Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi

Pokojové květiny našich babiček.

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi
Pokojové květiny našich babiček.

Pokojové květiny našich babiček.

Voskovka masitá (Hoya carnosa) pochází z oblastí Austrálie a jihovýchodní Asie (Thajsko, Vietnam, Čína atd.). V ostatních částech světa se odedávna pěstuje jako pokojová rostlina, která k sobě přitahuje pozornost hned několikerým způsobem: její výhony se vyvazují na konstrukci umístěnou v květináči spolu s rostlinou, některé druhy jsou spíše převislé, kvete několikrát do roka květenstvími malých bílo-červených kvítků a můžete je pěstovat i jako hydroponickou rostlinu.

Nejlepší pokojová rostlina do Vaší domácnosti - Voskovka! Geniální rady jak  jí rozkvést! - Vychytávkov

 

Tchynin jazyk-

Sansevieriy daly její přízvisko špičaté dlouhé listy. Na Tchýnin jazyk se posledních pár let zapomnělo, ale dnes se opět stává oblíbenou domácí rostlinkou, jelikož je zdobná, ale zároveň odolná, netrpí skoro žádnými chorobami ani škůdci. Její velkou výhodou je taky schopnost zbavovat vzduch škodlivých látek, proto je i součástí naší Čistící sady.  Pokud vás tedy trápí městský prach a smog a hledáte nenáročnou pokojovku, Tchýnin jazyk je rostlinka pro vás.

Tchynin jazyk

Zelenec (Chlorophytum comosum) je vděčná pokojová rostlina, která přinese spoustu radosti i úplně začínajícím pěstitelům nebo naprostým amatérům. Ať ji umístíme na skříň, zavěsíme na zeď, nebo postavíme na okenní parapet, všude obrazí dlouhými trávovými listy tvořícími zvlněné růžice.

Chlorofytum, Zelenec | Chlorophytum comosum pěstování - ČESKÉSTAVBY.cz

 

Kořenokvětka

Je to nenáročná rostlina, které neuškodí ani silně zakouřené temné prostředí, proto dřív, zejména v Anglii, zdobila nejednu hospodu a hospůdku. Na českém území se jí říkalo ševcovská palma nebo poetičtěji, což vydrželo dodnes, domácí štěstí.

ŽIVÉ ROSTLINY - ostatní | Aspidistra elatior - kořenokvětka - 80 cm |  Orchideje, pokojové rostliny, masožravé rostliny, exotické rostliny

 

Klivie-Řemenatka

Řemenatka si vysloužila své české jméno svými širokými, obloukovitě převislými listy, které má dlouhé až 40 cm. Listy postupně vyrostou z cibulovitého stonku a to pravidelně na 2 strany, čili listy rostou střídavě proti sobě a ty spodní vždy postupně odumřou. Listy mohou být buďto čistě zelené, celokrajné a vzpřímené (právě Clivia miniata), nebo jemnější, úzké, s nerovnými okraji (Clivia nobilis). Clivia nobilis má slabší květní stvol a zvonkovité květy, které zůstanou svěšené i po rozkvetení.

Klívie - oblíbená dlouhověká pokojová rostlina | iReceptář.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 19. 3. 2021

Odpovědět
Jana Siff Srami
Jana Siff Srami 6. 3. 2021

jé, voskovka- tu jsem vždycky olizovala

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 6. 3. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 3. 2021

Babiček nebabiček, já sama jsem měla klívie, nyní jsou tři v paneláku na společné chodbě, voskovku jsem taky mívala, večer a v noci hodně voněla. lopatkovce pěstuji stále a hromadně rozdávám..., ale máš pravdu, však jsem už taky (dneska přesně 5 měsíců) babička!!!

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena

K babičce gratuluji. Vnoučat není nikdy dost!!

ohnivázenaMagdalena

Tím že už si bábrdlinkou, tak klivii a jiné staré kytky znáš. Když jsem pracovala v květinářství, tak se na tyto květiny chodily ptát spíš starší dámy. Objednávala jsem a nic. Vůbec se to ve velkoobchodu neobjevilo. Z Holandské burzy se se bere samá exotika. Ale třeba kořenokvětka se dodává jako přídavná zeleň ale hrnkovaná ne. Přitom je to strašně vděčná kytka. Sháněla jsem dlouho tu klasiku a sehnala jen panašovanou. A ta už má užší listy. Babička jí měla a byl to nádherný kus.

hudlenka
hudlenka 5. 3. 2021

A kde jsi prodávala v Květince? U nás v T. asi ne. Jinak jsem Ti asi před dvěma dny psala odsud e-mail, nevím, zda jsi dostala nebo smazala jako spam???

ohnivázenaMagdalena

už jsem odepsala....žádný spam....hlídačka vnoučat a málo času.

hudlenka
hudlenka 5. 3. 2021

díky za gratulaci k prvnímu a asi i jedinému vnoučkovi. A jinak, mejlík nedorazl... škoda

Kahomar
Kahomar 5. 3. 2021

tak tu voskovku babička opravdu doma mívala a mamka zase tchýnin jazyk

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.