Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Petra Vomelová
Vloženo 17. 4. 2020
Líbí se mi

Podpořte vznik centra cyklistiky v Plzni, na oplátku vám opraví kolo nebo nabídnou skvělou kávu

avatar
Petra Vomelová
Vloženo 17. 4. 2020
Líbí se mi
Podpořte vznik centra cyklistiky v Plzni, na oplátku vám opraví kolo nebo nabídnou skvělou kávu

Podpořte vznik centra cyklistiky v Plzni, na oplátku vám opraví kolo nebo nabídnou skvělou kávu

Ve Štruncových sadech, na křižovatce hlavních plzeňských cyklostezek, vzniká nové centrum cyklistiky. Ještě letos ho najdete ve zrenovované, památkově chráněné kuželně, která má po letech chátrání konečně nový důvod své existence. Spolek Bikeheart ji promění v sympatické místo setkávání nejen pro cyklisty. Potřebuje ale pomoc. Podpořte projekt, který v Plzni nemá obdoby, ve sbírce na HitHitu!

Určitě chodíte často okolo, ale sotva jste si toho místa všimli. V těsném sousedství krásné budovy Sokolovny ve Štruncových sadech v Plzni se “krčí” bývalá kuželna, na které se podepsal čas, netalentovaní sprejeři i nezvaní hosté. Co na tom, že je památkově chráněná a nachází se na naprosto ideálním místě – ve středu města a zároveň v oáze klidu ve Štruncových sadech. Nikdo o bývalou kuželnu, která později sloužila také jako truhlárna a byla několik let opuštěná, nejevil zájem. Teď z ní může být skvělé místo setkávání i díky vaší podpoře!

Spolek Bikeheart, který už dva roky v Plzni pořádá sportovní, vzdělávací a dobročinné akce určené zejména pro rekreační cyklisty, se rozhodl (polo)zapomenutou jednopatrovou budovu zrenovovat a vdechnout jí nový (cyklo)život. Společně s oceňovaným architektonickým studiem Kamil Mrva Architects spolek jednopodlažní budovu promění v unikátní centrum cyklistiky, které bude sloužit široké veřejnosti ─ s kolem i bez kola ─ k setkávání, relaxaci, vzdělávání a zábavě. V místě, které budou moci využívat také sportovní kluby pro své tiskové konference, schůzky a porady, vznikne i krásná kavárna.

Zanedlouho si v centru cyklistiky, které bude otevřené celoročně a bude fungovat jako komunitní prostor s DIY servisem, osvěžovna a infocentrum pro cykloturisty, opravíte kolo, zajdete na přednášku nebo se poradíte se zkušenějšími jezdci u kávy a občerstvení. Aby se tak stalo, je však třeba ještě sehnat chybějící finance. Spolek Bikeheart kromě pravidelných cyklo vyjížděk a vícedenních soustředění pořádá také charitativní cyklo bazárky. Teď však potřebuje vybrat peníze na svůj projekt, a tak jeho zakladatelka Vendula Mirošovská založila sbírku na platformě HitHit, na které se v minulosti vybírali peníze i na podporu dalších plzeňských projektů, třeba na DEPO2015, Busking fest nebo Náplavku.

"Máte rádi architekturu, sport a dobrou kávu? Přidejte se k naší snaze vrátit život památkově chráněné budově, ze které ještě letos vytvoříme komunitní Centrum cyklistiky pro širokou veřejnost. Bude to skvělé místo setkávání pro všechny. V Plzni takové místo chybí. Z architektonického hlediska to navíc bude prostor, jakých v republice moc nenajdete,“ uvedla Vendula Mirošovská, která na podporu projektu natočila i video.

Projekt můžete podpořit prostřednictvím sbírky na Hithitu, kde najdete celou řadu odměn. „Předkoupit“ si můžete vyjížďky na kole, tričko, plecháček, kávu nebo dortíky z kavárny, která vznikne i díky vašemu příspěvku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 1. 2021

zajímavý nápad

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 15. 1. 2021

To je super nápad . Každá akce, která podpoří lidi v pohybu, je skvělá a cyklistika je navíc vhodná skoro pro každého . My s manželem také jezdíme hodně na kole. Od jara do podzimu do práce, ale tak to je jen kousek, ale o víkendu vyrážíme někam dál. Manžel vloni koupil nosič kol na tažné z https://www.filsonstore.cz/nosice-kol-na-tazne-zarizeni/ , tak v pátek odpoledne nasadíme kola a vyrážíme .

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

bezva

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 19. 4. 2020

dobrá akce - ať se daří

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 213
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.