte – přeci jen na žebříku je lépe mít ruce volné.

A poslední postřikovač, který vám chci představit, si oblíbí asi nejvíc muži. Alespoň u nás je ve velké oblibě a má čestné místo v garáži. Je to pěnový postřikovač Marolex Axel 2000. Tady vám s dovolením popis okopíruji od výrobce, abych nebyla nepřesná:

Pěnovače Axel – foamer jsou postřikovače určené k nanášení pěnotvorných přípravků. Jejich charakteristikou je vysoká úroveň zpracování. Hustotu pěny je možno regulovat výměnou  jednou ze tří pěnotvorných vložek, které jsou součástí balení a tím může rošířit spektrum využití. Své uplatnění nalezne zvláště v automobilovém průmyslu (při mytí aut, jednotlivých dílů, motorů, disků) v gatronomii ( čištění sporáků, pecí, řeznických stolů, lednic i mrazících boxů), ve stavebnictví ( čištění odpadům, stavebního nářadí), při úklidu (mytí oken, kachliček, čištění zahradního nábytku). Těsnění obsažené v pěnovači je EPDM- nejlépe odolává čistícím rostředkům. Speciálně vyprofilovaná nádrž zajišťuje stabilitu postřikovače a díky vnořeným úchytům lehce povolíte hlavu pěnovače.

S tímto postřikovačem umyjete naprosto vše. Ušetříte za myčku – auto si umyjete pohodlně a bez námahy – prostě jen postříkáte pěnou, pak opláchnete a je hotovo. Také jsou tyto postřikovače hodně využívány na mytí různých strojů, ale i na okna, kachličky, a skvěle s ním vyčistíte i zahradní nábytek. Ten je hlavně v létě potřeba čistit pravidelně, aby se do něj špína nezažrala – a tenhle postřikovač s aktivní pěnou je na zahradní nábytek ideální. Žádná námaha. Vyberete si jen pěnovou vložku, kterou chcete použít – na výběr jsou tři velikosti – malá, střední, a velká- podle množství pěny, které potřebujete. Můj muž říká, že na čištění je tenhle postřikovač „mercedes mezi postřikovači“.

Postřikovače jsou v domácnosti velmi praktická věc. A to nejen pro zahrádkáře, ale i pro kutily. I když na zahradách a zahrádkách – i těch malých za oknem – je využíváme asi nejčastěji. Já jsem si na postřikovače po dobu testování tak zvykla, že dnes nechápu, jak jsem bez nich mohla být. Ušetří tolik práce a námahy, a při mytí čehokoliv si nemusím máchat ruce zbytečně ve vodě a saponátech.

A protože jaro se blíží (Hurá!!), je nejvyšší čas začít přemýšlet o nákupu pomocníků na zahradu a do dílny. A postřikovače jsou pomocníci úžasní.

www.janavpohode.cz

Ruční postřikovače si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ruční postřikovače

Tlakové postřikovače si prohlédněte po kliknutí zde: Tlakové postřikovače

Chcete si vybrat jiný typ postřikovačů? celou nabídku najdete zde: www.postrikovac.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 19. 2. 2019

Prima.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 18. 2. 2019

díky za článek

Odpovědět
Majina
Majina 18. 2. 2019

veru zaujímavý a dosť potrebný pomocník v nejednej domácnosti.

Odpovědět
vcelka
vcelka 18. 2. 2019

Používáme tlakový postřikovač i u včel, na mírnění vodou místo kouře, ne každý postřikovač ovšem něco vydrží. Tento bude asi kvalitní.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 2. 2019

super,děkuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 579
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.