Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
lenjulina
Vloženo 23. 10. 2018
Líbí se mi

Jak si vyzdobit bydlení v podzimních barvách? Vyrobte si krásné, přírodní dekorace

avatar
lenjulina
Vloženo 23. 10. 2018
Líbí se mi
Jak si vyzdobit bydlení v podzimních barvách? Vyrobte si krásné, přírodní dekorace

Jak si vyzdobit bydlení v podzimních barvách? Vyrobte si krásné, přírodní dekorace

Podzim je asi moje nejoblíbenější období, takže je jasné, že podzimní dekorace - to je moje! Pro mě to hlavně znamená přesunout co nejvíc podzimních, venkovních elementů dovnitř. Protože ne vždy je venku teplo, abychom se mohli donekonečna kochat podzimními barvami. Tak to řeším tak, že se jich co nejvíc snažím zapracovat do našeho bytu.

Ve svém prvním článků bych proto chtěla sdílet několik mých nápadů na podzimní dekorace s přírodnin, které si můžete přinést zvenku. Takže vás to nebude stát ani korunu, jenom trochu toho času Navíc spousta z toho jsou věci, u kterých by vás ani nenapadlo, že můžou udělat parádní dekoraci.

ŠÍPEK

Když začínají šípky červenat, je to jedno ze znamení, že podzim už vážně přichází. Šípky sbírám jak na čaj nebo marmeládu, tak si vždycky každý rok utrhnu větvičku nebo dvě pro ozdobení stolu. Líbí se mi jen tak samotný ve skleněné váze. Ale dá se použít i do květinových aranžmá.

CHRIZANTÉMA

Moje oblíbená podzimní květina. Vážně nechápu, proč je v tolika rodinách považována za kytku, která patří jen na hřbitov

Já jich mám každý rok několik, různě velkých, v různých barvách. Dělají mi parádu na terase. Pokud to s nimi chcete zkusit, mám pro vás jeden tip: nenechávejte je v plastovém květináči. Lépe vypadají v hliněném květináči nebo v proutěném!

JABLKA

Myslím, že jablka jsou ve světě podzimních dekorací dost přehlíženým elementem! Nebo tedy rozhodně nejsou ve výzdobě tak časté, jako dýně. Ale řekněte, je snad nějaké podzimnější ovoce než jablka?

Stačí naaranžovat na stůl mísu barevných jablek a nejjednodušší dekorace je na světě. Pokud byste tomu chtěli takzvaně přidat, stačí omotat kolem mísy proužek látky. Ještě když k tomu voní čerstvě upečený štrůdl nebo jablkový koláč - to na vás hned dýchne hřejivá atmosféra podzimu.

BAREVNÉ LISTY

Taky jste sbíraly barevné podzimní listy jako malé? Já měla každý rok úplnou kolekci a moje děti to asi mají po mě Ty barvy nás prostě fascinují. Takže použití listů v podzimním dekoru je zkrátka nutností! Jsou ale spíš takovým doplňkem k různým květinovým a přírodním aranžmá (klidně do té misky s jablky!). Navíc přinesou do vašeho domova krásnou vůni podzimu.

ŠIŠKY

Další věc, kterou s dětmi sbíráme, když jsme na procházce v lese. Ačkoliv jsou šišky více časté jako součást vánoční dekorace, já je mám ráda i na podzim. Krásně se kombinují třeba s dýněmi, protože přidávají další rozměr a texturu.

DÝNĚ všeho druhu

Dýně je jeden ze symbolů podzimu. Já je mám ráda všechny, a to jak na talíři, tak i jako dekoraci. Velké, malé, kulaté oválné, oranžové, žluté, zelené… Z dýně zkrátka dokážu udělat středobod, od kterého se odráží celá další výzdoba.

Použít můžete různě velké dýně a naaranžovat je jen tak vedle sebe. Doplnit je můžete barevným listím, bílými oblázky nebo několika tenkými klacíky. Obvykle stačí dát všechno “na jednu hromadu” a výsledek se dostaví. Vyjímají se skvěle na stole i u schodů na chodbě. Pamatujte, že čím větší dekorace máte, tím více místa potřebují, aby vynikly.  Samozřejmě si můžete koupit speciální “dekorační” dýně (ty nejedlé , které mají různé tvary a dávají tak větší prostor fantazii.

KUKUŘICE

Mám ráda jejich zlatou barvu, připadá mi totiž svým způsobem unikátní. Nepohrdnu ale i jinými kukuřičnými klásky v různých barvách, které seženete v květinářství. Letos se chystám vyrobit věnec na dveře z kukuřice. Klásky ale používám i všude možně jinde, kde se to zrovna hodí

Fotky: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
konatovka 5. 4. 2019

Krásné náměty, jen mi k tomu chybí šikovné ruce, obdivuji Vás.

Odpovědět
avatar
hašlerka1 21. 3. 2019

krásné

Odpovědět
avatar
Vendi1 25. 2. 2019

Nejvíce používám šípky a šišky. Mám jich plno i na terase.

Odpovědět
avatar
Majina 7. 1. 2019

Krásne,skvelých rád na skrášlenie domácnosti naozaj nie je nikdy dosť.

Odpovědět
avatar
Jolana Janišová 22. 12. 2018

Překrásné, přírodní a dokonalé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
82 932
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.